Skocz do zawartości

Najważniejsza jest pasja- wątkem dyskusyjny wydzielony


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wessel napisał:

Pogoda niezła,

 

Taaaaa, szczególnie od 31 września, na Pomorzu i nad samym morzem >:O

 

Maciek wydzielił te posty z Polskiego APODA.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź takim defetystą :) jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) Dla mnie to trochę kwestia zaanagażowania w ten biznes. Ja czyham na każdą, nawet 2 godzinną dziurę w chmurach ( a nie mam obserwatorium) i zawsze coś tam się fotografuje. Znam kolegów o podobnym podejściu, ale znam też kolegów o krańcowo różnym, takich co nie znają astrofotografii bez wyjazdu do dalekich krajów . Nie chcę powiedzieć że to jest złe, o nie.... ale to kwestia indywidualnych priorytetów. Możemy na ten temat podyskutować, najwyżej wydzielimy tą dyskusję aczkolwiek nie jestem pewien czy będą jakieś głosy patrząc na powakacyjną frekwencję na forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zaangażowania ale przede wszystkim czerpania przyjemności z tego co robimy. Jednego uszczęśliwi łapanie każdego okienka w chmurach, innego będzie to frustrować.  A chyba chodzi o to by mieć frajdę  z tego, a nie prześcigać się komu więcej zdjęć uda się zrobić.  Podziwiam Maćka że "w tym wieku" tak mu się chce :)) Co trzeba łykać żeby za 30 lat mieć tyle zapału ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Nie bądź takim defetystą :) jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) Dla mnie to trochę kwestia zaanagażowania w ten biznes. Ja czyham na każdą, nawet 2 godzinną dziurę w chmurach ( a nie mam obserwatorium) i zawsze coś tam się fotografuje.

Nie jestem - podobnie jak Ty nawet godzinną dziurę wykorzystuje. Uzbrojony sprzęt stoi przykryty przy szerokich (podwójnych) drzwiach balkonowych, jest dziura jest wyniesiony w sekundy i ustawiony na Polarną (na balkonie na stałe wmontowane podkładki antywibracyjne) Podejrzewam, że szybciej mi to idzie niż z obserwatorium - tam trzeba dach odsłonić ;) 
Niektórzy napiszą - jak to sprzęt uzbrojony w pokoju? No tak, rodzinkę można w dyplomatyczny sposób przyzwyczaić i wmówić, że to piękny mebelek ;)
Ale tak jak napisałem wcześniej - od 31.08 nawet grama gwiazdeczki nie widziałem :( I nie bardzo się jakieś zmiany zapowiadają... http://www.yr.no/place/Poland/Pomerania/Ustka~3082756/hour_by_hour_detailed.html

Godzinę temu, DarX86 napisał:

Kwestia zaangażowania ale przede wszystkim czerpania przyjemności z tego co robimy. Jednego uszczęśliwi łapanie każdego okienka w chmurach, innego będzie to frustrować.

Trafiłeś Darku w dychę, ja czerpię przyjemność nawet z rozmazanej cirruskami pojedynczej fotki :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarX86 napisał:

Kwestia zaangażowania ale przede wszystkim czerpania przyjemności z tego co robimy. Jednego uszczęśliwi łapanie każdego okienka w chmurach, innego będzie to frustrować.  A chyba chodzi o to by mieć frajdę  z tego, a nie prześcigać się komu więcej zdjęć uda się zrobić.  Podziwiam Maćka że "w tym wieku" tak mu się chce :)) Co trzeba łykać żeby za 30 lat mieć tyle zapału ? :D 

Bakcyla :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość trzymania uzbrojonego setupu w mieszkaniu lub w garażu to już jest coś. W swoim mieszkaniu niestety nie mam balkonu a i nie wszyscy posiadacze balkonów mają widok na północ. Do swojej miejscówki mam 55km, nawet kiedy zrobiłem wózek (natchniony przez projekt Macieja) nie zawsze w pogodne noce mogłem dojechać ale to i tak nie pozwalało na wykorzystanie 1-2 godzinnej przerwy w dostawie chmur. Dopiero po zbudowaniu zdalnego obserwatorium powoli zaczynam łapać oddech. Powiem Wam jedno, uważam, że w naszym klimacie dla osób posiadających rodziny i wymagającą pracę własne obserwatorium to nie jest żaden luksus, to czasami być albo nie być dla astrofotografii. Ale najważniejsza jest pasja, bez tego prędzej czy później się odechce.

 

Godzinę temu, DarX86 napisał:

(..) Co trzeba łykać żeby za 30 lat mieć tyle zapału ? :D 

hevelius_754.jpg.fdad16d6e6afda78c8703f457a811ff3.jpg

  • Like 3

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)