Skocz do zawartości

XIV Zlot - relacja.


Rekomendowane odpowiedzi

XIV zlot podarował nam dwie piękne nocki obserwacyjne. Owszem, niebo nie było idealne, ale jackowe 14" potrafi znaleźć, oj, potrafi. Galaktyk zatrzęsienie, gromadek  multum, a do tego cudowne planetarki. Cukierek w Bliźniętach, którego bez sukcesu szukałam w poprzednim sezonie moimi 8", okazał się obiektem delikatnym, ale jakże charakterystycznym. W 14" ukazały się wspaniałe kolory Kociego Oka czy Żółwia. Pokonał nas tylko niestety Abell, ale to już powoli moja mała tradycja. 

Dzięki wielkie Jacku za dopuszczenie mnie do Twojego cudownego telepka. Dziękuję wszystkim, z którymi mogłam obserwować i się integrować - nawet w lesie :) I dzięki dla Ziela, który po raz kolejny okazał się prawdziwym dżentelmenem i zmienił koło w mojej Corsie. Uważajcie na gwoździe na trasie Wieleń- Zatom!

  • Like 9

We are the universe observing itself. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że teleskop daje radę i że wizual wciąż ma swoich fanów. Ewa, do Abla przygotujemy się we wrześniu na spokojnie.

Dziękuję wszystkim za kolejny udany zlot. Już czekam na następny. Mam nadzieję że tym razem bez Księżyca.

 

  • Like 4

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ewa napisał:

...Dziękuję wszystkim, z którymi mogłam obserwować i się integrować - nawet w lesie :) ...

Bez dwóch zdań było super. Jakkolwiek to zabrzmiało. :)

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w domu ok. 15.30. Dziękuję organizatorowi, wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, za pomoc w opanowaniu PHD2, i wspaniały wykład. Do zobaczenia na XV zlocie.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dopisuję. Też już bezpiecznie w domu. Dzięki za super zlot, a w szczególności podziękowania dla: rafalt73, Lukasz83, Grzesiek S., jolo, WIESIEK31, Pery, prestoneq za możliwość przetestowania sprzętu i za cenne porady. Dzięki i do następnego zlotu. Pozdrawiam.

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za fajny zlot. Trochę pogoda mogłaby być lepsza i kolejnym razem bezksiężycowo, bo ostatnia najlepsza nocna była już ze sporym sierpem do 1.00 w nocy (ew. po 3 kwadrze, wtedy by przeszkadzał w 2 części nocy, która jest mniej istotna, bo już większość idzie spać, zwłaszcza w przypadku ostatniej zlotowej nocki). Zdjęcia wrzucę później, najpewniej jutro.

  • Like 4

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wszystkim za cenne rady praktyczne i super atmosferę:-).

chciałem załączyć fotkę ale się nie da i odsyła mnie do pomocy technicznej... poooomocy technicznej, gdzie jesteś...?

CFF APO 105 f/6, AZ EQ5 GT, TV Powermate 2x 2''

Atik One 9.0 + Atik OAG + QHY5L-II

do podglądania 2x Morpheus, 2x Delos, ES 31mm 82, 2'', Nikon Action EX 10x50, BPC 20x60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzegorz.Wwa napisał:

dziękuję Wszystkim za cenne rady praktyczne i super atmosferę:-).

chciałem załączyć fotkę ale się nie da i odsyła mnie do pomocy technicznej... poooomocy technicznej, gdzie jesteś...?

Chyba musimy zasłużyć się stażem, żeby dodawać foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Grzegorz.Wwa napisał:

...chciałem załączyć fotkę ale się nie da i odsyła mnie do pomocy technicznej... poooomocy technicznej, gdzie jesteś...?

Musisz napisać 5 postów na forum. Uzyskasz wtedy ,,pełne prawa FA-wicza" i już bez problemów będziesz mógł zamieszczać swoje fotografie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze.

szczegółowo to z Wieśkiem uzgodniliśmy, ze fotometria rządzi:-) (a kto przeciw to na dowolną ... soczewka, lustro:)) no ew. etalon brzmi groźnie)

CFF APO 105 f/6, AZ EQ5 GT, TV Powermate 2x 2''

Atik One 9.0 + Atik OAG + QHY5L-II

do podglądania 2x Morpheus, 2x Delos, ES 31mm 82, 2'', Nikon Action EX 10x50, BPC 20x60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęśliwie "mieszkałem" obok prestoneq-a to mnie zabierał na różne przygody wizualowe. dzięki!:-)

CFF APO 105 f/6, AZ EQ5 GT, TV Powermate 2x 2''

Atik One 9.0 + Atik OAG + QHY5L-II

do podglądania 2x Morpheus, 2x Delos, ES 31mm 82, 2'', Nikon Action EX 10x50, BPC 20x60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Perym i Virusem się pośmialiśmy i powymienialiśmy:-) cenne uwagi i sprzęt. dzięki!

Łukasz z 20 min mi opowiadał jak to robi, że mu tak wychodzi ... Słońce:)). też dzięki!

jak również z Rafałem73 i Cyrebossem no i oczywiście Marcelim, z którymi mieszkałem:))

dzięki jolo za kilka cennych słów o montażu!

CFF APO 105 f/6, AZ EQ5 GT, TV Powermate 2x 2''

Atik One 9.0 + Atik OAG + QHY5L-II

do podglądania 2x Morpheus, 2x Delos, ES 31mm 82, 2'', Nikon Action EX 10x50, BPC 20x60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)