Skocz do zawartości

Wybór lustrzanki do astrofoto


Crazy_Janek

Rekomendowane odpowiedzi

Z GSO 10" możesz robić zdjęcia Księżyca i Słońca z odpowiednim filtrem. Można fotografować przelatującą ISS, oraz ewentualnie jakieś zabawy z planetami. A jeśli chcesz robić zdjęcia obiektów głębokiego nieba to jeszcze raz bym przemyślał zakup SW Discovery. Ma Go-To to prawda, ale montaż azymutalny nie pozwoli na poważniejszą astrofotografię. Do dłuższych czasów naświetlania potrzebny montaż paralaktyczny. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał, bez "montażu paralaktycznego" się nie obędzie, jeżeli myślisz o fotografowaniu głębokiego kosmosu. Od tego powinieneś zacząć szukać.

Coś takiego np:

https://fotozakupy.pl/product-pol-12213-Montaz-paralaktyczny-Sky-Watcher-EQ5-SynScan-statyw-stalowy-1-75-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIt9_p1d_A1gIVgkkYCh2JHwQzEAQYASABEgImsPD_BwE

Można też kupić używki na giełdzie astro.

  • Thanks 1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Crazy_Janek napisał:

A co wtedy z samym teleskopem? Jaką tubę kupić? Czym będzie łatwiej się posługiwać na początek newtonem, refraktorem

Jeśli Newton to max 150/750. A najprościej poszukać refraktora minimum dubletu ED na początek.
Oczywiście oprócz montażu paralaktycznego będzie potrzebny guiderek i kamerka guidujaca, laptopik i program, który to wszystko ogarnie.
O kabelkologii nie wspomnę.

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze powtarzam, że tubka 150/750 to taki uniwersalny sprzęt zarówno dla początkującego obserwatora jak i astrofotografa. :)

W wyciąg można włożyć Canonka 450D,

całość posadzić na HEQ5 i można zaczynać.

Uczyć się sztuki a-foto i z biegiem czasu jak finanse pozwolą dokupić te kilka pozostałych gadżetów:

korektor komy, rurka do guide, kamerka guidująca, grzałeczki, Astrohub, kilka kabelków, laptopik, może jakieś skromne obserwatorium, etc...

Powodzenia.

  • Thanks 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Crazy_Janek napisał:

A teraz wróćmy do głównego tematu - jaka lustrzanka na początek do astrofoto?

Canon 450D.

P.S. - O! - Jeden z najlepszych w tym fachu o pół sekundy mnie wyprzedził :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci przecież, że 450D będzie ok na początek przygody z a-foto. Potem i tak kupisz dedykowana kamerkę. :)

Lustrzanką po modyfikacji filtra możesz spokojnie robić normalne fotki.

  • Thanks 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo modowany (zdjęty filtr) 1100d. Podobno bardzo dobrze się sprawdza, szumi mniej, lepszy procesor obrazu, większy zakres ISO, efektywniejsza matryca. Pod astrofoto bardzo opłacalny zakup.

  • Thanks 1

Napełnij, co puste. Opróżnij, co pełne. Podrap, gdzie swędzi.
EQ3-2, SCT6", Canon 1100d mod, Canon 100mm F/2.8L, SW StarAdventurer
pzdr/Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Crazy_Janek napisał:

To nie lepiej kupić np. 750d lub coś w tym rodzaju? Bo jak nie to poważnie rozważę kupno 450d ;)

 

Chodzi o to aby było tanio i skutecznie :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 3 lata używałem do astro Nikona D5200. Mimo,że go nie przerabiałem to uważam ,że rejestrował całkiem sporo astronomicznego światła. Jest też darmowe oprogramowanie które wspiera ten model ( i wyższy D5300). Na co dzień to również całkiem dobry aparat.   Fakt , że przy dłuższych czasach wychodzi ampglow, ale który CMOS nie ma ampglow?  Darki załatwiaja sprawę.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak czekam na ostatnie opinię ;) 450d odpada ponieważ boję się trochę że może być uszkodzony bądź szybko się zepsuje dlatego kupię aparat prosto ze sklepu. Do wyboru mam : 

Nikon D5200

Canon 1100D

Canon 1300D

Canon 700D 

Nikon D3300

I ewentualnie jakieś wasze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delaa napisał:

Bez sensu. Naprawdę... Ludzie co chwilę sprzedają modyfikowane pod astro za grosze... Kup z giełdy forumowej - tej albo innej ... szkoda kasy na nowy ze sklepu.

Dokładnie - Bez sensu. Canona 350D kupiłem na giełdzie astro, 2 lata mi służył i dalej pracuje (sprzedałem na giełdzie), teraz mam 3 rok Canonka 450D - działa idealnie.
Naprawdę szkoda tak wywalać pieniążki - lepiej je na osprzęt przeznaczyć bo troszkę tego jest....

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)