Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował regeneracji takich zwykłych pochłaniaczy (nie tych z kolorowym znacznikiem). Jeżeli tak, to jakie warunki: piekarnik (temperatura) czy mikrofalówka i na jaki czas?

s-l1600.jpg.d3aa38ff5aeb1c1ed573a44a0367360f.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Esku1RES napisał:

Czy ktoś próbował regeneracji takich zwykłych pochłaniaczy (nie tych z kolorowym znacznikiem). Jeżeli tak, to jakie warunki: piekarnik (temperatura) czy mikrofalówka i na jaki czas?

Ja - wedle netowych instrukcji i po swojemu - za kazdym razem lipa :( Nie zmieniły koloru na poprzedni i dalej szroniło.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Używam czegoś podobnego. Mikrofalówka odpada, przetestowane. Trzymam w piekarniku z termoobiegiem przez 3h w temp. 70*C. Od marca kamera jest w obserwatorium i nie widać żadnych oznak szronienia przy -25*C więc działa.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję Wam za informacje. Podejmę zatem próbę zaproponowaną przez @zarek

Jacku, przy okazji. Ten desiccant, który masz w AllSky jest wielokrotnego użytku. Regenerować go możesz w temperaturze nie przekraczającej 100*C przez około 1 godzinę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Esku1RES napisał:

Jacku, przy okazji. Ten desiccant, który masz w AllSky jest wielokrotnego użytku. Regenerować go możesz w temperaturze nie przekraczającej 100*C przez około 1 godzinę.

Dzięki za informację :) Jakoś odpukać... nie szroni a gdyby coś to z kamerką QHY dostałem w prezencie tyle żelków, że wystarczy na dłuuuuugo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, Esku1RES napisał:

Dziękuję Wam za informacje. Podejmę zatem próbę zaproponowaną przez @zarek

A jaki to desiccant bo ja muszę coś do swojej kamerki włożyć. :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, szdom1 napisał:

A jaki to desiccant bo ja muszę coś do swojej kamerki włożyć. :) 

Ty to chyba musisz włożyć pastylki... A jak je prażyć jest na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, zarek napisał:

Mam coś podobnego w podobnej ilości w swojej AllSky, póki co bez problemów

Również potwierdzam, że działa to nieźle. W komorze kamery mam czujnik DHT22 i wilgotność przez prawie rok utrzymywała się tam na poziomie 30-35%. Dopiero po roku doszło gdzieś do 40-45%, więc latem silikę zregenerowałem (choć naprawdę przy tym poziomie % nie było to jeszcze potrzebne). Przed chwilą odczytałem - jest 34%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę znaleźć tego starego tematu o wyprażaniu desicantu stąd pytanko do Was. Jak długo i w jakiej temp. wyprażać tabletki od ATIKA? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
36 minut temu, szdom1 napisał:

Nie mogę znaleźć tego starego tematu o wyprażaniu desicantu stąd pytanko do Was. Jak długo i w jakiej temp. wyprażać tabletki od ATIKA? 

A proszę bardzo :)   https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6562-zamarzanie-matryc-w-kamerach-sbig-atik/&tab=comments#comment-88678

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta