Skocz do zawartości

ANKIETA - KONKURS na najlepszą pracę w IKA w I kwartale 2017 r.


lukost

Konkurs na najlepszą pracę w IKA w I kwartale 2017 r.  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem na miano autora najlepszej pracy w Interdyscyplinarnym Konkursie Astronomicznym w I kwartale 2017 r. zasługuje:

    • 1. Grzesiek " 1 mała lornetka + 1 nieduży teleskop = 2 i pół bohatera na koniec roku"
    • 2. Paweł Trybus "Idealna noc marcowa"
    • 3. Ciekawska "Kilka galaktyk i Jowisz"
    • 4. Panasmaras "Bliźnięta w Blizinach"
    • 5. Lukasz83 "Z ołówkiem i kamerą wśród gwiazd"
    • 6. cxb "Lwy we mgle, czyli pierwsza lutowa sesja z H400"
    • 7. Acidtea "A plułem sobie wtedy w brodę"


Rekomendowane odpowiedzi

To już wiem, dlaczego dziś kiepska pogoda ... żebym w końcu przeczytał te relacje, a nie unikał głosowania oddając się obserwacjom np. 2 komet: 41P/Tuttle-Giacobini-Kresak i C/2015 V2 (Johnson), co czyniłem przez ostatnie dwie noce. :))

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko czytać te wspaniałości i uruchomić wyobraźnię! Zagłosowanie na najlepsze waszym zdaniem prace jest jak oddanie hołdu wiedzy i wytrwałości w naszym hobby! Szczerze gratuluję, szanowni autorzy  barwnych i przemawiających opisów obserwacji...

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukost napisał:

Ciągle może (i powinno) być lepiej, ...

Raczej musi...
Ludziska dajcie coś od siebie w zamian za wspaniałe relacje. No czy nie chcecie czytać takich opracowań????????
Tylko głosami zachęcicie przyszłych autorów.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jurorów było chociaż 10 razy tyle co prac w tym konkursie...

Nie lenić się. Czytać i głosować!

  • Like 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja  (tymczasem) nie zagłosowałem bo jeszcze nigdy nie miałem takiego zgryzu przy głosowaniu.

Co innego gdybym miał siedem głosów do dyspozycji (w tej edycji mówiąc ściśle).... ;)

Nie pora tu teraz dyskutować o konkursach ale przemknęło mi przez myśl, że może być to dla kogoś jedną z przyczyn nie głosowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marku, że tak można ale to jest marna osłoda bo wg mnie więcej prac chciałbym swoim głosem nagrodzić.

Współzawodnictwa nigdy mnie nie pociągały ale jeżeli już się o nie ocieram/ ocierałem to preferuję te, w których decyduje np. wysokość skoku, czas pokonania trasy etc. a nie np. styl, wrażenie czy inne subiektywne i mgliste przesłanki.

Rozumie też zasadę, że vox populi decyduje. Tutaj  (w IKA) to jest OK ale wiadomo (na przykładzie demokracji), że sama ta idea jest pod pewnymi względami dyskusyjna lub nawet wątpliwa. (sorry za OT - pokazała takie zjawisko np. dyskusja o "Astrowizji" (z AP) na wiosennych warsztatach RODOS).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudność w podejmowaniu decyzji... przyczyną niskiej frekwencji, grubo xd Wiadomo wszystkie prace są wspaniałe, ale czy tak trudno wybrać te trzy lub dwie, ewentualnie jedną, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutem na taśmę doczytałem przeoczone relacje i zagłosowałem - w wyborze prac decydowały i tak detale, bo wszystkie są na wysokim poziomie. Konkurs jednak napędza te relacje, mimo, iż było ich mało, to nie wiem jaka była by chęć pisania bez tego współzawodnictwa.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost usunął z polecanych i odpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)