Skocz do zawartości
ignisdei

Firma "Delta Optical" Partnerem FA.

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą otrzymałem drugi egzemplarz Morfeusza 14mm do testów z nasadką bino. :))

Teraz z utęsknieniem czekam na większą nocną dziurę w chmurach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety, do mnie Vixen SSW 14 mm nie dotarł, choć z informacji na stronach delty wynika, że jest dostępny. Tak więc będę testował ogniskowe do 10 mm włącznie, o ile tylko niebiosa się zlitują (bo na razie sypie śnieg...).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie mamy dostępnego SSW 14 mm, błędna informacja została skorygowana... Jesteśmy ciekawi na test którego akcesorium z naszej oferty Forumowicze czekają najbardziej? Propozycje? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało mi się uskutecznić wczoraj pierwsze, testowe oglądactwo teleskopowe. Katowałem Vixena SSW 7 mm, ES-a 6.7 mm i Omegona Premium zoom 7.5-22.5 oraz Jowisza, M82, NGC 5053 i M3 wraz z pobliską NGC 5236. Wstępne wnioski są nieco zaskakujące....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja też zapowiem się z niespodzianką. Najbardziej do gustu przypadła mi najbardziej niepozorna z lornetek, której pierwotnie powstająca recenzja nie miała objąć... I mam nadzieję, że ten sprzęt stanie się bywalcem nie rzadszym niż Nikon Ex, bo zdecydowanie na to zasługuje :) 
Notatki już popełnione, czekają tylko na transfer na forum. W ciągu tygodnia będzie (mam nadzieję) co czytać :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 25.04.2017 o 13:25, Panasmaras napisał:

Notatki już popełnione, czekają tylko na transfer na forum. W ciągu tygodnia będzie (mam nadzieję) co czytać :) 

Jakieś postępy? :))

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, o ile same testy to czysta przyjemność, a notatki "na brudno" sporządza się na bieżąco podczas (i po) sesji, o tyle przeformatowanie tego do postaci sensownej recenzji to już nieco czasu zajmuje...  Głupio wstawiać niedoróbki, tym bardziej, że swego czasu jeden taki dżentelmen ustawił poprzeczkę dość wysoko (w tym miejscu pozdrawiamy Polarisa). :))

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, robert_sz napisał:

Jakieś postępy? :))

Ależ oczywiście. Sęk w tym, że to jest 9 lornet macanych symultanicznie (recka będzie w 5 grupach), a do tego miałem bardzo intensywny okres w pracy. 

Jeszcze chwilkę :)  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprzęt z Delta Optical to chyba jedynie do testów brać, bo co innego jest tam coś nabyć, w porównaniu z konkurencją ceny mają teraz iście astronomiczne! 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem po pierwszym zakupie z rabatem. Dziękuję bardzo za profesjonalne podejście oraz rabat, dzięki któremu kupiłem wyciąg w cenie wydaje mi się najniższej w europie :D

Jeszcze tylko odpowiednia złączka i pierwsze testy.

Rafał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałem powiadomić, że nasz Partner 1471781404_DeltaO.png.4bde431e00114b2c8a53dd153884610a.png Błyskawicznie realizuje zakupy rabatowe z FA. Kontakt błyskawiczny. Formalności błyskawiczne. Oczekuję na towar. DZIĘKUJĘ Panu Michałowi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niczego innego się nie spodziewałem po DO! My teraz oczekujemy błyskawicznego załamania pogody nie będę wskazywał palcem ani wymieniał nicka ale to wszystko przez Ciebie, Jacek :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My teraz oczekujemy błyskawicznego załamania pogody nie będę wskazywał palcem ani wymieniał nicka ale to wszystko przez Ciebie, Jacek :)

Mój zakup (jutro u mnie) tego nie spowoduje, poniżej dowód :)

1751471974_Prosz..png.1c2d9da26b94d5324ad1ba739581c097.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też ostatnio robiłem zakupy w DO. Zamówiłem produkty GSO brandowane na Deltę, dwa Plossle 40mm oraz extender 2" . Plossle kupiłem do mojego bino WO  a w związku faktem, iż  podniosłem lustro w Capelli, by ostrzyła z nasadką WO i Barlowem,  do "normalnych" obserwacji okularowych dokupiłem ekstender.  Obserwacje tak długimi Plossalmi są specyficzne. Z uwagi na długi ER trzeba trzymać oko tuż przez muszlą oczną. Ale gdy już załapiemy -obrazy są rewelacyjne. Obserwacja dwoma oczami obiektów DSO jest rewelacyjna. To coś jak patrzenie na obiekty z okna statku kosmicznego. Powoli płyną od diafragmy do diafragmy. Przy polu własnym okularu: 45 stopni, winieta jest, ale niewielka. Ogniskowa wędruje nam do 2880 ale z okularem czterdziestką osiągamy power  72x. Obiekty widziane stereoskopowo wydają się większe, stałem i patrzyłem z opadem szczeny.

Ogólnie: Cała transakcja przebiegłą sprawnie i szybko. Towar bez zarzutu, elegancko zapakowany, przyszedł dzień po dokonaniu płatności.  Skorzystałem oczywiście z naszego forumowego rabatu 10%. Polecam zakupy w tym właśnie sklepie! Pełen profesjonalizm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta