Skocz do zawartości

ANKIETA - KONKURS na najlepszą pracę w IKA w II kwartale 2017 r.


lukost

Konkurs na najlepszą pracę w IKA w II kwartale 2017 r.   

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem na miano autora najlepszej pracy w Interdyscyplinarnym Konkursie Astronomicznym w II kwartale 2017 r. zasługuje:

    • 1. Astronomy "Zaczarowana noc z 2 czerwca na 3 czerwca 2017"
    • 2. gruchalo "Panna, Warkocz i Herkules"
    • 3. cxb "Majowa sesja z H 400 + kometa"
    • 4. lolak89 "USS MAK"
    • 5. miron "Polowanie na ISS"
    • 6. Lukasz83 "Ołówkowe Słońce"
    • 7. DarX86 "Kosmiczny przecinak"
    • 8. Paweł Trybus "Gwiazdy podwójne w czerwcową noc"
    • 9. Grzesiek "Noc z 1/2 kwietnia, gdzieś w świętokrzyskim"
    • 10. lukost "Idealna noc czerwcowa (sesja 24/25.06.2017)"

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, lukost napisał:

No wiecie co? Trzeci dzień głosowania i tylko 18 jurorów?

Ręce opadają :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w IKA jest sporo prac "graficznych", nikt nikomu nie karze zagłębiać się silnie w lektury a już na pierwszy rzut oka można zdecydować co się podoba a co nie. Ja np. na pracę Mirona zagłosowałem przez zdjęcie Księżyca i ISS (zajeb..te), gdyby go tam nie było nie było by mojego głosu. Może to dla niektórych będzie krzywdzące taki system oceniania ale to nie Miss Universum:) Nikt nikogo nie będzie rozliczał z głosów:) Zachęcam do głosowania, przecież to nie kosztuje a nawet z "grubsza przejrzeć" to zajmie 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolak89 napisał:

Przecież w IKA jest sporo prac "graficznych", nikt nikomu nie karze zagłębiać się silnie w lektury a już na pierwszy rzut oka można zdecydować co się podoba a co nie.

No niby tak ale czy Szanowny Kolega nie uważa, że to jak zjeść z wierzchu wisienkę a tortu, na który się przyszło nie ruszyć????
Przecież to aż się prosi aby wiedzieć jak, gdzie, czym i kiedy to wszystko powstało.... Przecież to sama przyjemność opis przeczytać. A jak choć połowa z niego w łepetynie zostanie no to już wielki sukces i wiedza na przyszłość - nieprawdaż?????
Ludziska kochane, przeca to wszystko dla Was Autorzy stworzyli, doceńcie to głosami.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że uważam:) Ja czytałem wszystkie od dechy do dechy jak się tylko pojawiały pewnie jako pierwszy. Śledzę wątek od kiedy zdecydowałem się na uczestnictwo ale uważam też, że jeśli ktoś nie może albo też nie chce mu się przebrnąć przez cały materiał (bo go nudzi, bo jest wzrokowcem itd. itp.) może pobieżnie przejrzeć i wybrać co mu się rzuciło w oczy. Zresztą dobra, chyba usiądę sobie cicho w kąciku i zajmę się sobą, może za chwilę będzie 1000 głosów albo i nie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukost napisał:

Przerabiałem te dylematy w trakcie konkursu na najlepszą relację z obserwacji. Po prostu coraz mniej ludzi czyta, większość woli przekaz, hmm, graficzny - ot i cała tajemnica.

 

Pokolenie memów, lajków, fitnessu i życia korporacyjnego. Szybciej, więcej, dalej byle bez wysiłku szczególnie intelektualnego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Myślę, że mogę je tu zadać, może się odpowiedź jeszcze komuś przyda. Czy jest dostęp do archiwum poprzednich konkursów? Piszecie o konkursie relacji z obserwacji. Czy można poczytać prace konkursowe? Podpatrzeć mistrzowskiego stylu zwycięzcy. Gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lolak89 napisał:

Z czego kilku jest jednocześnie autorami:) czemu astro ma 'kilkudziesięciu a IKA kilkunastu? 

To zresztą szerszy problem. Forum to wydmuszka, z prawie sześciu tysięcy użytkowników aktywnych - w sensie tworzenie jakichś wartościowych treści - jest kilkudziesięciu. Mam wrażenie, że na innych forach astro to zjawisko nie występuje w takim natężeniu, tymczasem u nas momentami aż bije po oczach. Publikuje, komentuje i ocenia ciągle ta sama garstka userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieje się sam teraz z siebie w duchu. Jak pisałem swoją pracę to były tylko trzy inne i wysyłając swoją czułem, że stawka będzie wyrównana z przewagą na Gruchala bo mi się podobała najbardziej. W przeciągu dnia doszło 6 prac z czego wszystkie świetne i o głowę bijące moje wypociny:) I tak sobie myślę, że dobrze, że zostały dodane na końcu bo jeszcze bym się rozmyślił przed wysłaniem swojej;)

33 minuty temu, lukost napisał:

To zresztą szerszy problem. Forum to wydmuszka, z prawie sześciu tysięcy użytkowników aktywnych - w sensie tworzenie jakichś wartościowych treści - jest kilkudziesięciu.

A czy nie jest tak na większości for tematycznych?. Ktoś to musi prowadzić.  No i teraz weź pod lupę takiego gościa jak ja, nie zna się na astrofoto, nie zna się na sprzęcie bo korzysta z starych gratów, z obserwacji wizualnych widział tylko planety z czego trzy ze szczegółami:) + Księżyc, nawet Słońca w ND5 nie miał okazji przytulić. I co taki człek może dodać do społeczności astro gdzie siedzą tacy doświadczeni ludzie?. Zaczynam sobie pisać swoje obserwacje ale jak widzę zaawansowane relacje obserwacyjne to mam mętlik w głowie, nie wiem co do czego tam służy.

Hmm chodzi mi o to, że... Dobra miałem siedzieć w kącie, sam już nie wiem co myśleć, jak siedziałem cichutko w kącie wszystko było łatwe, mnie to nie dotyczyło ale teraz jest mi przykro, że jest tak mało głosujących.

Karol, do Ciebie teraz piszę, czemu jeszcze nie zagłosowałeś? przecież pisałem Ci żebyś na mnie zagłosował 3 razy;) nie ociągaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkujący czy nie,  liczy się, że coś robisz; każda relacja, szkic czy zdjęcie ma jakąś wartość poznawczą. Szkicując Jowisza czy Saturna, produkujesz fajny materiał poglądowy dla tych, którzy zastanawiają się, co i jak przez takiego maczka, jak Twój, widać. Ja wyciskam ostatnie soki z lustra 12", dzieląc się wiedzą, gdzie są granice jego zasięgu. Twoje i moje obserwy mają taką samą wartość, mamy tylko inny ten, no, target. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pany głosować. Czy nikt już nie czyta pięknych relacji? Czy w dzisiejszych czasach tak ciężko oddać głos?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zagłosowałem, chociaż mną potrząsało.  A to dlatego, że formuła obecnego konkursu jest dla mnie nie do przyjęcia. Fotograficy, szkicownicy, wybaczcie, ale oceniłem tylko prace opisowe. Gdyby tak jeszcze mniej były kraszone niekoniecznymi ilustracjami ! "Sałata z kraju i ze świata" przerasta mnie :klapouchy:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko, ale konkurs na najlepszą relację zmarł  śmiercią naturalną, głównie z uwagi na nikłe zainteresowanie głosujących. W konkursie na relację roku nawet 40 głosów nie bylo. Zmiana formuły konkursu miała to zmienic, ale, jak widać, nie zmieniła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Szkoda, ale wyraźnie widać, że zmiana formuły konkursu nie pomogła. Trzeba odpuścić sobie stawanie w szranki i już.  Wizualowcy będą zamieszczać relacje, szkicownicy szkice, astrofociarze zdjęcia i na tym koniec. Długo się zastanawiałem czy zgłosić swoją pisaninę do konkursu, zgłosiłem i żałuję. To nie ma już sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUŻ 34 głosy, nie ma tragedii jak było na początku. Ja będę zgłaszał swoje relacje choćbym miał być sam i jeszcze musiał sam na siebie głosować:) Jak nie będzie konkursu to nie będzie miał ten typ zabawy szansy na rozwój. Nie należy się poddawać. Jeszcze niedawno byłem sceptyczny ale w sumie nie ma się czym przejmować, póki będą osoby chcące wziąć udział to jest to warte świeczki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to z tej strony, że do konkursu astrofoto przystąpiło dwa razy więcej uczestników i tyle samo razy więcej osób w nim zagłosowało, więc patrząc na taką statystykę konkursową IKA wzbudziło podobne zainteresowanie.

Spójrzcie też na to, że nawet postów na naszym forum w subforach o tematyce astrofoto jest o wiele więcej niż w części forum o zabarwieniu relacyjno-obserwacyjnym. Świadczy to o tym, że zainteresowanie fotografowaniem kosmosu jest najzwyczajniej w świecie większe niż relacjonowaniem obserwacji. A co za tym idzie jakikolwiek konkurs tyczący się relacji nie wzbudzi nigdy większego zainteresowania niż konkurs na najlepszą fotografię.

Nikon Action Ex 10x50 + filtry słoneczne własnej roboty
GSO Dobson 8" DeLuxe + kilka filtrów

https://gwiezdnezbiory.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile z tych osób zagłosowało jednocześnie na IKA i na konkurs astrofoto:) Różnie można podchodzić do tematu, robić różne statystyki i porównania ale tu chyba nie  o to chodzi. Tak czy inaczej, tragedii już nie ma, dłuższy czas na zagłosowanie zrobił swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gruchalo napisał:

Spójrzcie też na to, że nawet postów na naszym forum w subforach o tematyce astrofoto jest o wiele więcej niż w części forum o zabarwieniu relacyjno-obserwacyjnym. Świadczy to o tym, że zainteresowanie fotografowaniem kosmosu jest najzwyczajniej w świecie większe niż relacjonowaniem obserwacji. A co za tym idzie jakikolwiek konkurs tyczący się relacji nie wzbudzi nigdy większego zainteresowania niż konkurs na najlepszą fotografię.

 

Moim zdaniem nie każdemu obserwatorowi chce się pisać relacje. Bez relacji obserwacja się odbędzie a sesja astrofotograficzna bez obróbki materiału nie ma sensu bo bez niej nie ma zdjęcia. Nie każdy widzi też sens w pisaniu, wstawić zdjęcie to "chwila".

Może racja, że "zainteresowanie fotografowaniem kosmosu jest najzwyczajniej w świecie większe niż relacjonowaniem obserwacji" ale już niekoniecznie astrofoto jest ciekawsze od samej obserwacji (jednak foto wymaga wiedzy, sprzętu, dużej kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karl napisał:

Może racja, że "zainteresowanie fotografowaniem kosmosu jest najzwyczajniej w świecie większe niż relacjonowaniem obserwacji" ale już niekoniecznie astrofoto jest ciekawsze od samej obserwacji (jednak foto wymaga wiedzy, sprzętu, dużej kasy).

Nie twierdze, że astrofoto jest ciekawsze. Moim skromnym zdaniem jest przeciwnie z prostej przyczyny. Jakbym chciał pooglądać fajne zdjęcia to sobie pooglądam takie z Hubble'a itp. W astronomii ciągnie mnie to co widoczne gołym a także uzbrojonym okiem i nie potrzebuje do tego ani kamerki ani aparatu. Myślę, że podobnie do tematu podchodzi chociaż mała część forumowiczów i cenie możliwość ekspresji na forum, także podczas np. IKA

  • Like 4

Nikon Action Ex 10x50 + filtry słoneczne własnej roboty
GSO Dobson 8" DeLuxe + kilka filtrów

https://gwiezdnezbiory.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)