Skocz do zawartości

Merkury ze statywu


Rekomendowane odpowiedzi

Ziścił się jeden z moich największych koszmarów: przepiękna prawie bezchmurna pogoda i ... remont, a właściwie malowanie całego mieszkania w bloku :( Masakra jakaś. Fakt, argument był - trzeba się spieszyć bo..jedziemy na zlot. Po tygodniu skakania z wałkiem i skręcania mebli (kobiecy tekst typu "Przecież ta szafa stała tu pól roku" nawet ze mną by nie przeszedł :)) )  udało się ... :) No i trafiła się pogoda ja jednak będąc pod groźbą wykreślenia z rodziny  wybrałem się z żonką  na kawkę do mojej mamy aby zameldować się, że żyję i podpisać listę obecności. Licząc na pogodę zabrałem ze sobą mały majdan foto. Około 19:30 uzbrojony w plecak, statyw i aparat wymknąłem się  na mały spacer. Wyszedłem chwilkę wcześniej chcąc znaleźć miejsce z dobrym widokiem na zachód. Spacerując przez rodzinną wieś zaczęły wracać wspomnienia: tutaj graliśmy w piłkę, tam była fajna kryjówka podczas zabaw w chowanego a tą drogą chodziliśmy pomóc babci podczas pracy w polu - stare, dobre czasy... Gdy byłem na miejscu niespiesznie złożyłem aparat na statyw wypatrując Merkurego. Nie minęła długa chwila gdy na niewielkiej wysokości nad horyzontem zauważyłem obiekt moich poszukiwań. Nieśpiesznie robiłem kilkanaście zdjęć, chłonąc całym sobą to co tak uwielbiam będąc sam na sam z ogromem Wszechświata. Około 21 zadzwonił telefon to żonka "delikatnie" pytała się, kiedy wrócę acha, widocznie skończyły się tematy z teściową hehe Zbierając się zdałem sobie sprawę pod jak wspaniałym niebem było mi dane się wychowywać..

Canon EOS 760D, Sigma 17-50 f2.7/ 50mm @3.5 ISO 100 exp 0,5s, ok 20:10

IMG_4903-zr.thumb.JPG.6a199809760759d2aabc2847fd60c044.JPG

Canon EOS 760D, Sigma 17-50 f2.7/ 17mm @5.6 ISO 200 exp 4s, ok 20:20

IMG_4912-zr.thumb.JPG.eec0fbf8a43dc210a7073068315b688f.JPG

Canon EOS 760D, Sigma 17-50 f2.7/ 50mm @5.6 ISO 200 exp 5s, ok 20:27

IMG_4917-zr.thumb.JPG.825e2aef31f874719921fed6697ac0a0.JPG

  • Like 8

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)