Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam honor. Ja emotkę potraktowałam niestety jako szyderczą.

Jestem zielona w kwestii obsługi teleskopu i od początku o tym mówię. Tym bardziej te wielkie litery i emotka mnie zaskoczyły.

Zdesperowana nie jestem, ale syn, jak to autystyk nie rozumie, że z czymś mogą być problemy i trzeba poczekać. Wkurzona więc jestem.

Rozumiem, że taką tulejkę da się dokupić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź najpierw czy okular ostrzy przy ręcznym wysunięciu z wyciągu, zakładam że tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koleżanko a przecież ten teleskop kupiłaś od kogoś, kto wcześniej go obsługiwał tak? Nie łatwiej dla Ciebie z tą osobą porozmawiać o obsłudze? Łatwiej było by Ci zrozumieć "na żywca". 

I absolutnie nie odbieraj tego w ten sposób, że na FA nie chcemy Ci pomóc. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To by była sytuacja komfortowa. Niestety ja tej osoby nie znam. A głównym problemem jest fakt, że ja z Radomia a ten osobnik z Krakowa. Może on chętnie się grata pozbył  bo nie chciało mu się kombinować z problemem ostrości ;) Dodam, że teleskop dostałam w oryginalnym pudle, z papierami, i rozłożony na czynniki pierwsze.

Aż tak obrażalska nie jestem hihihi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, Andrzej.Ch63 napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale kupiłaś szmelc . Tak to zwykle bywa jak się najpierw kupuje a potem szuka ratunku .

Ja miałem 130/900 na eq-2 i byłem z niego zadowolony :) - nie uważam tego za szmelc jeśli nie jest zniszczony. Jako pierwszy teleskop świetnie się sprawdził, później był dobson 12" a i tak do eq wróciłem. Taki sprzęt dla początkującego i z ogniskową 900mm będzie świetnym początkiem astroprzygody w mieście przy obserwacji Księżyca i Jowisza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprzedam za dwie wódki jak wspomniał tutaj jeden z kolegów. 

Proszę o pomoc. Jeśli ktoś nie ma ochoty, nie wypowiada się. 

Wdzięczna jestem za każdą pomocną wskazówkę. 

Epatowanie tego typu wypowiedziami jest chyba zbędne.

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może ktoś znający temat z Twojej okolicy może rzucić okiem?  Patrzyłem w dwóch sklepach na ten model i nie ma słowa o przedłużce wyciągu więc chyba nie jest potrzebna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, funieczka80 napisał:

Wdzięczna jestem za każdą pomocną wskazówkę. 

Epatowanie tego typu wypowiedziami jest chyba zbędne.

Spróbuj tak jak napisał Jacek2 11 postów wyżej, spróbuj wysunąć troszkę okular i za kontruj. Zacznij od dosłownie 2 milimetrów i próbuj mam nadzieję do skutku. Zobaczysz wtedy jak długa ewentualna złączka jest potrzebna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha, teleskop ma 840mm. długości, więc nie ma wbudowanego Barlowa w wyciąg.

Co znaczy że nie jest to taki szmelc i coś tam będzie można zobaczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam znajomego w Radomiu, który zna się na rzeczy. Napiszę do niego czy nie mógłby zobaczyć Twojego sprzętu. Jeśli się zgodzi to dam Ci znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, Andrzej.Ch63 napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale kupiłaś szmelc . Tak to zwykle bywa jak się najpierw kupuje a potem szuka ratunku .

Po pierwsze koleżanka pytała o ten teleskop przed zakupem.

Po drugie cena za niego była tak śmieszna, że opłacało się go kupić z zamkniętymi oczami.

W normalnym układzie też mam opory polecać ten model ale w związku z powyższym czemu nie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam serdecznie. Przedwczoraj syn odebrał przesyłkę, którą przechowała sąsiadka na czas naszej nieobecności. Wspaniały atlas nieba, który syn z wypiekami na twarzy wertuje a ja wraz z nim. Cudny prezent, za który serdecznie dziękujemy. Mnie ujął jednak przemiły list i ciepłe słowa skierowane do syna.  I w jego imieniu jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę wszyskiego dobrego. Z poważa iem Andrzej i Ewa :)

IMAG0453.jpg

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, miron napisał:

Jeśli jeszcze potrzebujesz pomocy to daj znać. Kolega z Radomia chętnie Ci pomoże :)

Potrzebuję pomocy, bardzo. Bez owijania w bawełnę przyznam się, że poryczałam się dzisiaj, bo już chyba przenicowałam teleskop a dalej jest coś nie tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chwalimy się z dzisiejszej pełni (04.XI. 2017). Pierwsze zdjęcia syna, telefonem i bez adapteru? (znaczy się telefon w łapie), ale duma jest.

Dziękujemy za pomoc jeszcze raz bardzo serdecznie.

IMAG0611.jpg

IMAG0613.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli tak można to nazwać? :D

Zbieramy na nowy okularek. Poczytałam i chyba TMB 6mm. 

W ogóle jakieś duże zakupy  muszę poczynić, bo syn domaga się co i rusz czegoś. Ale nie oszukuję, mnie również sprawia to frajdę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta