Skocz do zawartości

XV Zlot - nie wyłączone lampy


Rekomendowane odpowiedzi

Więc jest tak: Pani Alicja uderzyła do miejscowego kierownika od energetyki,  przedstawiła mu to co jej wysłałem.  On oczywiście umył ręce i odesłał  ją do Szczecina. Poprosiła więc o pomoc Pana Leszka, bo on mógł z racji miejsca zamieszkania osobiście tam uderzyć. Tak zrobił, urzędasy  ze Szczecina go oczywiście pogonili, bo nie on  jest tu stroną.  Co innego gdyby latarnie stały na jego posesji. A stoją przy drodze gminnej, znaczy  to leży w gestii Gminy.

Tylko Gmina Drawno może wystąpić z takim wnioskiem bo ona jest stroną .

Biedna Alicja już chyba nic nie załatwi, bo ją zbywają na wszystkie możliwe sposoby.

Wezmę więc sprawy w swoje ręce i napisze pismo w imieniu astro-społeczności do Burmistrza. Przedstawię specyfikację urządzeń  oraz korzyści jakie płyną z ich posiadania. Obiecałem P. Alicji że pismo do P. Burmistrza wyślę na jaj ręce do piątku. Obiecała, że osobiście z nim pójdzie.

Na razie tyle.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat będzie ciężki, wydaje mi się, że praktycznie temat tylko z gminą i miejscowym zakładem energetycznym do załatwienia jednorazowo. Zakładanie dodatkowych wyłączników jakie by nie były, energetyka potraktuje to jako modernizację linii, wiąże się to z projektem, decyzją, kosztami i z tym wszystkim co jest pod górkę. Właścicielem oświetlenia jest prawdopodobnie zakład energetyczny, który wystawia rachunki gminie i koszty są gminy.  Gmina by to wszystko załatwić oficjalnie musi postawić temat na sesji Rady Gminy, a tu są jeszcze mieszkańcy Zatomia i nie każdemu może się to podobać. Życzę jak najmniej problemów, jakoś to kiepsko widzę, obym się mylił.

http://prawodlasamorzadu.pl/2016-12-09-finansowanie-przez-gminy-oswietlenia-ulic-placow-i-drog-publicznych-w-swietle-pogladow-regionalnych-izb-obrachunkowych

Wystarczy wpisać ten temat w Google i wszystko jasne - nie takie proste to zgasić.   "  Oświetlenie dróg publicznych w gminach  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignisdei napisał:

Wezmę więc sprawy w swoje ręce i napisze pismo w imieniu astro-społeczności do Burmistrza. Przedstawię specyfikację urządzeń  oraz korzyści jakie płyną z ich posiadania. Obiecałem P. Alicji że pismo do P. Burmistrza wyślę na jaj ręce do piątku. Obiecała, że osobiście z nim pójdzie.

Na razie tyle.

I od tego Szanowny Robercie powinieneś dawno zacząć - od pisma przez sekretariat z zarejestrowaniem do pana Burmistrza, którego logo widnieje na każdym banerze zlotowym, przy całym szacunku dla pani Alicji - kierowniczki informacji turystycznej w Drawnie.

A jak zacząć pismo w imieniu FA to chyba nie muszę pisać... Powołać się na tradycję od 2010 roku (oficjalne zloty), na wkład pracy z dziećmi z drawieńskich szkół, szkoły w Niemiensku i popularyzacji regionu w kraju i za granicą.... Z zaznaczeniem, ze chodzi o 6 nocek w roku w półrocznym odstępie. W koszty urządzeń (nie lubię pisać za innych) ale myślę, że w tym wypadku wielu z nas się zapewne dołoży o ile zajdzie taka potrzeba.

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej optymizmu. Mam takie ciche przeczucie, że Burmistrz przychyli się do naszego wniosku i już na kolejnym zlocie na polu będzie ciemno jak... :)

Chyba, ze się mylę a tego bym nie chciał.

Wtedy można by zadać sobie pytanie czy Zatom to jedyne miejsce w PL gdzie możemy organizować zloty? Ale nie wybiegajmy za bardzo do przodu. Poczekajmy...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.11.2017 o 13:34, ignisdei napisał:

Więc jest tak: Pani Alicja uderzyła do miejscowego kierownika od energetyki,  przedstawiła mu to co jej wysłałem.  On oczywiście umył ręce i odesłał  ją do Szczecina. Poprosiła więc o pomoc Pana Leszka, bo on mógł z racji miejsca zamieszkania osobiście tam uderzyć. Tak zrobił, urzędasy  ze Szczecina go oczywiście pogonili, bo nie on  jest tu stroną.  Co innego gdyby latarnie stały na jego posesji. A stoją przy drodze gminnej, znaczy  to leży w gestii Gminy.

Tylko Gmina Drawno może wystąpić z takim wnioskiem bo ona jest stroną .

Biedna Alicja już chyba nic nie załatwi, bo ją zbywają na wszystkie możliwe sposoby.

Wezmę więc sprawy w swoje ręce i napisze pismo w imieniu astro-społeczności do Burmistrza. Przedstawię specyfikację urządzeń  oraz korzyści jakie płyną z ich posiadania. Obiecałem P. Alicji że pismo do P. Burmistrza wyślę na jaj ręce do piątku. Obiecała, że osobiście z nim pójdzie.

Na razie tyle.

Temat podbijam po raz ostatni bo jeszcze wyjdzie na to, że jestem jedynym, któremu zależy na pozytywnym i szybkim zakończeniu tej sprawy.

Robert. Co odpowiedział Pan Burmistrz w naszej sprawie?

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szdom1 napisał:

Temat podbijam po raz ostatni bo jeszcze wyjdzie na to, że jestem jedynym, któremu zależy na pozytywnym i szybkim zakończeniu tej sprawy.

Robert. Co odpowiedział Pan Burmistrz w naszej sprawie?

Nie jesteś jedyny, też bardzo mi na tym zależy i jestem bardzo ciekaw co pan burmistrz odpisał.... Dzisiaj już 27 listopada.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jest Nas więcej :) 

Ja takze śledzę wątek i mam nadzieję że Robert to pismo już dawno wysłał i czekamy tylko na odpowiedź p. Alicji co zostało ustalone i co na to burmistrz ?

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Robert ale mamy już ponad 2 miesiące w plecy od założenia wątku. Do najbliższego zlotu pozostało 4,5 miesiąca. Wydaje się tylko, że to dużo...... :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając między innymi (wzór pisma do urzędu) i inne, szkoda, że nie wspomniałeś o każdorazowej i wieloletniej edukacji młodzieży szkół drawieńskich oraz Niemieńska, o której pisałem.
Oraz, że wielokrotnie na zlotach przebywali zagraniczniacy, moim skromnym to podnosi rangę zlotów znacząco. No nic - zobaczymy za dwa tygodnie co Pan Burmistrz odpowie.....

Wzór obowiązujący w korespondencji z urzędami: Wzór pisma.pdf

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się Jacek!... ja od lat pisuję setki pism urzędowych, wiem jak rozmawiają instytucje ze sobą. Nie będę też wklejać znaczków skarbowych. Fools

FA nie jest urzędem, ani zloty w Zatomiu nie są instytucją. Nie jesteśmy tu stroną, którą ma jakieś  roszczenia czy petycje.

Kiedy wreszcie zrozumiesz że, oni nie muszą z nami w ogóle rozmawiać bo nie reprezentujemy nawet obywateli gminy.

Mój list do Burmistrza ma raczej charakter rozmowy " gentelman's talk", poza konwenansami i roszczeniami urząd-petent!

Wybacz ale nie tędy droga!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignisdei napisał:

Zlituj się Jacek!... ja od lat pisuję setki pism urzędowych, wiem jak rozmawiają instytucje ze sobą.

Robert - wyobraź sobie, że ja też od wielu lat. Niemniej nawet wśród dobrych znajomych - urzędników też obowiązują jakieś przyjęte wzory...
Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić postępy załatwiania sprawy. Szczególnie tu, gdzie występujesz w naszym imieniu o załatwienie konkretnej sprawy.
Robert - ja się nie czepiam, obyś miał rację, ale mnie bardzo zależy na załatwieniu tej sprawy.
" gentelman's talk"  do tej pory nic nie dał :(

P.S. OK - już się nie odzywam bo wyjdę znów na najgorszego łachudrę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co piszę. Bo list wysłałem nie bezpośrednio  do Burmistrza ale do pani Alicji ,  która jest w pewnym sensie naszym adwokatem i sprawa będzie się rozgrywać wewnątrz  instytucji.

Całość celowo utrzymana jest w konwenansie partnerskim i honorowego patronatu.Tak tą sprawę zamierzam dalej ciągnąć. 

BTW Dzwoniłem do Pani Alicji  która nasz  list zaniesie do Burmistrza osobiście w czwartek, nie będzie to też suche zaniesienie listu przez podwładnego, ale o ile wiem przy okazji nakreśli  nasz punkt widzenia. tak że do końca tygodnia będziemy wiedzieli...

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignisdei napisał:

Wiem co piszę. Bo list wysłałem nie bezpośrednio  do Burmistrza ale do pani Alicji , 

No to tak trzeba było napisać. Z treści (początku) pisma wynikało niezbicie, że posłałeś to burmistrzowi.
Swoją drogą to i tak chyba takie oficjalne pismo będzie potrzebne. Burmistrz w swoim działaniu - aby je zacząć, musi mieć impuls podmiotowy bo raczej takiego przedsięwzięcia w planie rocznym nie posiadał. Tu nie chodzi o podmiot urzędowy. My ,,częstobywalcy" wychodzimy z taką inicjatywą aby uatrakcyjnić ich region - ,,podległe ziemie"
Musi to jako inicjatywę oddolną przedstawić na sesji Rady Miasta. Znam to z autopsji.
No nic czekamy....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo idzie, zastanawia mie, dlaczego ludzi zajmujących się astronomią tak traktują. Jak biorę udział w zlotach motocyklowych, to nie spotkałem się z odmową dla organizatora, że niewolno wjechać na rynek miasta bo tam zakaz. Czy wlepianiem mandatów za jazdę w grupie. Ogólnie brak jest jakiś niedociągnięć ze strony władz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zlotowicze. Pani Alicja wczoraj rozmawiała z Panem Burmistrzem. Był obecny też szef energetyki w gminie.  Pan Burmistrz przeczytał nasz list i obiecał, że pomoże w tej kwestii.  

W najbliższym czasie będzie rozmywać z Panią Sołtys Zatomia, która zrobi rozeznanie wśród mieszkańców odnośnie zapatrywania na tego rodzaju urządzenia.

Ja akcentowałem, że chodzi nam tylko o te  cztery  newralgiczne punkty  świetlne w obrębie Pyrlandii. Pan Burmistrz zasygnalizował, że postara się ten problem do zlotu rozwiązać.  Ja ze swej strony umówiłem się  z Panią Alicją na telefon po Nowym Roku.  Ona obiecała się przypomnieć P.Burmistrzowi za dwa tygodnie i zapytać o ustalenia z P. Sołtys.

Ps. Włączyłem w sprawę Pana Leszka,   który w przyszłym tygodniu odwiedzi w.wym osoby i zapyta o efekty!

Ps2 Montaż RB100 o który mnie pytano (jak mnie poinformował Leszek ) jest przeniesiony do pomieszczenia gdzie znajduje się kotłownia i jest sucho.

 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a po Nowym Roku będzie Trzech Króli, w lutym Walentynki, potem Wielkanoc i zleci. Dlaczego nagle potrzebne są konsultacje z Panią Sołtys? Czy za każdym razem przed zlotem, kiedy energetyka wyłączała lampy, też potrzebne były szeroko zakrojone konsultacje? Co to znaczy, że Pan Burmistrz "zasygnalizował, że się postara"? Sorry ale jakoś ciężko to idzie. Staram się zawsze być optymistą ale tym razem szklanka jest do połowy pusta.

  • Like 2

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zarek napisał:

...a po Nowym Roku będzie Trzech Króli, w lutym Walentynki, potem Wielkanoc i zleci. Dlaczego nagle potrzebne są konsultacje z Panią Sołtys? Czy za każdym razem przed zlotem, kiedy energetyka wyłączała lampy, też potrzebne były szeroko zakrojone konsultacje? Co to znaczy, że Pan Burmistrz "zasygnalizował, że się postara"? Sorry ale jakoś ciężko to idzie. Staram się zawsze być optymistą ale tym razem szklanka jest do połowy pusta.

Konsultacje z Panią Sołtys potrzebne są  z uwagi na ewentualne ?zaopatrywania? mieszkańców wsi co do montażu takiego urządzenia (jakie zaproponowałem)  pod ich posesją. Być może więcej osób było by zainteresowanych ich montażem z punktu widzenia agroturystyki.

Chodzi właśnie o to by być  wolnym od tego rodzaju sytuacji gdzie jedna osoba będzie na urlopie, druga czegoś nie dopilnuje i energetyka nie wyłączy świateł z powodów braku komunikacji.

Piloty zdeponowane u Pani Sołtys będą gwarancją bezpieczeństwa.

Jeśli ludzie nie będą zainteresowani montażem pilotów w obrębie wsi,   zamontujemy je w tych 4 newralgicznych punktach.

Zrozum Zarek: garstka osób w Zatomiu  posiada świadomość astronomicznego myślenia i znaczenia ich wsi w tej materii, reszta dba o bezpieczeństwo własnych posesji i gości. Tu trzeba rozmów z mieszkańcami.

Nie mówię, że sprawa jest spalona jednak wymaga rozmów ?które się odbędą.  

Wszystko było dobrze gdy energetyka wyłączała nam lampy, gdy zawiedli sprawa się skomplikowała.

Z mojego punktu widzenia zmiana miejsca zlotowania jest ostatnią ewentualnością, którą jednak biorę pod uwagę. Jeśli nie dogadam się z Gminą lub jeśli na przyszły zlot nie wyłączą świateł być może będę rozglądać się za inną  miejscówką.  Ta sprawa jest dla mnie dość przykra bo mam naprawdę dobre relacje z P.Krysią, P.Leszkiem i P. Domagałą, mam dobrą współpracę z biurem promocji gminy. Mam plany budowy naszego  obserwatorium u Leszka ?które ma ruszyć w tym roku!   

Jest więcej do stracenia niż do zyskania. Przypomnijcie sobie zimne kotlety w Walkowicach w papierowych foremkach   i obiegowo myty kubek do kawy, spanie gęsiego na polowych materacach na strychu  i  porównujecie z Zatomiem.

Mamy komfort, utarte ścieżki ?szukając nowej bazy więcej stracimy niż zyskamy.  

Mamy bazę, mamy przychylnych gospodarzy trzeba przepchnąć  tylko sprawę wyłączników lamp!

Jak pisałem włączam w to Leszka, który ma tu najwięcej do  stracenia sam dopilnuje sprawy na miejscu.

 W najgorszym wypadku restrykcyjnie będziemy dopilnowywać by lampy były wyłączne ręcznie jak było to załatwiane w ostatnich latach . Pamiętajmy, też że to pierwsza wpada Gminy, zawsze wcześniej szli nam na rękę  i kilka punktów świetlnych gasło!

I zapewniam Was, że starczyły zaledwie  dwa moje telefony by sprawy dopilnować!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hagen napisał:

Skoro kiedyś można było lampy wyłączyć, to jeżeli teraz do zlotu lampy nie zostaną "załatwione" to ktoś ma Nas tam poprostu krótko i dobitnie pisząc w ..........! Resztę dopiszcie sobie sami! Pozdrawiam!!!

Ja wiem czy ma nas w d.? Myślę że może zmieniły się jakieś priorytety, poza tym  nie jesteśmy jedynymi grupami, które Zatom odwiedzają. Moze zbyt wiele sobie wlewamy dopominając się traktowania jak dla VIPów...

Wiem, robiliśmy trochę dla promocji tej społeczności  i astronomii oraz edukacji sensu-stricte. Wciąż edukujemy dzieciaki, robimy dla nich pokazy, prelekcje jak nie Marek się produkuje to ja . Jeździliśmy do Niemieńska, robiliśmy wykłady dla chorych dzieci. Nie wiem...może troszkę już im astronomia spowszedniała.  Pogoda, wciąż te same obiekty pokazywane na polu.

Może dlatego że, miało być budowane obserwatorium wraz z gminą. Trend zapoczątkowaliśmy na lampce wina u pani Sołtys z Heńkiem, Falcią i moją skromną osobą z ramienia FA chyba w 2010 r.  

W następnych latach - Pamiętam przyjechali ważni goście z województwa.  I spotkali się z kim ? z ... PTMA Szczecin w trakcie zlotu FA.

Nikogo z FA nawet nie zaproszono. Nie oceniam tamtych działań, to była ich inicjatywna, niemniej jednak żadne obserwatorium PTMA Szczecin w Zatomiu, nie powstało czyli zgaduję Koledzy z PTMA  się nie dogadali z samorządem. Może przez ten pryzmat nas postrzegają. Ludzi którzy obiecują a nie dotrzymują słowa. Astro-miłośnicy ogółem bez podziału na grupy.  

Bo z punktu widzenia społeczności FA złego słowa o nas powiedzieć nie można.  Wzorowe towarzystwo, wzorowe zloty -sympatia okolicznych mieszkańców.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ignisdei napisał:

,. Pamiętajmy, też że to pierwsza wpada Gminy, zawsze wcześniej szli nam na rękę  i kilka punktów świetlnych gasło!,

Niestety - druga pod rząd - stad ten smutny temat :(
Proszę informuj nas i nękaj Ich telefonami - jak najczęściej. Do zlotu coraz bliżej....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc to całe "lampowe" zagadnienie sprowadza się tylko do sześciu nocy w roku, a widząc jaka jest skala problemu, to wygląda jakby chodziło o sześć miesiecy. A do zlotu jak pisze Jacek, coraz bliżej! Oby urzędowy przerost formy nad treścią zniknął na dniach!!!:witaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)