Skocz do zawartości

Gry planszowe


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy mieliście styczność z grami planszowymi o tematyce astronomicznej? Jeżeli tak to podajcie tytuły tych, które byście polecili. Na FA był kiedyś temat o jednej z takich gier:

Czytałem recenzję i wynika z niej, że gra może być ciekawa.

Z góry dziękuję za odzew w temacie.

pzdr.

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej młodości pamiętam "Odkrywców Nowych Światów", polecam. Nawet chyba gdzieś jeszcze ją mam. Opis tutaj: http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=251:odkrywcy-nowych-wiatow-encore&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119

Znalazłem też wersję na ... Excela (?) http://www.wykop.pl/ramka/1106157/kultowa-i-darmowa-gra-planszowa-odkrywcy-nowych-swiatow-w-excelu/

 

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sferoida napisał:

Ze swojej młodości pamiętam "Odkrywców Nowych Światów", polecam. Nawet chyba gdzieś jeszcze ją mam. Opis tutaj: http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=251:odkrywcy-nowych-wiatow-encore&catid=20:recenzje-gier-planszowych&Itemid=119

Znalazłem też wersję na ... Excela (?) http://www.wykop.pl/ramka/1106157/kultowa-i-darmowa-gra-planszowa-odkrywcy-nowych-swiatow-w-excelu/

 

Heehe też miałem z firmy Encore dwie planszówki : "Odkrywcy Nowych światów" i "Gwiezdny kupiec"

59b6e4e0623bb_Odkrywcy-Nowych-wiatw-Okadka.jpg.82f97020f184a22114f8dc5e3e19951a.jpg59b6e4e90856a_Gwiezdny-Kupiec-Okadka.jpg.867aeaff016d151ce75186022cf2ccb8.jpg

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Terraformacja Marsa już jest u mnie. Dwie rozgrywki za mną, na razie tylko ze sobą, bo gra jest dla 1-5 os. Mogę śmiało polecić. Jak już się wczyta w zasady to rozgrywka nie jest nużąca i trwa ok. 1h. Może gdy będzie więcej graczy to dłużej. Na pierwszy rzut oka tego nie widać w opisach w necie, ale jest b. bogaty (ok. 200 szt.) zasób kart z projektami i nie zauważyłem powtórek, mogą być jedynie podobne. Do zwycięstwa można dojść kilkoma, jak nie kilkunastoma, ścieżkami kariery. W weekend przyjedzie mój student to sobie pogramy.

TableTopia01.jpg.163689442b578b6439592f41846b0b0e.jpg

PS. A już pojawiła się Terraformacja Wenus

  • Like 5

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w jakieś gry figurkowe gracie? Ja się właśnie poważnie zastanawiam czy nie zacząć swojej przygody z tą rozrywką :) Całkiem niezłe ceny są choćby tu https://grytowarzyskie.gameonstore.pl/k/gry-figurkowe-i-bitewne/

Miałam w zasięgu ręki tyle możliwości, a kiedy się ocknęłam, nagle nie było niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sferoida 
No i pięknie. A tu znalazłem fajny zestawik.

http://allegro.pl/7w1-terraformacja-marsa-6-dodatkow-hellas-wenus-i7029445023.html

Tak na marginesie, chyba wiem co syn dostanie w tym roku pod choinkę. :) Crazy

 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szdom1 napisał:

Tak na marginesie, chyba wiem co syn dostanie w tym roku pod choinkę. :) Crazy

I jakiś COMOSik by mu się jeszcze przydał..... Blanco :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, szdom1 napisał:

Buahahahah. To nie przejdzie! :)

 

Łoj - jako mały dodateczek aby lepiej plansze widzieć i posunięcia dokumentować ;)

A tu macie jeszcze taką karciankę ponoć światowa bestselera :)

star-realms-swiatowy-bestseller-gra-pols

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest gra "Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie" - nie grałem, ale chyba rozgrywka jest trochę skomplikowana jak na początek przygody z planszówkami :)

YouTube: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

 

 

  • Like 1

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 12.11.2017 o 11:18, Jacek E. napisał:

A tu macie jeszcze taką karciankę ponoć światowa bestselera

Star Realms jest super. Bardzo dobrze się gra i jest malutka, więc zawsze można sobie ją wziąć na wyjazdy. Jednak klimatu nie czuć jakoś specjalnie, tzn. mogłaby zostać osadzona w zupełnie innym świecie (nawet jest taka 'wersja': Hero Realms), a dalej fun z grania pozostaje.

W dniu 13.03.2019 o 18:17, sferoida napisał:

"Pulsar 2849"

Pulsar był w kręgu moich zainteresowań, ale po zrobieniu wywiadu u znajomego wyjadacza planszówkowego, bardziej skłaniam się do gry Projekt Gaja. Tak, jak napisałeś, Pulsar jest niezły, ale klimat słaby. W Projekt Gaja nie było mi dane jeszcze zagrać, ale podobno jest bardzo spoko.

Projekt-Gaja-1.thumb.jpg.e3da8499e2e2920bb1c781a6a7d09c1b.jpg

Poza tym to jeszcze mogę polecić Metallum (mała i dosyć szybka), Race for the Galaxy (karcianka, trochę trudniejsza) i Wiertła Skały Minerały (taka lekka gra, w której eksploruje się Marsa). Wszystkie trzy mam i bardzo lubię pograć. 

i-metallum.jpg.9a1b14a4be44e6d2474fe6d6d773adb3.jpg   race-for-the-galaxy-front.thumb.jpg.7fc29b3a04970c463e7f2ccd2e61df0f.jpg   i-games-factory-publishing-wiertla-skaly-mineraly.jpg.49cef896ddbd99288873e4d688d08f88.jpg

No i jeszcze jeśli ktoś jest fanem Gwiezdnych Wojen to na pewno doceni Star Wars: Rebelia - duża i długa gra dwuosobowa ;)

i-star-wars-rebelia.thumb.jpg.98d1354b41f60ecdc418aa073109d74e.jpg

Pozdrawiam

pa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Myślę, że ciekawa pozycja się szykuje

ISS Vanguard to kooperacyjna gra planszowa dla 1-4 graczy. Wprowadzi graczy bezpośrednio w epicką przygodę Sci-Fi, ponieważ będą grać jako 4 sekcje (ochrona, zwiad, nauka, inżynieria) na pokładzie pierwszego ludzkiego międzygalaktycznego lotu.
Kampania przedstawi wyjątkową historię napisaną przez Krzysztofa Piskorskiego (Tainted Grail), pełną trudnych wyborów, zwrotów akcji i rozgałęzień.
Rozgrywka podzielona jest na 2 główne etapy: faza statku i lądowanie na planetach.
Podczas fazy pierwszej gracze będą zarządzać swoim statkiem (segregatorem), gdzie każda sekcja będzie musiała podejmować decyzje dotyczące rozgrywki.
Następnie przygotujesz swoją załogę do wylądowania na następnej planecie w poszukiwaniu odpowiedzi na największe pytania ludzkości. Wspólnie wybierzecie lądownik i dostosujecie go za pomocą modułów, a następnie każda sekcja wybierze członka załogi do misji (bardziej doświadczeni członkowie załogi będą mieli lepsze szanse), talię umiejętności, wyposażenie i wybierze kości dla swojej postaci.
W grze pojawi się ponad 100 różnych członków załogi, z których każdy będzie miał unikalne cechy.
We wszystkich fazach rozgrywki gracze będą zaglądaćdo logbooka, na który składają się spotkania fabularne, często pisane w formie pełnych akcji dialogów między postaciami.

 

Na razie trwają zapisy w formule finansowania społecznościowego, premiera w przyszłym roku.

https://gamefound.com/projects/awaken-realms/iss-vanguard#/section/project-story

 

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)