Skocz do zawartości

Kometa uderzyła w Wenusa?


Gregohr

Rekomendowane odpowiedzi

widzieliście wczorajsze zjawisko? kometa chciała uderzyć w Wenusa! wieczorem usłyszałem huk na niebie, spojrzałem ku górze i oczom mym ukazał się las, a nad nim kometa goniąca Wenusa. Wysokość komety oceniam na bardzo wysoko. Kometa najwyraźniej chciała uderzyć w Wenusa, ale w ostatniej chwili gwiazda ta skręciła lekko w prawą górę i kometę ominęła (co widać na ostatnim zdjęciu, jak gwiazda się porusza). Dlaczego w Wiadomościach nic nie powiedzieli???

Zrobiłem kilka zdjęć na dowód tego kosmicznego pojedynku komety z gwiazdą Wenus, wyślę do TVN24 na hasło kontakt. Jak mnie zaproszą do studia to mam nadzieję na spotkanie z Karolem z centrum kosmicznego Kopiernik. A może Tomasz Rorzek umieściłby to w sondzie kwadrat? jak myślicie? i czy do takich kolizji często że kometa uderza w gwiazdę, bo nie zdążyła uciec?

 

 

20170315_181920.jpg

20170315_181927.jpg

20170315_181930.jpg

  • Like 2

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szczęściara ta Wenusa, niewiele brakowało a doszłoby do wielkiej tragedii w naszym US. Media oczywiście milczą na ten temat, bo to totalni ignoranci.
A tak na serio to lepiej nigdzie tego nie wysyłaj, bo jeszcze na serio pokażą to w TV i wtedy dopiero będzie wielka tragedia :( 

  • Like 3

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gregohr napisał:

....... kometa chciała uderzyć w Wenusa! wieczorem usłyszałem huk na niebie, spojrzałem ku górze i oczom mym ukazał się las, a nad nim kometa goniąca Wenusa. Wysokość komety oceniam na bardzo wysoko. Kometa najwyraźniej chciała uderzyć w Wenusa, ale w ostatniej chwili gwiazda ta skręciła lekko w prawą górę i kometę ominęła

No to się okazało, że mamy jedną planetę w US mniej :( Najpierw Plutonka wywalili, teraz kolega Gregohr planetę w gwiazdę zmienił... ,,I to się nadaje do prasy" :angel_not:
A! Gdzie nasz SOK - czemu o nowej komecie nic na stronie swojej nie napisał!?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zarek napisał:

Wielka szczęściara ta Wenusa, niewiele brakowało a doszłoby do wielkiej tragedii w naszym US. 

 

patryjota tak nie pisze. Stany zjednoczone nie są nasze!

 

A kolega Jacek nie pamięta naszych dysput zatomskich o tym czy Wenus to jeszcze planeta czy już gwiazda? ;)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregohr napisał:

 

patryjota tak nie pisze. Stany zjednoczone nie są nasze!

 

A kolega Jacek nie pamięta naszych dysput zatomskich o tym czy Wenus to jeszcze planeta czy już gwiazda? ;)

Pamięta i jeszcze jej księżyc był na tapecie :))

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Gregor, ja kiedyś na początku swojej pasji wysłałem Kubie ( qbanos) zdjęcia wenus robione przez szybę. Wtedy " atakowali Ją obcy" co wyraźnie było widać na focie, ale co się później uśmialiśmy z tej mojej katastroficznej wersji, wiele się wysłuchałem komentarzy, ile się wstydu najadłem...Blush

Wczoraj powróciłem na forum po 6 miesięcznym urlopie zdrowotnym i widzę że duch w narodzie jeszcze nie zaginął i dalej tworzymy teorie spiskowe uznając jakiegoś Airbusa za kometę Cool

Dzisiaj  wiem, że odzyskałem już wzrok pomimo postępującej choroby, więc witam wszystkich serdecznie i mam nadzieję że jeszcze się odezwę.  Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, dziękuję za odkopanie tematu. Co do tego czy to Airbus czy inny Boeing można by  to sprawdzić na flightradar24.com ;) niezależnie od tego co jakiś czas będę wrzucał tu moje "niesamowite" obserwacje- trochę satyry nie zaszkodzi (spójrz na dział w którym to wrzuciłem).

 

No i zawsze złapie się ktoś kto potraktuje moje wrzutki z serioznym gniewem :)

 

pozdrawiam

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2017 o 23:14, miron napisał:

Na fr24.com już nie sprawdzisz, tam playback nie działa tak długo wstecz.

Podaj datę, godzinę i miejsce zrobienia fotki, sprawdzę co to było :)

 

W wersji Business, którą można mieć za darmo jak się wysyła dane do FR24, jest playback 1rok wstecz :)

Synta 10", SCT 5", 12x50, 8.5x32, 2x53 i parę drobiazgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)