Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, jolo napisał:

Co do opisu chodzi Ci o to, żeby etykiety były nad odpowiednim gniazdem? 

Tak, o to chodzi.

22 minuty temu, jolo napisał:

Kolejna wersja będzie ze zintegrowanym hubem USB3.0, reszta pozostanie bez zmian. 

A jakieś zmiany w zasilaniu? Pamiętam, że pisałeś coś o 4 gnieździe 12V, które miało mieć jakiś osobny amperomierz... Jednej rzeczy mi brakuje (poza hubem usb oczywiście) - stałego nie resetującego się po podłączeniu do komputera źródla zasialania. Wtedy Mini PC byłoby zasilane z Astrolinka. Może to dodatkowe gniazdo rozwiązałoby problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie stałe wyjście 12V może by się dało upchnąć, bo już pytali klienci o takie rozwiązanie. A Mini PC zasilane masz 12V właśnie, a nie z regulowanego 5V? Bo regulowane wyjście jest włączone na stałe. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie mam z 12V, z regulowanego zasilam huba 5V.

Nie jest to jakoś strasznie upierdliwe, bo w mojej skrzynce zasilającej jest dodatkowe gniazdo zapalniczkowe 12V i z tego zasilam sobie Mini PC. Niemniej jednak fajnie jakby była taka możliwość, bo Astrolink w zużytej energii uwzględniałby cały mój setup i miałbym więcej pewności co do pozostałej energii w akumulatorze.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowe wdzianko już prawie gotowe, zostały ostatnie sztuki w starym...

Oprócz wersji czarnej i grafitowej będzie jeszcze czerwona z szarymi panelami.

al4miniS-05.thumb.jpg.c25c64cf8ba27d4e42f690f121cee89f.jpg al4miniS-06.thumb.jpg.1031da7f6d8e3651a644343171c8a30c.jpg

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy AstroLink4 mini jest obsługiwany pod INDI ?. Poprzednia wersja AstroHub 3.0 ma sterownik ale nie wiem czy sterownik jest kompatybilny z nowszym urządzeniem ?.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na dzień dzisiejszy AstroLink 4 mini nie ma sterownika INDI, ale prace trwają. Zgrubny plan jest taki, żeby do końca roku był dostępny sterownik INDI do AstroLinka przynajmniej dla głównych funkcjonalności związanych z ustawianiem ostrości oraz włączaniem wyjść. 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powstaje sterownik INDI do AstroLinka 4. Pierwsze koty za płoty - po kilku(nastu) latach od ostatnich zabaw z linuksem zainstalowałem sobie Ubuntu i środowisko do programowania i powstał prototyp sterownika. Na razie potrafi się połączyć i odczytać dane z czujnika. Wkrótce będzie więcej :)

Przy okazji poglądowa fotka AstroLinka w czerwonym ubranku :) 

astrolink4-indi.jpg.510d2e6b50abedefd1bc89f8b00b4c21.jpg  2019-09-12-869.thumb.JPG.f38e3053eb27fc4feca4118f7e3051f4.JPG

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, super to czerwone ubranko :)
Jak sie ukaże Hub 5.0 to mam nadziej, iż też otrzyma takie :)
Pozdrawiam
J

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta