Skocz do zawartości

teleskop dla syna


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam honor. Ja emotkę potraktowałam niestety jako szyderczą.

Jestem zielona w kwestii obsługi teleskopu i od początku o tym mówię. Tym bardziej te wielkie litery i emotka mnie zaskoczyły.

Zdesperowana nie jestem, ale syn, jak to autystyk nie rozumie, że z czymś mogą być problemy i trzeba poczekać. Wkurzona więc jestem.

Rozumiem, że taką tulejkę da się dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko a przecież ten teleskop kupiłaś od kogoś, kto wcześniej go obsługiwał tak? Nie łatwiej dla Ciebie z tą osobą porozmawiać o obsłudze? Łatwiej było by Ci zrozumieć "na żywca". 

I absolutnie nie odbieraj tego w ten sposób, że na FA nie chcemy Ci pomóc. :)

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by była sytuacja komfortowa. Niestety ja tej osoby nie znam. A głównym problemem jest fakt, że ja z Radomia a ten osobnik z Krakowa. Może on chętnie się grata pozbył  bo nie chciało mu się kombinować z problemem ostrości ;) Dodam, że teleskop dostałam w oryginalnym pudle, z papierami, i rozłożony na czynniki pierwsze.

Aż tak obrażalska nie jestem hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej.Ch63 napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale kupiłaś szmelc . Tak to zwykle bywa jak się najpierw kupuje a potem szuka ratunku .

Ja miałem 130/900 na eq-2 i byłem z niego zadowolony :) - nie uważam tego za szmelc jeśli nie jest zniszczony. Jako pierwszy teleskop świetnie się sprawdził, później był dobson 12" a i tak do eq wróciłem. Taki sprzęt dla początkującego i z ogniskową 900mm będzie świetnym początkiem astroprzygody w mieście przy obserwacji Księżyca i Jowisza.

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, funieczka80 napisał:

Wdzięczna jestem za każdą pomocną wskazówkę. 

Epatowanie tego typu wypowiedziami jest chyba zbędne.

Spróbuj tak jak napisał Jacek2 11 postów wyżej, spróbuj wysunąć troszkę okular i za kontruj. Zacznij od dosłownie 2 milimetrów i próbuj mam nadzieję do skutku. Zobaczysz wtedy jak długa ewentualna złączka jest potrzebna.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej.Ch63 napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale kupiłaś szmelc . Tak to zwykle bywa jak się najpierw kupuje a potem szuka ratunku .

Po pierwsze koleżanka pytała o ten teleskop przed zakupem.

Po drugie cena za niego była tak śmieszna, że opłacało się go kupić z zamkniętymi oczami.

W normalnym układzie też mam opory polecać ten model ale w związku z powyższym czemu nie. 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam serdecznie. Przedwczoraj syn odebrał przesyłkę, którą przechowała sąsiadka na czas naszej nieobecności. Wspaniały atlas nieba, który syn z wypiekami na twarzy wertuje a ja wraz z nim. Cudny prezent, za który serdecznie dziękujemy. Mnie ujął jednak przemiły list i ciepłe słowa skierowane do syna.  I w jego imieniu jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę wszyskiego dobrego. Z poważa iem Andrzej i Ewa :)

IMAG0453.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 lata później...

Wracam z zaświatów niemalże ?

Jaaakiś czas temu pomogliści mi Panowie wydatnie za co jestem wdzięczna do tej pory.

Panie Tomku, album niemalże w strzępach. Syn do dzisiaj się zaczytuje i wspomina.

Niestety musieliśmy zarzucić obserwacje ze względu na stan zdrowia syna. Na szczęście jesteśmy na najlepszej drodze do wyzdrowienia i powoli wracamy do miłej pasji.

Mamy jednak problem. Jako wyrodna, wstrętna matka, niemalże wyrzuciłam teleskop przez balkon (bezsilność czasem popycha do różnych dziwnych czynów?). Nie wchodząc zbyt głęboko w szczegóły ?, montaż został tuba sw 1309 poszła w siną dal.

Nadal ciągnie mnie do maków ( zresztą balkon na osiedlu z wielkiej płyty też swoje ma do powiedzenia). I tu pytanie - czy eq2 chwilowo pod maka 102 będzie pasować? 

Z tego co podejrzałam, maki mają inne mocowanie niż poprzednia tuba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)