Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy mieliście styczność z grami planszowymi o tematyce astronomicznej? Jeżeli tak to podajcie tytuły tych, które byście polecili. Na FA był kiedyś temat o jednej z takich gier:

Czytałem recenzję i wynika z niej, że gra może być ciekawa.

Z góry dziękuję za odzew w temacie.

pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja właśnie się czaję na Terraformację. Dodruk ma być we wrześniu, ale chyba już po zlocie :( A myślałem, że zabiorę do Zatomia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, sferoida napisał:

Ze swojej młodości pamiętam "Odkrywców Nowych Światów", polecam. Nawet chyba gdzieś jeszcze ją mam. Opis tutaj: http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=251:odkrywcy-nowych-wiatow-encore&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119

Znalazłem też wersję na ... Excela (?) http://www.wykop.pl/ramka/1106157/kultowa-i-darmowa-gra-planszowa-odkrywcy-nowych-swiatow-w-excelu/

Heehe też miałem z firmy Encore dwie planszówki : "Odkrywcy Nowych światów" i "Gwiezdny kupiec"

59b6e4e0623bb_Odkrywcy-Nowych-wiatw-Okadka.jpg.82f97020f184a22114f8dc5e3e19951a.jpg59b6e4e90856a_Gwiezdny-Kupiec-Okadka.jpg.867aeaff016d151ce75186022cf2ccb8.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Terraformacja Marsa już jest u mnie. Dwie rozgrywki za mną, na razie tylko ze sobą, bo gra jest dla 1-5 os. Mogę śmiało polecić. Jak już się wczyta w zasady to rozgrywka nie jest nużąca i trwa ok. 1h. Może gdy będzie więcej graczy to dłużej. Na pierwszy rzut oka tego nie widać w opisach w necie, ale jest b. bogaty (ok. 200 szt.) zasób kart z projektami i nie zauważyłem powtórek, mogą być jedynie podobne. Do zwycięstwa można dojść kilkoma, jak nie kilkunastoma, ścieżkami kariery. W weekend przyjedzie mój student to sobie pogramy.

TableTopia01.jpg.163689442b578b6439592f41846b0b0e.jpg

PS. A już pojawiła się Terraformacja Wenus

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, szdom1 napisał:

Tak na marginesie, chyba wiem co syn dostanie w tym roku pod choinkę. :) Crazy

I jakiś COMOSik by mu się jeszcze przydał..... Blanco :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
25 minut temu, szdom1 napisał:

Buahahahah. To nie przejdzie! :)

Łoj - jako mały dodateczek aby lepiej plansze widzieć i posunięcia dokumentować ;)

A tu macie jeszcze taką karciankę ponoć światowa bestselera :)

star-realms-swiatowy-bestseller-gra-pols

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś grał? Ktoś poleca?

"Pulsar 2849"

apulsar_1.879520.600x0.jpg.59c58f0f58de85be54def7e77632cf1b.jpg

Z tego co wyczytałem, zła nie jest, choć klimatu kosmicznego niewiele

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 12.11.2017 o 11:18, Jacek E. napisał:

A tu macie jeszcze taką karciankę ponoć światowa bestselera

Star Realms jest super. Bardzo dobrze się gra i jest malutka, więc zawsze można sobie ją wziąć na wyjazdy. Jednak klimatu nie czuć jakoś specjalnie, tzn. mogłaby zostać osadzona w zupełnie innym świecie (nawet jest taka 'wersja': Hero Realms), a dalej fun z grania pozostaje.

W dniu 13.03.2019 o 18:17, sferoida napisał:

"Pulsar 2849"

Pulsar był w kręgu moich zainteresowań, ale po zrobieniu wywiadu u znajomego wyjadacza planszówkowego, bardziej skłaniam się do gry Projekt Gaja. Tak, jak napisałeś, Pulsar jest niezły, ale klimat słaby. W Projekt Gaja nie było mi dane jeszcze zagrać, ale podobno jest bardzo spoko.

Projekt-Gaja-1.thumb.jpg.e3da8499e2e2920bb1c781a6a7d09c1b.jpg

Poza tym to jeszcze mogę polecić Metallum (mała i dosyć szybka), Race for the Galaxy (karcianka, trochę trudniejsza) i Wiertła Skały Minerały (taka lekka gra, w której eksploruje się Marsa). Wszystkie trzy mam i bardzo lubię pograć. 

i-metallum.jpg.9a1b14a4be44e6d2474fe6d6d773adb3.jpg   race-for-the-galaxy-front.thumb.jpg.7fc29b3a04970c463e7f2ccd2e61df0f.jpg   i-games-factory-publishing-wiertla-skaly-mineraly.jpg.49cef896ddbd99288873e4d688d08f88.jpg

No i jeszcze jeśli ktoś jest fanem Gwiezdnych Wojen to na pewno doceni Star Wars: Rebelia - duża i długa gra dwuosobowa ;)

i-star-wars-rebelia.thumb.jpg.98d1354b41f60ecdc418aa073109d74e.jpg

Pozdrawiam

pa

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pulsar rozegrałem testową partię. Faktycznie jest to kompromis między mechaniką i klimatem, ale nie jest najgorzej.

Sporo tego zaprezentowałeś. Jako miłośnik planszówek muszę poczytać, bo o większości nie słyszałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta