Skocz do zawartości

AstroLink 4 mini - już dostępny!


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, jolo napisał:

Co do opisu chodzi Ci o to, żeby etykiety były nad odpowiednim gniazdem? 

Tak, o to chodzi.

22 minuty temu, jolo napisał:

Kolejna wersja będzie ze zintegrowanym hubem USB3.0, reszta pozostanie bez zmian. 

A jakieś zmiany w zasilaniu? Pamiętam, że pisałeś coś o 4 gnieździe 12V, które miało mieć jakiś osobny amperomierz... Jednej rzeczy mi brakuje (poza hubem usb oczywiście) - stałego nie resetującego się po podłączeniu do komputera źródla zasialania. Wtedy Mini PC byłoby zasilane z Astrolinka. Może to dodatkowe gniazdo rozwiązałoby problem?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam z 12V, z regulowanego zasilam huba 5V.

Nie jest to jakoś strasznie upierdliwe, bo w mojej skrzynce zasilającej jest dodatkowe gniazdo zapalniczkowe 12V i z tego zasilam sobie Mini PC. Niemniej jednak fajnie jakby była taka możliwość, bo Astrolink w zużytej energii uwzględniałby cały mój setup i miałbym więcej pewności co do pozostałej energii w akumulatorze.

  • Thanks 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dzień dzisiejszy AstroLink 4 mini nie ma sterownika INDI, ale prace trwają. Zgrubny plan jest taki, żeby do końca roku był dostępny sterownik INDI do AstroLinka przynajmniej dla głównych funkcjonalności związanych z ustawianiem ostrości oraz włączaniem wyjść. 

  • Thanks 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje sterownik INDI do AstroLinka 4. Pierwsze koty za płoty - po kilku(nastu) latach od ostatnich zabaw z linuksem zainstalowałem sobie Ubuntu i środowisko do programowania i powstał prototyp sterownika. Na razie potrafi się połączyć i odczytać dane z czujnika. Wkrótce będzie więcej :)

Przy okazji poglądowa fotka AstroLinka w czerwonym ubranku :) 

astrolink4-indi.jpg.510d2e6b50abedefd1bc89f8b00b4c21.jpg  2019-09-12-869.thumb.JPG.f38e3053eb27fc4feca4118f7e3051f4.JPG

  • Like 6

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

W sklepiku do kompletu pojawiła się nowa rzecz - mocowanie do silnika napędzającego oś mikrofocusera. Mocowanie zaciskane jest na osłonie przekładni mikrofocusera i nie wymaga montowania śrubami od spodu wyciągu. Z silnikiem z wbudowaną przekładnią 1:10 rozdzielczość to 4800 kroków na obrót osi wyciągu.

https://shop.astrojolo.com/product/110-focusing-motor-with-microfocuser-mounting-plate/

microfocuser-bracket-01.thumb.jpg.b4eeb1b41bf7067c77d0b870049f0e63.jpg microfocuser-bracket-02.thumb.jpg.59e08e1d6ef86727393437acf37b4bb1.jpg

microfocuser-bracket-03.thumb.jpg.c89ed2ccd7010c18a86878d4b916c414.jpg microfocuser-bracket-04.thumb.jpg.3d7d9f2bd1dabead27b7b7156e66fab9.jpg

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 27.08.2019 o 10:55, jolo napisał:

Takie stałe wyjście 12V może by się dało upchnąć, bo już pytali klienci o takie rozwiązanie. A Mini PC zasilane masz 12V właśnie, a nie z regulowanego 5V? Bo regulowane wyjście jest włączone na stałe. 

Czy można w ten sposób zasilać Modecom FreePC, który w maksymalnym obciążeniu pobiera niecałe 2A? Według specyfikacji jest max 1,5A na tym wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz AstroLinka (bo chyba udało Ci się kupić) to zajrzyj do środka i zobacz jak jest zamontowany regulator napięcia - to zależało od wersji. Nowsze będą działać przy 2A, w starszych przydałoby się radiatorek nakleić. 

https://astrojolo.com/astrolink4mini/doc/Powersupplyconsiderations.html

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jolo napisał:

Jak dostaniesz AstroLinka (bo chyba udało Ci się kupić) to zajrzyj do środka i zobacz jak jest zamontowany regulator napięcia - to zależało od wersji. Nowsze będą działać przy 2A, w starszych przydałoby się radiatorek nakleić. 

https://astrojolo.com/astrolink4mini/doc/Powersupplyconsiderations.html

Dzięki, bardzo konkretna porada. Mam nawet gdzieś taki mały radiatorek, jak przyjdzie mi skrzyneczka od @SamuGa to przykleję i zobaczę jak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez problemu uciągnie tego Modecoma, ale dla bezpieczeństwa regulator dostał radiator. AstroLink pokazuje max 1-1,2A na całość, przy symulacji guiding + sesja z APT. Bałem się że będę miał problemy opisane tutaj, ale wszystko śmiga jak na razie.

  • Wyjście regulowane 5V
    • mini PC
      • hubUSB 
        • Canon sterowanie
        • Astrolink
      • ASI (guide) 
  • 12V - montaż 
  • 12V - step down 7,4V - Canon 

Mam teraz dosłownie cały zestaw na jednym kablu, o to mi chodziło! Wspaniałe rozwiązanie. 

IMG_20200319_181437.jpg

Screenshot_2020-03-19-19-58-22-701_com.realvnc.viewer.android.jpg

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Już kolejny rok AstroLinkowania. Od ostatniego wpisu pojawiły się dwa nowe urządzenia.

Pierwsze to miniaturowy AstroLink 4 micro w wersji solo oraz złożony na kanapkę z 7-portowym aktywnym hubem USB 3.0:

astrolink-4-micro-sales-baneer.thumb.jpg.0d252cd70ed6a05672e63ead34ad9637.jpg

A drugie to AstroLink 4 Bee - czyli AstroLink zintegrowany z komputerem mini PC BeeLink T4 Pro. Działający prototyp jest już gotowy, a urządzenie będzie dostępne w październiku. Komputerek ma 4GB RAM, 64GB dysk, dostępne 3 porty USB3.0, 2xHDMI, LAN, WiFi, BT, system Windows 10 Pro. Dodatkowo z AstroLinka mamy 4 wyjścia 12V, jedno wyjście napięcia regulowanego, wyjście na silnik focusera, na dwie grzałki oraz wejście na czujniki: temperatury, wilgotności, zachmurzenia i jasności nieba. 

2023-09-astrolink-bee-banner.thumb.jpg.d5bf0beec9459f995039e32dcfbef6ea.jpg

Więcej informacji o ofercie na stronie https://shop.astrojolo.com/products-overview/

Zniżka dla użytkowników FA oczywiście wciąż obowiązuje. 

 

  • Like 4
  • Thanks 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)