Skocz do zawartości

XV Zlot - sprawy techniczne.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko bardzo bym prosił organizatora o przypomnienie odpowiednim decydentom o następujących bardzo ważnych dla zlotowiczów sprawach technicznych:

1. Wyłączenie już w czwartek latarni.
2. Sprawdzenie czy w naszych słupkach na polu obserwacyjnym jest prądzik.
3. Ewentualne podkoszenie na polu obserwacyjnym trawki.

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam ostatnio chyba w kotłowni wyskoczył bezpiecznik. Na szczęście w dzień a nie nocą podczas sesji. Można by i tam zajrzeć aby upewnić się, że na 100% wszystko będzie w tej kwestii ok. 

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szdom1 napisał:

O ile dobrze pamiętam ostatnio chyba w kotłowni wyskoczył bezpiecznik. Na szczęście w dzień a nie nocą podczas sesji.,

Nie w kotłowni tylko obok pomieszczenia z drewnem przy świetlicy (tam są bezpieczniki od pola obserwacyjnego), klucz musi być dostępny 24 godziny bo gdyby to było nocą to tragedia :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może tak. W związku z powyższym masz 100% racji, że kluczyk od pomieszczenia musi być dostępny 24h/dobę. 

key.jpg.1c1ce03a39bc67a8a6b80a8adca7b481.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa poszła, a ja proszę by:

UWAGA: OSOBY, KTÓRE SĄ PIERWSZY RAZ NA ZLOCIE, PROSZĘ O DOSŁANIE MI DZIŚ NA PW SWOICH PESELI ORAZ IMION I NAZWISK ORAZ PESELI WSPÓŁTOWARZYSZY GDYŻ JUTRO UBEZPIECZAM ZLOT.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zwiedzaliśmy" wczoraj pole obserwacyjne i zauważyłem, że część słupków niezbyt się trzyma Wyglądają jakby miały bliskie spotkanie z kosiarką cycuś..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawcio napisał:

"Zwiedzaliśmy" wczoraj pole obserwacyjne i zauważyłem, że część słupków niezbyt się trzyma Wyglądają jakby miały bliskie spotkanie z kosiarką cycuś..

Do tej pory miał jeden po prawej :(
Sprawdźcie proszę czy jest we wszystkich prądzik.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie słuchajcie, stała się rzecz straszna, żeby nie powiedzieć tragiczna! Przykro mi to mówić, ale ostoja stanu kupieckiego, sklepik nasz jedyny ratujący nas z radością od śmierci z głodu i pragnienia zakończył działalność! Od września  właścicielka sklepu rozpoczęła żywot emeryta! Bardzo się zdziwiliśmy ale jak się dowiedzieliśmy od dwóch tygodni  zaopatrzenie i chlebek nasz powszedni dowozi pan samochodem dostawczym radośnie obwieszczając  swoje przybycie trąbieniem. Dzisiaj był ok 13 podobnie w środę, w piątek ma być nieco później ale Pan nie podał dokładniej godziny - w każdym bądź razie jeżeli ktoś nie stołuje się u Pani Krysi niech będzie przygotowany na taką ewentualność, ostatecznie można się przejechać do Drawna... 
Jak wybierzemy się dzisiaj na spacer, sprawdzę napięcie np. golarką elektryczną bo przyznaje się ze wstydem, ze próbnika tudzież miernika nie zabrałem :( 

  • Sad 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No masakra jakaś!!!!!... wszelkiego rodzaju paliwa trzeba kupić za ostrym zakrętem w Drawnie Od północy jak wjeżdżamy - wylotówka na Zatom  :(:( 
2. Sprawdź żony suszarką do włosów.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety! Ale się dzisiaj zdziwiliśmy! Największy hipermarket w Zatomiu jest zamknięty! Zabity na głucho dechami!

Nie mamy suszarki, żona uskutecznia ekologię susząc włosy tańcząc pogo na wietrze :) Grzesiu też nie ma, ba nie zabrał nawet prostownicy :) Możemy sprawdzić czajnikiem, golarką lub np. zasilaczem od laptopa - dlatego preferuję golarkę :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Hagen napisał:

No, ale ze sklepem to tragedia jakaś!!! Moja druga połowa nie wierzy, że nie ma tam innego sklepu i pyta gdzie po browary bedziemy biegać!?

Najbliżej tu gdzie czerwona kropka, około 12km.

59bffede8a094_Najbliej.thumb.jpg.ef09d7a9971f402ab608111683868195.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeździmy po zakupy do sklepu Dino w Drawnie - ok 14km. Co do gniazdek, to wybrałem się na pole z przyrządem pomiarowym (golarką elektryczna męską sztuk raz) celem sprawdzenia zasilania w słupkach na polu obserwacyjnym, i tak: niestety wygląda, że więcej niż jeden  słupek miał bliskie spotkanie z kosiarką :(, po prawej stronie zasilanie jest, słupki "oberwały" po lewej stronie od "przodu" drugi i ostatni słupek - nie mogłem wcisnąć wtyczki 230V nie chciałem pastwić się na siłę to zabezpieczenie  w środku nie chciało "puścić" w pozostałych zasilanie jest. Kilka z nich jest popękanych Chyba wsio acha, trawa ładnie skoszona, ścięta i podsuszona leży na polu.. 

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawcio napisał:

i tak: niestety wygląda, że więcej niż jeden  słupek miał bliskie spotkanie z kosiarką :(, po prawej stronie zasilanie jest, słupki "oberwały" po lewej stronie od "przodu" drugi i ostatni słupek - nie mogłem wcisnąć wtyczki 230V nie chciałem pastwić się na siłę to zabezpieczenie  w środku nie chciało "puścić" w pozostałych zasilanie jest. Kilka z nich jest popękanych ,

No to jeszcze jeden sezon pokosów i wrócimy do średniowiecza - czytaj rozciąganie kabli i przedłużaczy ze świetlicy do stanowisk obserwacyjnych i foto :(
Masakra, DLACZEGO KTOŚ NIE DBA O CZYJEŚ ZAINWESTOWANE PIENIĄDZE?????????
Nosz urwał nać!!! - Admin, musisz porozmawiać z gospodarzem... nie tak to miało wyglądać...... Półtora roku temu było założone.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, sami zobaczycie i ocenicie może jestem przewrażliwiony napisałem jak to wygląda w moim odczuciu, chociaż sprawdzając te po lewej stroni przy dwóch jedynie miałem odczucie, że wyglądają tak jak dwa lata temu...

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, kobiecina swoje przepracowała, pewnie za chwilę sklep wróci. Słupki, no cóż po prostu nieuwaga. Ludzie bez zmian uśmiech, "Dzień Dobry", Dobrze Was widzieć, co słychać! Jest OK

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2017 o 18:46, Hagen napisał:

Jak golarką, to przy okazji zajmijcie się trawą:)):D:))!!! No, ale ze sklepem to tragedia jakaś!!! Moja druga połowa nie wierzy, że nie ma tam innego sklepu i pyta gdzie po browary bedziemy biegać!?

Cóż, z browarami taka sprawa, że trzeba będzie odpowiednio się zaopatrzyć i wierzyć, że to co się wzięło to starczy.

"słupek miał bliskie spotkanie z kosiarką"????? to co to za kosiarka była???? talerze tnące na traktorze?

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot ubezpieczony wczoraj ok 16.00  w PZU. Osobny które, dosłały mi dane po tym terminie, mają niestety wpisane na polisie tylko imiona i nazwiska.

100.000 zł śmierć zlotowicza

60.000 zł Trwały uszczerbek na zdrowiu zlotowicza

 

Dodatkowo mamy w pakiecie za:

Trwałe inwalidztwo 20.000 zł

Dieta szpitalna 100zł/dzionek

pomoc finansowa 5.000 zł dla zlotowicza w razie W.

Polisa działa gdziekolwiek jesteście w naszym uroczym kraju: od jutra 00.01 do niedzieli 00.00.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, przy braku sklepu to ubezpieczenie od śmierci przez odwodnienie ma uzasadnienie :):) 
A słupek bardzo blisko wiaty po lewej też miał styk na słowo honoru. Wystarczyło trącić kabel, żeby zatrzymać sesję :( 

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam ubezpieczycieli, żadnej Majorki nie będzie. Tak długo bedą przeprowadzać ekshumacje, aż ich ekspert stwierdzi, że jednak żyjesz :angel:

  • Like 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja będę około 17.00 18.00 (dzieciak chory muszę poczekać  i aż żona z pracy wr?ci) Jeżeli nowy z poza listy, będzie chciał się zakwaterować a mnie jeszcze nie będzie: Proszę kierujcie "wszystkich takich zlotowicz?w" do pokoju trójmiejskiego a resztę załatwię gdy już będę na miejscu... Z góry dziękuję.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)