Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem projekt ,którego celem będzie stworzenie prostej gry komputerowej o przygodzie na marsie. Na wykonanie go w całości zamierzam poświęcić nie więcej niż rok. Gra będzie w technologii 3d ,a przeznaczona będzie dla rozrywki znajomych i użytkowników forów ,na których będę prezentował postępy moich prac oraz w zależności od zaawansowania projektu dla większej liczby graczy. Nie przewiduję trybu multiplayer. Na celu mam stworzenie przygodówki z elementami symulacji. Jeżeli chodzi o fabułę to będzie to historia o polskich astronautach ,w której będą oni głównymi bohaterami ,ale także będzie można wejść w interakcję z eksploratorami o innym pochodzeniu ,co podkreślą głównie wspólne projekty z amerykanami. Mechanika gry ma być dokładnie przemyślana wraz z chętnymi do pomocy choć oczywiście w projekt nie zamierzam nikogo wkręcać jeśli ktoś by zechciał pomóc czy to wsparciem modelarskim, programistycznym, wiedzą lub chociażby psychicznie to zachęcam do współpracy. Oczywiście zdaję sobie sprawę iż nikt zdrowy nie przystąpi do projektu ,który jest wyłącznie moją zachcianką i dlatego co jakiś czas postaram się napisać co już udało mi się zrobić. Byś może w końcu to kogoś przekona. Będę się o coś pytał co jakiś czas więc proszę szczególnie o wiedzę.

PS. Jeżeli ktoś miał kiedyś kontakt z Blenderem 3D i innymi programami graficznymi to proszę o kontakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwsze pytania ,w których będziecie mogli mi jakoś pomóc. W większości znam na nie odpowiedzi ale potrzebuję rzetelnych informacji od fachowców ,a więc pytam:

Gdzie na marsie jest woda?

Jak ją wykryć?

Jak ją wydobyć?

Czy pory roku na marsie czymś się różnią (np. zjawiskami, temperaturą)?

Czy są tam burze/burze piaskowe?

Wgl. Jakie tam zachodzą zjawiska?

Jak silne wiatry tam występują?

Czy niski poziom grawitacji oznacza ,,latanie,,? (jak np. na księżycu)?

Co to jest magnetosfera i czy są jakieś inne sfery

PS.Proszę o rozbudowane odpowiedzi ,bo podstawowe informacje to znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pkurek napisał:

Rozpocząłem projekt ,którego celem będzie stworzenie prostej gry komputerowej o przygodzie na marsie. Na wykonanie go w całości zamierzam poświęcić nie więcej niż rok. Gra będzie w technologii 3d ,a przeznaczona będzie dla rozrywki znajomych i użytkowników forów ,na których będę prezentował postępy moich prac oraz w zależności od zaawansowania projektu dla większej liczby graczy. Nie przewiduję trybu multiplayer. Na celu mam stworzenie przygodówki z elementami symulacji. Jeżeli chodzi o fabułę to będzie to historia o polskich astronautach ,w której będą oni głównymi bohaterami ,ale także będzie można wejść w interakcję z eksploratorami o innym pochodzeniu ,co podkreślą głównie wspólne projekty z amerykanami. Mechanika gry ma być dokładnie przemyślana wraz z chętnymi do pomocy choć oczywiście w projekt nie zamierzam nikogo wkręcać jeśli ktoś by zechciał pomóc czy to wsparciem modelarskim, programistycznym, wiedzą lub chociażby psychicznie to zachęcam do współpracy. Oczywiście zdaję sobie sprawę iż nikt zdrowy nie przystąpi do projektu ,który jest wyłącznie moją zachcianką i dlatego co jakiś czas postaram się napisać co już udało mi się zrobić. Byś może w końcu to kogoś przekona. Będę się o coś pytał co jakiś czas więc proszę szczególnie o wiedzę.

PS. Jeżeli ktoś miał kiedyś kontakt z Blenderem 3D i innymi programami graficznymi to proszę o kontakt 

 

40 minut temu, Pkurek napisał:

Mam pierwsze pytania ,w których będziecie mogli mi jakoś pomóc. W większości znam na nie odpowiedzi ale potrzebuję rzetelnych informacji od fachowców ,a więc pytam:

Gdzie na marsie jest woda?

Jak ją wykryć?

Jak ją wydobyć?

Czy pory roku na marsie czymś się różnią (np. zjawiskami, temperaturą)?

Czy są tam burze/burze piaskowe?

Wgl. Jakie tam zachodzą zjawiska?

Jak silne wiatry tam występują?

Czy niski poziom grawitacji oznacza ,,latanie,,? (jak np. na księżycu)?

Co to jest magnetosfera i czy są jakieś inne sfery

PS.Proszę o rozbudowane odpowiedzi ,bo podstawowe informacje to znam.

Pomożemy koledze z tym kolorem czcionki. :)

 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)