Skocz do zawartości

Przedmaturalna zaległość - Mgławica Rozeta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie, 

Skoro mam wolny dzień to czemu by nie ruszyć wszystkiego co miałem od dawna w planach. 
Tym razem prezentuję równie popularny obiekt co mgławica Kompleksu Oriona.
Jest to moje pierwsze zdjęcie, które było pewnego rodzaju zaplanowanym projektem - z nowym setup'em w wówczas nowej miejscówce. 

Materiał zbierany na przestrzeni stycznia 2017 roku. Udało mi się wówczas w pełni zautomatyzować obserwatorium balkonowe.
60x10min Ha (10h), niestety tak samo jak w poprzednim temacie - 2h materiału RGB poszły do śmietnika ze względu na okropne LP.

Dlatego w przyszłości zrezygnowałem z fotografii balkonowej. Mimo wszystko Ha byłoby jak najbardziej akceptowalne.
Zdjęcie obcięte (gdzieś zgubiłem flaty, psuło to estetykę), ale nie było resize'owane. Także wszelkich detalistów zapraszam do powiększania 

Esprit 100ED, ASI1600mm-Cool, Heq5 + ASI120mm
Obróbka w PixInsight

 

Pozdrawiam wszystkich
Alan

https://www.youtube.com/user/SuperQsaw

Mgławica Rozeta - Ha.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan - cuś jednak z setupem jest... Nie powiększałem - jestem ostatni, który tak robi.
W Kuniu były niepoostrzone i lekkie kreseczki a tu już widać ,,bałwanki".... poniżej fragment 1:1
Jakiegoś flattenerka używasz?

59592452a1868_Bawanki.thumb.jpg.927066988663472cba53ea78c905fa3b.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyka posiadania rozdzielczości 1,41arcs/pix :P

Używam flattenera dedykowanego do tego teleskopu, dosłownie są razem w zestawie.
Raczej obwniłbym jakąś krzywość konstrukcyjną, albo napięcie. Temperatury były ekstremalnie niskie, możliwe, że jakaś złączka się ścisnęła.

Mam w zanadrzu jeszcze jedno zdjęcie - robione kilka dni temu. Na nim takich błędów nie ma. Podejrzewam, że znowu wina leżała po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Allano napisał:

Problematyka posiadania rozdzielczości 1,41arcs/pix :P

Ty mnie nie strasz rozdzielczością, popatrz na mój setupek Crazy
Będzie dobrze, wiadomo - pierwsze koty.. ale warto od razu zwrócić uwagę coby był później święty spokój i sama przyjemność z łapania fotonków - a teraz będziesz miał czas :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to wina mrozu - ja tak miałem też u siebie i winnym okazał się za mocno skręcony flattener. Poluzowałem lekko nakrętkę, obstukałem delikatnie, dokręciłem i problem zniknął. To znaczy chyba zniknął, bo już potem nie było takich mrozów poniżej -20, a jedynie tak do -10. Zobaczymy następnej zimy :) 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Allano napisał:

Witam wszystkich ponownie, 

Skoro mam wolny dzień to czemu by nie ruszyć wszystkiego co miałem od dawna w planach. 
Tym razem prezentuję równie popularny obiekt co mgławica Kompleksu Oriona.
Jest to moje pierwsze zdjęcie, które było pewnego rodzaju zaplanowanym projektem - z nowym setup'em w wówczas nowej miejscówce. ...

@Allano Piękne zdjęcie. Komentarz banalny, ale nie mogłem się powstrzymać. Gratuluję

  • Like 1

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)