Skocz do zawartości

Lidletka- czyli lornetka z Lidla :)


piotrkusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Lidl nadal na topie :!:

Gdyby ktoś chciał to ma szansę na lidletkę od 8 kwietnia: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... x_9081.htm

Będą też kompasy: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... x_9092.htm

EDIT: trza całe linki kopiować i w przeglądarkę wklejać.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIETNA WIADOMOŚĆ STARY!

SUPER! że odeszli od tych kretyńskich zoomów, toż to poczciwa  stara LIDLETA  :)

To świetna lornetka za małe pieniądze.  Widziałem jak zdeklasowała DO Silver..która nie mogla oddzielić stycznego księżyca od traczy Jowisza, kiedy ta nędzna marketówka dobrze sobie z tym poradziła.

Mamy rok 2007 - kilku kolesi w szczerym polu obserwuje Jowisza przez lornetki 10x50....

Jeden kolega krzyczy: Dlaczego mówicie, że w waszych lidletach są 4 księżyce skoro ja widzę 3

Jak wytłumaczysz zatem, że "renomowana" lornetka 10x50 za 400zł nie oddziela prawie stykającego się planetą Galileuszowego księżyca, a lidletka doskonale sobie z tym radzi

Przecież to fizycznie nie możliwe by taki chłam marketowy 8,6x40 tak robił ....A tym czasem kilku ludzi potwierdziło to wydarzenie.

Lornetka ma małą powtarzalność.. dlatego nie bójcie się rozwalajcie pudła i sprawdzajcie...Jest ich często od 6 do kilkunastu na market

Zwróćcie uwagę na:

1)Kolimacja, czy obrazy się nie rozjeżdżają

2) Niewyczernienie tubusów, czy nie ma odprysków farby, jasnych refleksów inside?

3) Mostek czy się kiwa? czujesz luzy śruby dociskowej .. drgania podczas kręcenia.

4)Powłoki czy mają rysy względnie przebarwienia?

5) Smarowanie słyszysz chlipanie smaru?

6) Guma nie odłazi nie jest uwalona klejem, jak jest to jest to egzemplarz z odzysku.

7)Regulacja muszli dla okularników.. czy płynnie chodzi?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

O super :) parę lat temu zakupiłem w lidlu lornetke 10x50 firmy Tronic z czerwonymi obiektywami, chyba nie sprzedawali wtedy jeszcze tych meade czy bresser, obrazy dawała całkiem ok, przez taki sprzęt uczyłem się wtedy nieba  :P

Trochę brakuje mi czegoś do patrzenia dwojgiem oczu więc chyba się skuszę na to econo bino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super :) parę lat temu zakupiłem w lidlu lornetke 10x50 firmy Tronic z czerwonymi obiektywami, chyba nie sprzedawali wtedy jeszcze tych meade czy bresser, obrazy dawała całkiem ok, przez taki sprzęt uczyłem się wtedy nieba  :P

Trochę brakuje mi czegoś do patrzenia dwojgiem oczu więc chyba się skuszę na to econo bino.

Wan i bardzo dobrze!, Lidl znów wrzucił te stare poczciwe lidlety z Bak4. No podobno to realne 8,6x40 (Optyczne.pl) ja miałem  3 takie lornetki. Ten sprzęt jest lepszy od wielu droższych substytutów a  w stosunku cena- jakość to mistrz świata  ;D

Zdjęcie, które dali przedstawia właśnie tą  poczciwą lidletę. Jeśli nie będzie się różnić od tego co w sklepie....wielu młodych astroamatorów nabędzie sprzęt przeglądowy :).

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić- jak za te pieniądze jest świetna. Oczywiście ma swoje wady ale jako sprzęt do przeglądu nieba i jako pomoc w wyszukiwaniu obiektów dla początkujących jest nieoceniona. Moja żona używa jej też do obserwacji ptaszorów.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

W Lidlu towar trafia raczej w konkretny sezon..czasem trafiają się lidlety ale raczej na okres letni -wakacje, widoczki itp...na święta pewnie rzucą znów Skyluxy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kiedyś chciałem kupić lidletke :D W ten sam dzień w którzy wrzucili byłem w markecie chwile przed 12 i co?!! Pusto. Wziąłem kompas, dochodzę do kasy, a koleś przede mną miał ich w wózku z 5 jak nie więcej. :/ Się zdenerwowałem.

ASTROPOZDRO

Synta 8",Celestron SkyMaster 15x70,Orion UltraBlock 2" ,Super Plossl 10mm, Super Plossl 25mm, i obrotowa mapka nieba,3 sztuki SPC880NC, zielony laser (green laser pointer) 100mW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Zobaczymy co rzucą- od poniedziałku 4 kwietnia, też mi się wydaje, że to błąd i będzie Bresser 10*50 na rysunku jest lidletka. Wskazują na to np. pryzmaty bak4. Ten obleśny zoom miał BK7  i inaczej się nazywał!

post-2-137699800683_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje, że to błąd i będzie Bresser 10*50 na rysunku jest lidletka. Wskazują na to np. pryzmaty bak4. Ten obleśny zoom miał BK7  i inaczej się nazywał!

Na pewno błąd w opisie. Zbliżenie z lidlowej gazetki online rozwiewa wszelkie wątpliwości.

post-69-137699800696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu zakupiłem lidletkę. Po ładnych kilku minutach testów muszę przyznać, że jest niezła.

Na pierwszy rzut oka nie rzuciła mi się jakakolwiek większa niedoskonałość szkła.

Być może dobry egzemplarz lub... potrzeba jeszcze testów.

Teraz czekam na pogodną nockę by sprawdzić ile to potrafi.

Wykonanie niezłe. Materiały nie budzą zastrzeżeń. Duży stopień regulacji muszli ocznej.

Lekka, nie trzeszczy, nie pływa, i inne takie :)

Ale w sumie po co to piszę. Znacie ją przecież

Po testach nocnych rozwinę myśl.

Tyle dobrej nowiny na dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z drugiej strony chamstwo czystej wody by kupić lornetki w Lidlu za 79zł tylko po to by  sprzedawać na Allezło za 130zł >:(

Jeśli rzucą je jeszcze w Lidlu to z pewnością będzie lato!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Powinni rzucić je w okresie wakacyjnym czasem tak bywało! Zatem bądź dobrej myśli  i wstrzymaj się z drogimi zakupami -warto! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

No podobno to realne 8,6x40 (Optyczne.pl)

Odgrzewam.

Korzystając z chwili czasu zrobiłem test. Najpierw porównałem wielkość obiektów ziemskich w Lidletce (Bresser) i starej Tento BPC 10x50. W każdej z osobna. Były identyczne. Potem jednym okiem patrzyłem przez Lidletkę, a drugim przez Tento i udało mi się idealnie zjustować obraz jak w jednej lornetce. Potem dla porównania sprawdziłem wielkość obiektów w Nikonie 7x50 (różnica spora), a na koniec porównałem obrazy dwóch Lidletek - Meade i Bresser - powiększenia identyczne. Wg mnie Lidletka ma powiększenie około 10x.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lidletka powiększa 10x wiedziałem od zawsze. Testy wykonane na znanym portalu zawsze uważałem za mało miarodajne. Wiadomo sprzedawcy zawsze podpierali się nimi by zdeklasować tą baaaardzo ekonomiczną atrakcyjkę sezonową z Bak4.  ;) Nie jest to wodotrysk..ale w tej cenie to hicior. Warto tylko poświecić nieco czasu na wybór najlepszego egzemplarza dostępnego akurat w markecie. Ma też spore braki w trzymaniu kolimacji. Ja śrubki zasmarowałem lakierem do paznokci. Na razie trzyma :)

Ogólnie lidleta cierpi na sporą winietację gdyż pryzmaty są zbyt małe by obsłużyć taką aperturę!

Wiem bo rozwaliłem na części jedną lidlornetkę ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Gość wanderer

W te święta Lidl niestety nie popisał się ofertą optyki dla początkujących obserwatorów nieba, zamiast dobrze nam znanych i lubianych Lidletek i Skyluxów oferuje jakiś dziwaczny wyrób lornetko-podobny o parametrach handlowych 12x32 i w cenie 50zł bez grosika, cóż nie widzę zastosowania w obserwacjach nieba tą lornetką co najwyżej sprawdzić się może jako wyposażenie plecaka turystycznego do widoków dziennych ze względu na swoje kompaktowe gabaryty.

PL_64466_01_b.jpg

Link do oferty:

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-701BB430-0937EA1B/lidl_pl/hs.xsl/index_23488.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Wbrew obawom niektórych astrononów-wędrowców  ;) Lidletka pojawi się od 10 kwietnia wiadomo gdzie. Tym razem sygnowana nazwą Auriol znaną do tej pory ze stacji pogodowych, jednak wygląd i parametry wskazują, że jest to stara, dobra Lidletka.

http://fanlidla.pl/gazetka/2012.04.10.trekking

Cena 99zł...co ciekawe w Anglii jej cena to ok 85zł przyjmując obecny kurs funta.

http://www.lidl.co.uk/cps/rde/xchg/lidl_uk/hs.xsl/index_30174.htm

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)