Skocz do zawartości

Sfinks w Gizie, a konstelacja Oriona


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy, nie znam sie kompletnie na astronomii i potrzebuje pomocy. Pracuje nad pewnym projektem i potrzebuje daty (roku), w którym sfinks obok piramidy Cheopsa będzie sie patrzył dokładnie na konstelacje Oriona. Czy można określic przyblizona datę? Z Jaką dokładnością? Z góry dziekuje za wszelkie info :)

Jezeli temat załozony jest w nieodpowiednim miejscu, proszę o jego przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Jestem inżynierem, ale niestety nie mam zielonego pojęcia na temat astronomii.

Szukam powiązania pomiędzy jakaś konkretną datą - rokiem (układem ciał niebieskich) w przeciągu najbliższych max 35 lat wraz z piramidą Cheopsa i sfinksem oraz przelotem planety z poza naszego układu. Więcej w linku poniżej (ostatnie 15 min wystarczy do nakreślania tematu).

https://www.youtube.com/watch?v=xGc_nglYiJA

Nie chce wchodzić w polemikę, czy ta planeta istnieje czy nie. Załóżmy, że mam konkretne wskazówki, które o niej świadczą i nie są one związane z astronomią. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomoc z hipotetycznym okresem, najlepiej na priv ? Mogę wymienić się wtedy zebranymi materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie rozumiem. Jak mogą być wskazówki świadczące o istnieniu planety nie będące związane z astronomią ? Są jak na razie hipotezy o odległej planecie krążacej po eliptycznej orbicie, która co  pewien czas zbliża się w rejony bliższe Słońcu. 

http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/nowa-hipoteza-dotyczaca-planety-x-2169.html?gclid=EAIaIQobChMIo7uCzJmt1QIVbLXtCh0e2gPQEAAYASAAEgKYAPD_BwE

Nauka opiera się tutaj na astronomii, fizyce i matematyce, bo z kart tarota, figurach z wosku, opowieściach baby zielnej z puszczy Białowieskiej i wizji szamana nacierającego się krwią menstruacyjną 16 letniej dziewicy przy pełni Księzyca istnienia takiej planety nie udowodnimy, ani nawet nie stworzymy żadnej hipotezy jej istnienia bo nie będziemy mieć żadnych podstaw. 

Pytanie, czy zmierzasz do terminu zakupu 100 puszek konserwy turystycznej do bunkra, aby uchronić się przed katastrofą, którą niesie planeta Nibiru i Annuniaki.

  • Like 1
  • Haha 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)