Skocz do zawartości
Jacek E.

Brak tematów z programami astro?......

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczak - albo mi wyszukiwarka FA zgłupiała albo zniknęły....
Nie mogę znaleźć programów astro - chciałem poinformować o nowej wersji PIXa a tu nic...

Spróbowałem znaleźć Stellarium, CdC, Nebulosity, PHD, FireCapture, DSS,  Fitswork, PiPP czy inne programy jak symulatory CCD i też nic.
Tam były porady jak konfigurować, opisy, sztuczki i kruczki, jak dodawać katalogi, uaktualniać i wiele, wiele innych porad w danym temacie i nima...... :(
Gdzie one są?????

Znalazłem swój post gdzie linkowałem do Stellarium i pokazuje się komunikat :(  Z pozostałymi to samo - Admin szukaj - to była kopalnia wiedzy z wielu lat!

image.thumb.png.15ab344e04679e3c56565e9dcab4a03a.png

Brak.thumb.jpg.2b769bcfddf1a21bd6f39f0cf849bc93.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się że zadajesz przeglądarce wyszukiwanie samych tematów, zobacz czy nie myślałeś o tym poście na przykład?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sporo tego jest w dziale astrofotografia>szkola astrofotografii, ale nie wiem czy akurat te, ktorych szukasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, powinny być w dziale portale i programy astronomiczne. To stary dział, więc będzie po nim ślad w naszych backupach.  Nigdy tego nie robiłem ale postaram się wyciągnąć te tematy i pododawać -to pewnie możliwe. Pomocne będą takie linki (jak wyżej wkleił Pejcz) do skasowanych tematów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
58 minut temu, Paether napisał:

Dokładnie o te programy i wiele innych, były w programy astronomiczne - teraz tam wielka czarna dziura :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Astronomy Calcurator http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3079-astronomy-ccd-calculator/

CCD Calkulator http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3079-astronomy-ccd-calculator/

Fov Calkulator http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4982-fov-calculator-v2/

Astro Tabac.... itd.
Jak tego się nie odzyska to masakra, szczególnie tak olbrzymi temat jak CdC z wieloma podpowiedziami i linkami do uzupełnień od Kolegow z forum.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, JacekPala napisał:

A nie lepiej podawać linki do stron producentów tego oprogramowania? 

Jacek - może i lepiej ale tam nie znajdziesz tego co Userzy nasi dołożyli w wielu watkach poszczególnych tematów (które zginęły) - jak, co, dlaczego, ułatwienia, usprawnienia, rozszerzenia - tego nigdzie nie znajdziesz albo będziesz się mozolił wieki....
Tu nie chodzi o to gdzie jest program, ale jak go maksymalnie wykorzystać - jeszcze raz napiszę - to była kopalnia wiedzy - na żadnym innym forum takiego kompendium nie znajdziesz.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy coś się wyjaśniło? Wrócą zaginione tematy? Choć te najważniejsze, mocno rozbudowane przez Userów.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trudno - a na nowo pisać nie mam zamiaru. Było tam kilka rodzynków pisanych prawie przez wszystkich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 7.08.2017 o 15:23, Jacek E. napisał:

Czy coś się wyjaśniło? Wrócą zaginione tematy? Choć te najważniejsze, mocno rozbudowane przez Userów.....

Pisałem już Radzie, w ubiegłym tyg. na PW, (nie czytasz ich od kiedy wyszedłeś z Rady, wiem)  ale pewnie dostajesz powiadomienia testowe na maila chyba, że wyłączyłeś)

Ale nie ważne  napiszę na forum. 

Słuchajcie, próbowałem w ubiegły weekend odzyskać te programy, jednak jestem na to za cienki. Bo: Trzeba wejść w stary backup i wyciągnąć dane i sklecić je z obecnym forum. Dane są, nie będę ładować starego backupu i tracić ostatnich danych napisanych, po upgradzie forum. Trzeba postawić starą kopię roboczą z pomocą pewnych narzędzi wyciągnąć dane do nowej. Stare z backupu z np. z 2016 jeszcze posiadam. 

Jutro  jadę na południe i  zabiorę stary  backup forum na pendrivie, tam osobiście z naszym Adminem technicznym    postaramy się  problem rozwikłać, piszę to byście mieli świadomość  tu niestety trza wiedzy informatyka jaką ma nasz Admin techniczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może spróbuj to odzyskać lokalnie. Później, jak inaczej się nie da, copy paste do wersji online. Ale to masakra, dużo pracy... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, ignisdei napisał:

Pisałem już Radzie, w ubiegłym tyg. na PW, (nie czytasz ich od kiedy wyszedłeś z Rady, wiem)  ale pewnie dostajesz powiadomienia testowe na maila chyba, że wyłączyłeś)

Ale nie ważne  napiszę na forum. 

Słuchajcie, próbowałem w ubiegły weekend odzyskać te programy, jednak jestem na to za cienki. Bo: Trzeba wejść w stary backup i wyciągnąć dane i sklecić je z obecnym forum. Dane są, nie będę ładować starego backupu i tracić ostatnich danych napisanych, po upgradzie forum. Trzeba postawić starą kopię roboczą z pomocą pewnych narzędzi wyciągnąć dane do nowej. Stare z backupu z np. z 2016 jeszcze posiadam.

Nie czytam bo nie sa do mnie....
Co do backupu, przeca robi się go po to aby utracone dane były pod ręką i jakiż tu może być problem przywrócenia kilkunastu tematów ciągniętych od niemal początków istnienia forum?
Robert, może to tobie nie potrzebne ale uwierz, np. w CdC były takie perełki, których nigdzie - powtarzam nigdzie nie znajdziesz. Jak wyjaśniać, gdzie odsyłać gdy ktoś zada pytanie?
Odzyskanie tego to priorytet, z którym jeśli techniczny sobie nie poradzi to trzeba komuś zlecić do odtworzenia.
Mało tego na przyszłość trzeba dokładnie znać metody odzyskiwania, przecież uaktualnienia robisz bardzo często, a jak sytuacja powtórzy się znowu????
Przecież nie zagwarantujesz, że nie. Tak nie może być.... i proszę nie pisz, ze się Ciebie czepiam - ja tylko chcę dobrze dla wszystkich, którzy tu wchodzą a w szczególności nowych i przyszłych Userów - tylko tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jacek Nie w tym rzecz, że nie można tego zrobić, chodzi o to że zwrócono uwagę że tematy zginęły po jakiś czasie i musiałbym cofnąć forum do chwili kiedy zrobiłem backup, czyli wszystko  co od tej pory zostało nowego napisane by przepadło, przecież tego nie chcielibyśmy .Skończył się etap konkursu Heńkowego i powstało dużo nowych tematów. przywracać Forum z backupu jest bardzo proste ale tych rzeczy nie robi się selektywnie, po prostu: Gdybym przywròcił to z backupu było by forum z dnia kiedy był backup. W tej chwili jestem gdzieś pod Piotrkowem Trybunalskim jak będę już na miejscu postaramy się z Krs-em uruchomić jakąś emulację forum i powyciągać rzeczy, które uległy skasowaniu. Sam tego nie potrafię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, ignisdei napisał:

, W tej chwili jestem gdzieś pod Piotrkowem Trybunalskim jak będę już na miejscu postaramy się z Krs-em uruchomić jakąś emulację forum i powyciągać rzeczy, które uległy skasowaniu. Sam tego nie potrafię.

Wszystko rozumiem, ale tę sprawę należy potraktować bardzo priorytetowo i są sposoby na ich przywrócenie. Jeśli będzie kłopot i niemoc dla Technicznego - zdarza się trzeba zrobić tak jak kjacek napisał. No i to co ja napisałem - sposób na odzyskiwanie - wydusić od Autorów naszego silnika prosty i skuteczny sposób na przywracanie utraconych nawet pojedynczych tematów - to konieczność.
Gdyby tak poleciały dane z jakiegoś konkursu pod koniec roku... masakra. Musimy być na taką ewentualność przygotowani. Powodzenia w działaniu. A może ktoś z Szanownych Userów zna prosty i bezpieczny sposób na przywracanie tematów na podobnej czy tej konkretnej platformie?

P.S. A na pewno tematy istniały jeszcze 22.06. pisałem tam wtedy ostatni raz o uaktualnieniu Stellarium na 16.0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, Jacek E. napisał:

Wszystko rozumiem, ale tę sprawę należy potraktować bardzo priorytetowo

Tak ją traktujemy...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 13.08.2017 o 12:21, ignisdei napisał:

Tak ją traktujemy...

Czy są jakieś pozytywne wieści?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
56 minut temu, ignisdei napisał:

Dopiero dziś wróciłem ze zlotu...

Jest 20.08......

Dnia 12.08.2017 o 16:09, ignisdei napisał:

W tej chwili jestem gdzieś pod Piotrkowem Trybunalskim jak będę już na miejscu postaramy się z Krs-em uruchomić jakąś emulację forum i powyciągać rzeczy, które uległy skasowaniu.

8 dni jest uruchamiana emulacja przez Technicznego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szanowny Jacku proszę nie szerzyć defetyzmu,  problemem się na pewno zajmiemy. Gdyż nie samym forum człowiek żyje.

Z poważaniem Administrator

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, ignisdei napisał:

Szanowny Jacku proszę nie szerzyć defetyzmu,  problemem się na pewno zajmiemy. Gdyż nie samym forum człowiek żyje.

Z poważaniem Administrator

Jestem ostatni, który defetyzm szerzy, też nie samym forum żyję.
Niemniej według mnie inaczej priorytet wygląda - temat założyłem 3 sierpnia... myślę bardzo ważny bo chodzi o wywalenie działu z tematami wieloletniej pracy Userów FA...
Z poważaniem User.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta