Skocz do zawartości

Puszczańskie obserwacje w Obornikach


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Caladan

Dla Was to zadna rewelacja ale dla nas ludzi z miasta takie niebo...jak w puszczy to zapiera dech w piersiach . Zamiast patrzec przez teleskop nie moglem sie nasycic zwyczajnie gołymi oczami. Cywilizacja perfidnie ograbia mnie jednej z najpiekniejszych rzeczy - rozgwieżdzonego nieba nad glową :/ ..a jeszcze rachunki za prad musze płacic no to juz przegiecie...

BTW. Najlepszy ogryzek jaki widziałem kiedykolwiek do tej pory puszcza+12 calowy telep=rzeźnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Super klimaty, piękne niebo. Dzięki Ignisowi i jego newtonowi 12" pierwszy raz w życiu widziałem Veila  :)

Dotarliśmy dopiero na godzinę przed wschodem księzyca ale i tak było warto.

Co do miejscówki to należałoby się rozejrzeć za nową mniej zarośniętą bo drzewa jednak mocno ograniczają pole widzenia...

Newton SW 150/750, Refraktor SW 100/500, AZ4 + extension tube
SkyMaster 15x70, SkyMaster 12x60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam serdecznie wszystkich,

nie chcę zakładać nowego wątku, wiec postanowiłem odgrzebać ten temat :) Mam do Was moi drodzy pytanie. Czy ktoś jeszcze jeździ do Wypalanek, czy to miejsce już umarło?? Pytam tak nieśmiało, bo stosunkowo niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego teleskopu i trochę znudziło mi się patrzenie na Księżyc z przydomowego ogródka. Wykorzystując resztki wolnego czasu i chwilowe przejaśnienia pojechałem, jako że mam blisko, na wskazaną w tym wątku miejscówkę. Niebo... jak dla zupełnego nowicjusza/amatora... rewelacja, tylko że po rozłożeniu teleskopu spotkała mnie niezbyt miła niespodzianka w postaci jakiegoś tubylca, który zrobił straszną awanturę, że jakoby jest to teren należący do nadleśnictwa i nikt nie ma prawa tam przebywać bez pisemnej zgody  :o tyle tylko, że jakoś nie zauważyłem tablicy z napisem teren prywatny, albo zakaz wjazdu  :-[ nie pozostało mi nic innego, jak spakować się i zniesmaczonym całym zajściem wrócić do domu  :( Czy spotkaliście się tam z czymś takim?? Jaki jest status tego miejsca?? Jeśli jest to faktycznie teren nadleśnictwa i ktoś jeszcze tam jeździ, może warto byłoby wystąpić z pismem do pana leśniczego z prośbą o pozwolenie na wjazd??

toffi84  :)

GSO 8", Canon 7D, zbieram na eq6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpisałem na Maniaku ale pogadajmy tu.....

Nie no..oczom nie wierze

Nigdy nie widziałem tam najmniejszych przejawów agresji ze strony tubylców do obserwujących.. a bywaliśmy tam naprawdę sporą grupą. Stałeś przy drodze prawda? w tej zatoczce z drzew?

Napisz Toffi84 skąd dokładnie jesteś (Poznań?)  Możemy znaleźć alternatywną miejscówkę -skoro tamta jest spalona!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem z Poznania... jak będzie trochę wolnego chętnie wsiądę w samochód w celu poszukiwania nowych miejsc, jestem tym bardziej zdesperowany, że wreszcie spełniłem swoje marzenie, kupiłem co nie co i nie pozwolę by się lustro kurzyło  ;D . Z Wypalankami mogłem mieć pecha. Stałem na poboczu, w tej zatoczce a z przeciwka jechał jakiś jegomość terenówką, zatrzymał się i nie wysiadając z samochodu op***** mnie co ja tutaj robię, jakim prawem wjechałem itd... po czym stwierdził, że mam się wynosić bo on jedzie po straż leśną i lepiej byłoby dla mnie, jakby mnie już tu nie było jak wrócą :/ bez komentarza... no widać taki ci już los biednego początkującego adepta astronomii amatorskiej  :) Ale wracając do Twojej propozycji... jestem za tym, aby wybrać się na poszukiwania nowej, spokojniejszej miejscówki, a jak będzie trzeba to nawet wystąpienie o pozwolenie na pobyt przy drodze  :)

GSO 8", Canon 7D, zbieram na eq6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę i dom w Nienaniszczeniu,  co prawda  jest troszkę przysłonięta drzewami ale to mój prywatny teren i planuję robić tam kilkuosobowe wypady. Trasa...między Rogoźnem a Murowaną Gośliną. Jest tam prąd i suche miejsce by się schować...i ogrzać.  Można zrobić herbatę  lub kawę.

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Nienawiszcz+&cId=&sId=&moreCities=

To działki rekreacyjne nad jeziorem  otoczone lasami, w nocy jest tam bardzo ciemno. Nie ma lamp. Teraz wyłączyli wodę i nie ma  żywej duszy prócz strażników...a niebo takie jak w puszczy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

O KURDE NIE PISANO TU 120 DNI  :P

Ze Sławkiem organizujemy spontaniczny wypad w puszczę dziś o 19.00 jak zawsze Wypalanki Kiszewo jeśli są chcecie. Będzie Newton 41-ka 8)

Moj telefon podaje w stopce !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy waruny do 21.00  były znośne, potem zeszła mgła i LW zaczęło pływać.  Oglądaliśmy głownie jesienne szlagiery. Za mało czasu!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc później...

Kurcze...może by tak ruszyć w puszczę, teleskop mam poskładany.Trzeba by było tylko nowe miejsce obczaić bo Wypalanki zarosły.

ps. Jeśli chcecie zobaczyć niebo to 30km od Poznania

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami z kilkoma osobami spotykamy się tutaj:

https://www.google.com/maps/place/52°46'09.0"N+16°52'50.7"E/@52.7691667,16.7406743,11z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d52.7691667!4d16.88075

Jest to boisko wiejskie we Wiardunkach. Niebo w miarę dobre, żadnych lamp dookoła, szerokie pole, zwykle skoszona trawka można wjechać sobie autem na boisko i rozbić się, jedyna wada czasem przejeżdżają samochody, a boisko jest przy drodze. Niemniej jednak całkiem miłe miejsce.

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretnie może miejsce? Ważne jest też to, aby wjechać gdzieś autem nie zaryć się mieć duży fragment nieba do obserwacji, żeby zaraz nikt nie przegonił, nie zaczął strzelać itp:) Boisko we wiardunkach jest całkiem ok, regularnie się tam spotykamy z użytkownikami tego forum i Ci którzy byli, byli zadowoleni . 

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tafig napisał:

Konkretne miejsce muszę obczaić.

Nie trzeba nic obczajać - temat o Tarnówku już istnieje, miejscówka przetestowana. Niebo dość ładne...

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)