Skocz do zawartości

XV Zlot - nie wyłączone lampy


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.09.2017 o 16:42, Artir napisał:

... i ta nieszczęsna uliczna lampa 3:)

Zabić za te lampy to mało :9mm:

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukost napisał:

Te lampy widoczne z pola obserwacyjnego to jakaś kpina jest...

Chyba wolę tego nie komentować....... I skupić się na pozytywach. Jednak to ogromna wpadka organizacyjna:/

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, przemo77 napisał:

Jednak to ogromna wpadka organizacyjna:/

Na pewne rzeczy nie mam zupełnie wpływu. Wykonałem w tej sprawie 3 telefony do gminy. Panie obiecały mi że oczywiście sprawą się zajmą i wszystko wyjaśnią. Pan Leszek interweniował w swoim zakresie... nie możecie zwalać wszystko na organizatora... Co jeszcze miałem zrobić jako organizator, kupić broń i strzelać do lamp? Lampy były od lat wyłączane, tak jak o to prosiliśmy. Chcę abyście o tym pamiętali, w tym roku Coś się musiało stać.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ignisdei napisał:

Na pewne rzeczy nie mam zupełnie wpływu. Wykonałem w tej sprawie 3 telefony do gminy. Panie obiecały mi że oczywiście sprawą się zajmą i wszystko wyjaśnią.,... Lampy były od lat wyłączane, tak jak o to prosiliśmy.

Robert, nie na darmo przypominałem o nich ponad tydzień przed zlotem, to nie jest pierwsza wpadka. W kwietniu w pierwszym dniu też była lipa :(
Przecież Burmistrz ma honorowy patronat.... Nawet sobie nie wyobrażasz jakie to jest wkurzające gdy podchodzisz do teleskopu z ,,ciemnym ślepiem" a taka jedna czy druga da ci po oczach. A ci co zaczynali fotografować od wschodu też nie mieli za ciekawie.
Może z nim bezpośrednio rozmawiać - nie paniami urzędniczkami?
Może jestem bardzo upierdliwy - trudno, ale lamp na co dzień mam dość, dlatego 2 razy w roku jadę 245 kilometrów w jedną stronę aby ich nie oglądać - między innymi.
 

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem Robertowi rozwiązanie proste i bardzo skuteczne.

Trzeba zwrócić się do zakładu energetycznego z prośbą o zamontowanie na tych przeszkadzających latarniach urządzeń do zdalnego wyłączania ich. Pilot oczywiście będzie w naszych rękach.

Wiem że jest to stosunkowo łatwe do załatwienia, wystarczy kilka podpisów mieszkańców i niewielki nakład finansowy.

A sprawa zostanie rozwiązana definitywnie i na zawsze.

  • Like 5

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja miałem to obiecane przez biuro promocji gminy! Ja niczego nie zawaliłem. Elektrownia zaś nie będzie ze mną rozmawiać. Technicy natomiast pracujący dla burmistrza  otrzymują polecenie z gminy, z urzędu. Ja Wyjaśnię tą sprawę z Drawnem i zaproponuję rozwiązania.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ażeby sobie wytykać. Moim zdaniem temat lamp powinniśmy definitywnie zakończyć a raczej powinienem powiedzieć załatwić. Dlatego proponuję, ażeby od razu ruszyć sprawę. 

Rozwiązanie jest proste. Pilot wyłączający trzy lampy o których była mowa. W gminie sprawę trzeba postawić jasno. Duże grono uczestników jest niezadowolonych i nie ważne już kto dał dupy ciała ważne jest aby to się więcej nie powtórzyło. Jak to mówią do trzech razy sztuka.

Zatem nie odkładajmy tego do przyszłego roku tylko idźmy za ciosem uderzając do gminy z tym wnioskiem. Potrzebne będą jakieś podpisy - się zorganizuje. Potrzebna będzie akceptacja mieszkańców Zatomia - chyba nie będzie z tym problemów. 

No i proszę admina o wydzielenie tematu zatomskich lamp do osobnego wątku ażeby nie przyćmił relacji ze zlotu.

pzdr.

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przyjmując iż byłby wszystkie wymagane zgody i pozwolenia:


Prawdopodobnie lampy oświetleniowe posiadają tam jakąś szafę sterującą i można podejść rożnie do tematu:
- klucz do szafy i wyłączenie wszystkich lamp (najtaniej ale oficjalnie wyłączenia może dokonać osoba z uprawnieniami)
- zainstalowanie wyłącznika wewnątrz pierwszej lampy, dostęp pod kluczem.Jeżeli nie można wewnątrz to wyłącznik mógłby zostać zainstalowany na zewnątrz
- sterowanie pilotem pierwszej lampy i odcięcie zasilania wszystkich kolejnych
- sterowanie pilotem kazdej lampy z osobna - koszt znacząco wyższy

Gdybyśmy musieli wykonać to we własnym zakresie i wszystkie formalności zostaną załatwione to podjadę, zrobię wycenę ile wyjdzie za towar i robimy zrzutę.  
Robotę i koszty robocizny wezmę na siebie;)

  • Like 4
  • Thanks 2

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poradził sobie z lampami Tadek, akurat dwoma, choć nam by się choć 3 przydało zgasić :) 

Tylko to krok po kroku powtórzyć. Cena przedsiewziecia dla zlotowiczów śmieszna.

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy w Zatomiu także pójdzie bezproblemowo:)

Będą wszystkie wymagane zgody to będziemy myśleć i oby do kwietnia udało się temat zamknąć raz na zawsze.

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się udało, bo lampy to tragedia, zwłaszcza jak coś wisi w powietrzu. Miejmy nadzieję, że pójdzie to sprawnie i w marcu będziemy ze spokojem jechać pod to cudne niebo ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że Robert nas zaskoczy i za około miesiąc napisze w tym wątku, że temat załatwiony.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stały lampy, przecież dla tych którzy wynajmują pokoje czy też mają agroturystykę, każdy przyjezdny to są pieniądze, wystarczy postraszyć, że szukamy nowego miejsca bez  tych złośliwych lamp, informując o tym tak delikatnie właścicieli wynajmujących pokoje i wójta gminy czy sołtysa. Wydaje mi się, że to będzie dla nich dobre lekarstwo. Z drugiej strony  czy musi być to Zatom, widziałem mapkę zlotowiczów kolegi ,,szdom1" można coś wypośrodkować, a i naświetlenie może było by lepsze, bo 0,68 w Zatomiu jak na taką imprezę to za dużo, owszem na imprezę towarzyską to wystarczy, ale czy o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Drawna.  W tej chwili osoba która jest naszym łącznikiem z Burmistrzem jest na urlopie. Będzie prawdopodobnie w czwartek. Pozwolę sobie więc w czwartek zadzwonić, gdyż nie chcę wtajemniczać w sprawę innych  osób.  Dam Wam znać co ustaliłem.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Teraz, szdom1 napisał:

Ruszyło się coś w sprawie lamp bo w wątku cisza. Blush

Też mnie ta przedłużająca się cisza bardzo martwi :( - chciałbym bardzo mieć ciemne niebo na kolejnym zlocie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szdom1 napisał:

Ruszyło się coś w sprawie lamp bo w wątku cisza. Blush

 

Ponad tydzień temu  przesłałem na maila do biura promocji Drawna

- treść naszych rozmów

- Specyfikację urządzenia

Odbyłem prawie pół godzinną rozmowę z Kierowniczką odp. za promocję. 

Dowiedziałem  się m.in. że niewyłączenie lamp wynikało z nieobecności (choroby) kierownika energetyki z którym dział promocji zwykle załatwia sprawy, oraz nieobecności w trakcie zlotu osoby odpowiedzialnej za promocję P Alicji Łukasik, wiadomość została przekazana zastępcy w energetyce, który zlekceważył sprawę.

Pani Alicja czytała nasze posty i przeprasza za zaistniałą sytuację. Przedstawiła energetyce moje postulaty, mają się tym zająć.  Jeśli nie będzie odzewu, pójdzie bezpośrednio do Burmistrza z  nasza propozycją.  

 

Zanim rozlegną się pomruki świętego oburzenia dodam że, samorządy lokalne to nie Orient-ekspres. Tu sprawy muszą się odleżeć. 

Czekam na telefon z Gminy. Obiecano mi oddzwonić!

 

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignisdei napisał:

Ponad tydzień temu  przesłałem na maila do biura promocji Drawna

Zanim rozlegną się pomruki świętego oburzenia dodam że, samorządy lokalne to nie Orient-ekspres. Tu sprawy muszą się odleżeć. 

Czekam na telefon z Gminy. Obiecano mi oddzwonić!

Robert - to nie święte oburzenie, to moim skromnym zdankiem święty obowiązek zapewnienia naturalnej ciemności ludziom, którzy po parę setek kilometrów jadą i płacą na zlot pod ciemne niebo.
Samorządy nie Orient expres? Na każde pismo, każdy urząd ma psi obowiązek odpowiedzieć w ciągu 14 dni.
Mamy dziś już 18.10.2017r. Ty dzwoniłeś (zacząłeś sprawę) w Drawnie 26 września.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie bić piany dodam tylko, że jeśli nie zadzwonią do końca miesiąca zadzwonię ja. Wpisuję takie rzeczy w Outlooka i przypominają mi od czasu do czasu.  Pamięć mam jak każdy zawodną. 

Stąd pod koniec października myślę będę wiedział na czym stoję?  

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż wiemy na czym stoimy. Dzięki Robert za odpowiedź. A co do przypominajki to jak będzie cicho to odezwę się w tym temacie za jakiś czas. :)

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.09.2017 o 22:40, szdom1 napisał:

A ja myślę, że Robert nas zaskoczy i za około miesiąc napisze w tym wątku, że temat załatwiony.

 

W dniu 18.10.2017 o 14:31, szdom1 napisał:

Ruszyło się coś w sprawie lamp bo w wątku cisza. Blush

 

W dniu 18.10.2017 o 15:17, ignisdei napisał:

...pod koniec października myślę będę wiedział na czym stoję?  

 

W dniu 18.10.2017 o 15:27, szdom1 napisał:

... jak będzie cicho to odezwę się w tym temacie za jakiś czas. :)

 

Przyszedł czas odświeżyć temat.

Zegar tyka nieubłaganie przybliżając termin kolejnego zlotu. Za chwilę będzie grudzień, święta, wolne, ciężko będzie coś załatwić z urzędasami. Styczeń, luty spadnie śnieg i pracownicy nie będą mogli wspiąć się na oblodzone słupy ażeby zamontować nam te automaty wyłączające lampy. A i jeszcze papierkowe procedury, które lubią trwać i trwać...

Ja tu pisu, pisu a być może temat już załatwiony? 

Zapraszam do dyskusji. 

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed Świętem Zmarłych,jednak pani Alicji nie zastałem była na urlopie, dlatego nic nie pisałem w temacie, jutro zadzwonię ponownie.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ignisdei napisał:

,jednak pani Alicji nie zastałem była na urlopie, dlatego nic nie pisałem w temacie, jutro zadzwonię ponownie.

Ech ta pani Alicja.... Chyba najważniejsza osoba od ładnych paru lat w całym gminie Cool Bez niej ani rusz.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mała gmina. A ta pani jest kierownikiem działu promocji, więc wszystko przez nią musi przejść, pozostałe osoby mają nas głęboko w pompie, a Alicja akurat jest nam przychylna ale, jak każdy człowiek ma prawo do urlopu.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ignisdei napisał:

...Alicja akurat jest nam przychylna ale, jak każdy człowiek ma prawo do urlopu.

Ale jak wróci z urlopu to trzeba się do niej dobrać...

Tak, że Robert - działaj, :)

a my... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... czekamy.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)