Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A to zależy na jaki rodzaj obiektów się nastawiasz. Jeśli zależy Ci głównie na mgławicach, kup dobry filtr UHC, który przepuści węższe spektrum promieniowania i je uwydatni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kiepsko a który by pomógł z galaktykami ? to kupie 2 albo będę musiał zdewastować nowe piękne oświetlenie cmentarza i kościoła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na galaktyki to pomaga tylko filtr wyjazdowy, czyli zasuwamy pod ciemne niebo..

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na giełdzie na Astromaniaku jest wystawiony fajny filtr Omega NPB. Bierz bez wahania, jeśli jeszcze dostępny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie, tym lepiej, będziesz mógł używać także z okularami w standardzie dwucalowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak teraz jest jasno to przedtem też było. Inaczej tylko teraz postrzegasz niebo i tyle.

A filtr 2" wkręcasz w przedłużkę/redukcje z gwintem filtrowym.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gwint znajduje się w redukcji okularowej z 2 na 1,25 cala. No chyba że w Syncie jest jakoś inaczej, ale nie mam tego tego teleskopu i nie sprawdzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wydaje mi się że nie ma ale jutro sprawdze (w pracy teraz) miało by to sens bo kiedyś pewnie kupie coś 2 calowego .Podrzucie jakiś filtr którym warto sie jeszcze zainteresowac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 godzin temu, lukost napisał:

Gwint znajduje się w redukcji okularowej z 2 na 1,25 cala. No chyba że w Syncie jest jakoś inaczej, ale nie mam tego tego teleskopu i nie sprawdzę.

Witam sprawdziłem i niestety nie ma tam żadnego gwintu 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To kup sobie taką redukcję z gwintem. Niezależnie od możliwości zastosowania filtra 2" z długimi, szerokokątnymi  okularami, wygodniej jest zmieniać okulary przy raz wkreconym filtrze dwucalowym niż każdorazowo wykręcać 1,25. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, lukost napisał:

To kup sobie taką redukcję z gwintem. Niezależnie od możliwości zastosowania filtra 2" z długimi, szerokokątnymi  okularami, wygodniej jest zmieniać okulary przy raz wkreconym filtrze dwucalowym niż każdorazowo wykręcać 1,25. 

Tak będzie trzeba zrobić i znowu kasa , przesyłki do sąsiada będzie trzeba przekierowac bo mnie żona z domu z tym wywali

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta