Skocz do zawartości

Teleskop na balkon do 1000zł ALE mobilny! : ]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, naczytałem się forum, ale mam problemy ze znalezieniem teleskopu do 1000zł(może być używka pod warunkiem, że będzie dostępna i będzie warto kupić ją zamiast nowego sprzętu), który sprawdzi się na balkonie i na wyjazdach a raczej na wyjściach z teleskopem "pod pachą". Wiem, ze Synta 6" 8" i tak dalej wiedzie tutaj prym, ale wolałbym coś poręcznego do obserwacji nocnego nieba - jest coś dobrego w tej cenie? Budżet nieprzekraczalny - max 1000zł. 

Poradźcie coś koleżanki i koledzy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FA :)
Panie Teleskopie, troszkę ma Pan problem...
No bo tak - Na balkon fajnie by wyglądał jakiś krótki refraktor bo mniemam, że to typowy blokowy balkon, na montażu AZ3, AZ4.... Jednak z miasta jasnym refraktorem niewiele zdziałasz. Tu sprawdzi się jakiś teleskop typu MAK lub STC do Ksieżyca, planet, Słonka, jednak wraz z montażem taka rurka nawet o aperturze 102 przekroczy Twój budżet...

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Teleskop do obserwacji ogólnych, dom jednorodzinny na wsi. Co bym nie czytał to była walka między Makami a Syntą - i bądź tu człowieku mądry... dla jednych obraz z Maka piękny a Synta be, dla innych zdziwienie, bo sami zaczynali od Maka a dotarli do Synty... ; ] Po cenach widzę, że tylko używka do 1000zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PanTeleskop napisał:

Witajcie :) Teleskop do obserwacji ogólnych, dom jednorodzinny na wsi.

No to nad czym się zastanawiasz. Nie potrafisz znieść paru kilogramów do ogródka????
Wieś to idealne miejsce dla Newtona. Pieniążków wystarczy i jeszcze na okular zostanie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mieszkam na wsi i nie mam dobsa tylko maka 127 na balkonie i się tego nie wstydze;) kwestia co chcesz oglądać i ile masz samozaparca, balkonowe obserwy są wygodniesze, szybsze, nie wymagają przygotowania bo i obiekty typowo na balkon są mniej wymagające. Moim zdaniem zacznij od tego co ja jak zaczynałem, nada się się na balkon jak i wynieść w pole. A jest to newton 150/750 na e3-2. Używany w twojej kwocie zmieści się spokojnie, na balkon rozmiar ok, w pole nie za ciężki, pokażę już dużo w obiektach US jak i DS. Po nim możesz decydować czy bardziej Cie kręci DS czy Us czy moze astrfoto na tym montażu możesz również focic:)

 

Na wsi na balkonie w sumie to samo co w polu:) i tak światła gasną zazwyczaj o 23:00 więc na balkonie można patrzeć DSY, nic nie ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lolak89 napisał:

Ja tam mieszkam na wsi i nie mam dobsa tylko maka 127 na balkonie i się tego nie wstydze;) kwestia co chcesz oglądać i ile masz samozaparca, balkonowe obserwy są wygodniesze, szybsze, nie wymagają przygotowania bo i obiekty typowo na balkon są mniej wymagające.

Kolego tu nie o wstyd chodzi tylko o wykorzystanie sprzętu pod wiejskim niebem.
Jak już coś kupujemy do podziwiania i cena jest podobna to raczej wybieramy coś ,,do wszystkiego" To tak jak byś miał lornetkę i zasłonił jeden obiektyw tak to jest z tym Maczkiem. US tak ale co z DS?????
A jeszcze raz napiszę, wyniesienie 8" do ogrodu to pryszczyk.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz co napisałem na końcu:) 

9 godzin temu, lolak89 napisał:

Na wsi na balkonie w sumie to samo co w polu:) i tak światła gasną zazwyczaj o 23:00 więc na balkonie można patrzeć DSY, nic nie ogranicza.

Nie wiem ile w tym jest prawdy co autor wątku napisał ale zależy mu też na obserwacjach balkonowych, może czuje, że nie będzie mu się chciało wychodzić na dwór z teleskopem a chciałby sobie coś popatrzeć ?. Różnie bywa, ja sam chciałbym mieć duże lustro na dobsonie ale było by na drugim miejscu, na pierwszym zawsze będzie mak na balkonie. To tylko moja subiektywna opinia. W sumie przy założonym budżecie to masz rację, nic lepszego jak Synta 8 nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolak89 napisał:

Patrz co napisałem na końcu:)

Ty też popatrz na moją całą wypowiedź - napiszę jednym zdaniem aby była bardziej czytelna - szkoda skarbów wiejskiego nieba na teleskop typu MAK o aperturze 127mm.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na co chcesz patrzeć więc nie marnujesz ;) A początkujący nie wiem jeszcze co chce. Synta dalej możliwość obserwacji z "sensem" DSów i wystarczająco dobrze pokaże US. A Mak ? Jednak trudniej z nim na DS "iść".

 

PS. Czekaj no ! Jak Ci pokaże DS pod należycie ciemnym niebem to jeszcze będziesz sprzedawał tego Maka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)