Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Zielu napisał:

@Anva to jest pokłosie tego co pisałem 2 posty temu.

Przy okazji musisz mieć starego FireFoxa, bo akurat ten program na bierząco aktualizuje listę CA i najnowsza wersja certyfikaty HomeSSL rozpoznaje prawidłowo.
Zaktualizuj sobie FireFoxa :)

Dzięki-już się aktualizuje.
Ten komp jest rzadko używany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlaczego na telefonie po prawo od listy tematów jest napisane "%d" ? Nie powinno być np. "5d temu" ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
31 minut temu, karl napisał:

Dlaczego na telefonie po prawo od listy tematów jest napisane "%d" ? Nie powinno być np. "5d temu" ?

Jutro wgram spolszczenie odpowiednie do obecnej wersji silnika, problem zniknie.

30 minut temu, Jacek E. napisał:

Co konkretnie ? 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, krs napisał:

Co konkretnie ? 

Ta ikonka w prawym górnym rogu i po kliknięciu tak się rozwija:

To.thumb.jpg.3d0222b22a65d434994d70fa8615f62e.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To moja sprawka..Niestety opcja zmiany tła nie działA prawidłowo z nasza templatką, poczekamy z tym do aktualizacji ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A działają Wam już obrazki w tapatalku? Bo u mnie dalej qpa :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciągle brak certyfikatów pośrednich. Stąd ten problem. Jak sobie je dodasz w ustawieniach telefonu to będzie działać Crazy

Jak admin doda certy to zacznie działać bez dodawania w telefonie.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robert będzie pisał do supportu, w panelu histingu nie ma raczej możliwości dodania tych certyfikatów, spokojnie, zostaną dodane. Jeżeli chodzi o tapatalka to proponowałbym go wyłączyć całkowicie, nie jest już niezbędny jak jeszcze kilka lat temu, obecny silnik jest przystosowany do obsługi urządzeń mobilnych, po drugie wiele z zamieszczanych na portalu treści  nie pojawia się w tapatalku, który obsługuje tylko wycinek forum, do tego dochodzą względy bezpieczeńśtwa itp. Decyzja należy do Roberta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Linuxpl dodał certyfikaty....

Ze swej strony proszę o Wasze  zdanie jeśli chodzi o TapaTalk, gdyż jak wspomniał  Techniczny: rozwala forum. A szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia to , TT hostuje na własnych serwerach, gdy przestaną je udostępniać to materiały przepadną.

Doszły nas też  słuchy, że było sporo włamów przez ten dodatek.

Proszę więc o Waszą opinię co dalej z TT...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam, wszystko działa na TT :)  Ja używam TT do przeglądania i czytania - wtedy nic nie jest hostowane na serwerach TT.  No i powiadomienia są wygodne. Ale włączyłem teraz powiadomienia w przeglądarce na komórce - jeśli będą działały podobnie jak w TT to spokojnie się mogę z TT pożegnać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nigdy nie używałem TT. Irytowal mnie ten program ;)

Ja wszystko przez mobilną przeglądarkę robię i mogę potwierdzić ze nie ma żadnych problemów (Teraz też z telefonu piszę).

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

TapaTalka zainstalowałem dawno temu, po jakiejś dobie wywaliłem go w ch....>:O

Dla mnie ta aplikacja to jakieś nieporozumienie. Forum na telefonie, przeglądam Chromem i nie narzekam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jacek2 jestem z Tobą, też miałem problemy z TT więc go skasowałem i działam tak jak Ty na gogle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, jolo napisał:

Ja używam TT do przeglądania i czytania - wtedy nic nie jest hostowane na serwerach TT. 

Chodzi o zdjęcia (załączniki) które są wysyłane poprzez TT  wtedy mogą być hostowane na serwerach TT a nie zapisywane na serwerze FA, z tymi załącznikami zawsze był jakiś problem, używałem  od ładnych kilku lat dodatku TT na forach opartych o IPB czy vBulletin i bywało z tym różnie. Wszystkie załączniki z postów powinny być zapisywane na serwerze FA, dotyczy się to też możliwości dodawania załączników z innych serwerów jak imageshack itp, ja bym taką możliwość wyłączył, po kilku latach zdjęcia na takich serwerach znikają a co za tym idzie wątki staja się nieczytelne, do tego często dochodzi problem "zielonej kłódki" itp ale to temat na inną rozmowę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, właśnie to miałem na myśli - dopóki nie dodajesz postów z załącznikami, to nie ma problemu. 

Powiadomienia z FA mi na mobilnym chromie nie działają niestety...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 4.10.2017 o 20:46, karl napisał:

Zaktualizowałem pakiet językowy więc teraz daty powinien pokazywać prawidłowo.

• Thanks 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, ignisdei napisał:

Zaktualizowałem pakiet językowy więc teraz daty powinien pokazywać prawidłowo.

Działa, dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie Adminie, niedawno czyściliśmy stronę aby była przejrzysta... (szczególnie jej lewą stronę).
A tu znów dół delikatnie pisząc cały zawalony :(
Czy nie można pozostawić tylko panelu - Kto było on-line w ciągu godziny?

59e4a013676c2_Pojasncholerk.thumb.jpg.245c0012a3370e6d624881b5edcdc0f1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każdy z tych elementów mówi coś o forum pierwszy informuje ile osób jest w tej w chwili online co odzwierciedla ruch na forum, a co najważniejsze pokazuje ilość gości czyli osób nie logujących się ale przeglądających forum z konkretnego IP

Drugi z elementów pokazuje ile osób było w ciągu godziny (ten element nie jest super ważny) , ale co najważniejsze moduł ten pokazuje  kto z zarejestrowanych logował się niedawno (1h) . Pozwala to szybko namierzyć aktywnego użytkownika .

Trzeci moduł to tylko legenda kolorków. Pomocna w wyszukaniu okr. grupę czy opiekuna.

Nie są to rozległe moduły i jak najbardziej informują o życiu forum.  I moim zdaniem powinny zostać. Można zaś by było  symetrycznie  rozbudować panel prawy o np. więcej wydarzeń z dziadziny astronomii…

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, ignisdei napisał:

Każdy z tych elementów mówi coś o forum pierwszy informuje ile osób jest w tej w chwili online co odzwierciedla ruch na forum, a co najważniejsze pokazuje ilość gości czyli osób nie logujących się ale przeglądających forum z konkretnego IP

Drugi z elementów pokazuje ile osób było w ciągu godziny (ten element nie jest super ważny , ale co najważniejsze moduł pokazuje  kto z zarejestrowanych logował się niedawno (1h) . Pozwala to szybko namierzyć aktywnego użytkownika .

Trzeci moduł to tylko legenda kolorków.

Nie są to rozległe moduły i jak najbardziej informują o życiu forum. 

Przecież pierwszy i drugi ,,mówi"  to samo a jak wydłuża i ,,zanieczyszcza" stronę pokazałem na zrzucie.... Ba - szczególnie wieczorkiem czy w święta gdy Userów jest więcej na stronie ich wielkość się podwaja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta