Skocz do zawartości

Meteoryt Morasko -wielka wyprawa eksploracyjna FA.


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Jacek 2 napisał:

Może jednak w tą sobotę ?

Ja jako chłopak bez sprzętu czekałem na rozwój wydarzeń.

 

Ja dokładnie jak ty czekałem na rozwój wydarzeń. Chciałem pożyczyć wykrywacz, niestety nie udało się. Bez sprzętu nie chciałem się zgłaszać.

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. W takim razie ilu mamy chętnych?

1. Jacek2

2. Ignis

3 kenny

Kto jeszcze chciałby dołączyć?

Jacek  myślę, że 7.25 ewentualnie 8.54. Im wcześniej tym lepiej ;)

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kenny napisał:

To super. W takim razie ilu mamy chętnych?

1. Jacek2

2. Ignis

3 kenny

Kto jeszcze chciałby dołączyć?

Jacek  myślę, że 7.25 ewentualnie 8.54. Im wcześniej tym lepiej ;)

Ja też jestem chętny.

10 minut temu, Jacek 2 napisał:

Nie byłem nigdy w Poznaniu (tylko przejazdem) będę wdzięczny jak ktoś mnie odbierze z dworca :P

Mogę odebrać.

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jacek 2 napisał:

będę wdzięczny jak ktoś mnie odbierze z dworca :P

Jacek, to masz jak w banku ;) Zgadamy się :)

Musimy ustalić godzinę i miejsce zbiórki

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wcześniej tym lepiej, więc jeśli wszystkim pasuje to ok 8 możemy się spotkać na miejscu w Morasku (dokładną lokalizację ustalimy)

Jeśli godzina odpowiada, to Jacku o 7.25 mogę być po Ciebie na dworcu

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek będziesz mieć jakąś wykrywkę? Jakby co to będę mieć 2 Garretty 150 i 250, więc 150 mogę udostępnić.

Czyli godz 8 pod biedroną w Suchym Lesie.

Ok 7:30 postaram się być po Ciebie na dworcu Jacek

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kenny napisał:

Jacek będziesz mieć jakąś wykrywkę? Jakby co to będę mieć 2 Garretty 150 i 250, więc 150 mogę udostępnić.

Czyli godz 8 pod biedroną w Suchym Lesie.

Ok 7:30 postaram się być po Ciebie na dworcu Jacek

Już na początku wątku pisałem że swój wyjazd traktuję typowo rekreacyjnie (czytaj, obserwator bez sprzętu)

 Paweł, skoro masz jakiś sprzęt, dzięki któremu mogę poudawać wytrawnego poszukiwacza meteorytów, to chętnie skorzystam. :)

 

 

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DarX86 napisał:

Powodzenia chłopaki, trzymam kciuki za udany wypad i liczę że za rok będzie powtórka bym mógł dołączyć :) Z tego co zerknąłem w Suchym Lesie są dwie biedronki to ustalcie pod którą  żeby czasu nie tracić ;) 

Słuszne spostrzeżenie. Spotykamy się oczywiście na "Nowym Rynku" (jadąc od Poznania po prawej stronie 11-tki. ). Pod samą biedronkę nie dojedziecie. Jednak w pobliżu tego "placyku": jest spory parking, na którym możemy się zatrzymać.  Stamtąd tylko skok do  ul. Meteorytowej (gwiazdka),  która zaprowadzi nas wprost do rezerwatu "Meteoryt" .

ps. W sobotę rano powita nas piękne słońce. Cool

ps2. te jeziorka to ślady impaktów

biedronka.png

wyp.png

jeziorka.png

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zapaleńców :) 

 Specjalnie zarejestrowałem się w serwisie, żeby dołączyć do drużyny, ale dopiero przed chwilą przeczytałem cały wątek, na który natrafiłem całkowicie przypadkowo(a może i nie ;)). Czy planujecie podobną wyprawę jeszcze raz we wrześniu, czy może to jedyna szansa w tę sobotę?  Mam sprzęcik i zawsze chciałem poszukać w rejonie Moraska, kawałków kosmicznej materii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Energetyk napisał:

Przed chwilą testowałem pożyczony wykrywacz i .... wstyd go zabierać. Jedynym sprzętem, którym mogę pomóc to szpadel i saperka.

Jacek nie da rady ale moja 150 przeciwnie, więc wykrywkę mogę pożyczyć na czas poszukiwań. 

Saperkę weź ze sobą i jeśli masz mały szpadelek to również. Ja swoj ostatnio uszkodziłem ;-)

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kenny napisał:

Jacek nie da rady ale moja 150 przeciwnie, więc wykrywkę mogę pożyczyć na czas poszukiwań. 

Saperkę weź ze sobą i jeśli masz mały szpadelek to również. Ja swoj ostatnio uszkodziłem ;-)

Dzięki wielkie. Szkoda, że kosztem Jacka :(. Szpadelek zapakowany.

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rado napisał:

Witam wszystkich zapaleńców :) 

 Specjalnie zarejestrowałem się w serwisie, żeby dołączyć do drużyny, ale dopiero przed chwilą przeczytałem cały wątek, na który natrafiłem całkowicie przypadkowo(a może i nie ;)). Czy planujecie podobną wyprawę jeszcze raz we wrześniu, czy może to jedyna szansa w tę sobotę?  Mam sprzęcik i zawsze chciałem poszukać w rejonie Moraska, kawałków kosmicznej materii :) 

Może powtórzymy, ale we wrześniu mamy zlot zatem nie obiecuję...jeśli chcesz pokopać  zapraszam jutro .  

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)