Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jesteśmy na silniku 4.2, dziś aktywowałem naszą "komercyjną" , czarną skórkę. 

Jeśli komuś podobał się biały styl to można go zmienić u dołu strony,  zakładeczka "styl"

Wersja 4.2 ma być stabilniejsza z usuniętymi bugami. Proszę zgłaszajcie w tym temacie Wasze sugestie co do wyglądu Forum.

Admin 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze nie dopracowana pod względem wyglądu, ponieważ przy skórce czarnej na niektórych stronach jest białe tło. Tego niuanse trzeba jeszcze doszlifować. Poza tym jeszcze trzeba rozciągnąć dla tych co mają duży monitor ( jak było w poprzedniej wersji) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, ignisdei napisał:

Proszę zgłaszajcie w tym temacie Wasze sugestie co do wyglądu Forum.

Admin 

No jest niemal jak było :)
Proponuję:
1. - 1 na zrzucie, usunąć niepotrzebną belkę.
2. - Dorobić strzałeczki brakujące góra-dół, ,,starzy" wiedzą do czego one, młodzież może uznać za zbędne kwadraciki.

Poprawki1.thumb.jpg.74577ea9852ca82dafaa54890d7b6388.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strzałki są...

Ale ja tej belki nie mam, forum chce byś zaktualizował swój profil i wtedy ona pewnie zniknie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, ignisdei napisał:

Strzałki są...

Ale ja tej belki nie mam, forum chce byś zaktualizował swój profil i wtedy ona pewnie zniknie.

No znikła albo nawet zniknęła ;) Nie brałem tego komunikatu do siebie - Wszystko OK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy nie dało by się z prawej strony ( chodzi mi o reklamy) skomasować w jedno miejsce i puścić jako animację w pętli. Zaoszczędziło by to trochę miejsca i zarazem stronka stałaby się bardziej dynamiczna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze silnik nie ma takiej opcji, po drugie niestety mamy swoje ustalenia z partnerami/sponsorami, którzy wymagają by ich reklamy były cały czas widoczne....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Palacz napisał:

Mam Pytanko, czy pojawi się aktualny wygląd słoneczka i muńka jak to było nie dawno.

Słonko, Munio i ISS niestety nie będą już wyświetlane. Strona główna FA została uproszczona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ostatnia aktualizacja nie usunęła przypadkiem możliwości edycji utworzonych przez siebie wpisów? Kiedyś było obok opcji cytuj także edytuj a teraz nie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy okazji przydałoby się trochę przetłumaczyć np: Like na pewno jest jeszcze więcej ale teraz nie znajduję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś złego stało się chyba z edytorem.

1. Jeśli w trakcie pisania posta pomylę sie i wcisnę "ctrl+z", żeby cofnąć wprowadzoną zmianę, to znika cały pisany przeze mnie post i z tego co widzę, to nie ma szans na jego odzyskanie.

2. Jest jakiś skrót klawiszowy, który kilkukrotnie już zdarzyło mi się przypadkowo wcisnąć (na razie jeszcze nie zorientowałem się jaki - piszę bez patrzenia na klawiaturę, było to podczas próby wpisania jakiegoś polskiego znaku, przez przypadek musiałem wcisnąć nie to co trzeba), który sprawia, że edytor wchodzi w jakiś inny tryb - białe tło i chyba trzy ikonki do wyboru, za każdym razem wybierałem taką wyglądającą na "cofnij" i za każdym razem traciłem to co napisałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jesteśmy w wersji 4.2.5.

Wiele "bugów"  poprawiono. Jeśli coś  nie działa poprawnie  proszę zgłaszajcie! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktywowałem kilka kanałów iCalendar. Prócz wprowadzanych ręcznie przez naszego Moderatora, będą pojawiać się automatycznie w kalendarzu.

• Fazy księżyca
  • Kalendarz Astronomiczny
  • Kalendarz Nasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robert, sam nie wiem, może zrób demokratycznie jakąś sondę. Jak będę chciał oglądać apoda, to będę zaglądał na apoda, a nie na FA. Ja w każdym razie głosuję na nie.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też jestem przeciw - po jaką cholerkę płacić za coś co będzie minimalnie wykorzystywane.
Lepiej o gaszeniu lamp w Zatomiu pomyśleć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, jolo napisał:

Robert, sam nie wiem, może zrób demokratycznie jakąś sondę. Jak będę chciał oglądać apoda, to będę zaglądał na apoda, a nie na FA. Ja w każdym razie głosuję na nie.

Stworzyłem Maćkowi dział, a on uporządkuje te APOdy. Moim zdaniem pooglądać sobie "zajawkę"  z światowej astrofotografii  do śniadania to wartosć zdecydowanie dodana. Ani to nam to nie zabiera miejsca na serwerze (bo to tylko przekierowanie z małą ikonką), ani płacić za to nie musimy. Moim zdaniem to popularyzacja astrofotografii (pełną gębą) z drugiej zaś strony, nie wszyscy wiedzą o NASA-APODzie,  nie muszą więc teraz wchodzić na strony zagraniczne, bo wszystko mają na swoim forum (we własnym streamie). 

14 minut temu, sferoida napisał:

Coś nie widzę fotek na Tapatalku 

Dałem znać Technicznemu!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, sferoida napisał:

Coś nie widzę fotek na Tapatalku 

59 minut temu, ignisdei napisał:

Dałem znać Technicznemu!

To jest problem certyfikatów pośrednich - o których napisałem w wątku o HTTPS.
Problem dotyczy przede wszystkim urządzeń mobilnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczyść ciasteczka i spróbuj. Już tą sprawę przecież rozwiązałem.

Co do utraconych tematów to sukcesywnie będę je odtwarzał.  Są na postawionym "fantomowym" serwerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Anva to jest pokłosie tego co pisałem 2 posty temu.

Przy okazji musisz mieć starego FireFoxa, bo akurat ten program na bierząco aktualizuje listę CA i najnowsza wersja certyfikaty HomeSSL rozpoznaje prawidłowo.
Zaktualizuj sobie FireFoxa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta