Skocz do zawartości

XV Zlot - nie wyłączone lampy


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Jacek E. napisał:

Niestety - druga pod rząd - stad ten smutny temat :(
Proszę informuj nas i nękaj Ich telefonami - jak najczęściej. Do zlotu coraz bliżej....

A ta pierwsza?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ignisdei napisał:

A ta pierwsza?

Pierwsza noc z czwartku na piątek wiosennego zlotu AD 2017. Też miały być na bank wyłączone.... U mnie występuje jeszcze brak sklerozy. Czyli poprzedni zlot.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że rozmowy będą się toczyć a do zlotu coraz  bliżej. Ponadto na zebraniach w wiosce frekwencja jest raczej słaba, mało kogo tak naprawdę to interesuje. Robert tu trzeba do samej góry uderzyć . Proboszcz na takiej wiosce ma do powiedzenia więcej jak sołtys, to znaczy ma większy posłuch, więcej ludzi chodzi do kościoła jak na zebrania do remizy. Gdyby proboszcz po mszy św. wytłumaczył ludziom, jak to jest istotne również dla nich, było by łatwiej. Wyjście jest, zarazić proboszcza astronomią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jacek 2 napisał:

Dobrym znajomym proboszcza jest nasz kolega Adam @azar4drawno

No - z nim wtedy o ile mnie pamięć nie myli przyszedł.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dzisiaj sprawdzić zawieszenie w samochodzie i wjechać do Zatomia, byłem w okolicy. Spotkałem się z Panią Sołtys w wiadomej sprawie. Pani Sołtys oczywiście o niczym nie wiedziała. Przedstawiłem jej sprawę i okazuje się, że nasza propozycja wyłączania lapm pilotem ma same plusy. Po pierwsze jest to dodatkowa władza ;) po drugie często zdarzało się, że energetyka podłączała lapmy dopiero kilka dni po zlocie. Pani Sołtys jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do propozycji i jeżeli ktoś "z góry" zapyta ją o zdanie to bez wahania powie: róbcie to natychmiast. Jak dla mnie konsultacje społeczne właśnie się zakończyły.

Co dalej?

P.S. Pod adresem Zatom 6 jest nowy sklep, do którego można wejść. :D

  • Like 4

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zarek napisał:

, Pani Sołtys oczywiście o niczym nie wiedziała.

Super :( :( :(

Dzięki za odświeżenie wątku I ZA ZAŁATWIENIE W 10? MINUTOWEJ ROZMOWIE SPRAWY, KTÓRA JUŻ .... BRAWO TY!!!!! WIELKIE DZIĘKI!!!!

Panie Administratorze a jak się mają sprawy według szanownej pani Alicji i pana Leszka???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jacek 2 napisał:

No i co teraz ? Kto popcha ten wózek do celu ?

Jedynym upoważnionym jest pan Administrator, zaczął prowadzenie ,,rozmów" przez panią Alicję 28 listopada.........

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ignisdei napisał:

Wózek jest cały czas pchany.

Tak - największy etap jednym pchnięciem pokonał właśnie Michał!

2 godziny temu, zarek napisał:

Spotkałem się z Panią Sołtys w wiadomej sprawie. Pani Sołtys oczywiście o niczym nie wiedziała. Przedstawiłem jej sprawę i okazuje się, że nasza propozycja wyłączania lapm pilotem ma same plusy. Po pierwsze jest to dodatkowa władza ;) po drugie często zdarzało się, że energetyka podłączała lapmy dopiero kilka dni po zlocie. Pani Sołtys jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do propozycji i jeżeli ktoś "z góry" zapyta ją o zdanie to bez wahania powie: róbcie to natychmiast. Jak dla mnie konsultacje społeczne właśnie się zakończyły.

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zarek napisał:

.Spotkałem się z Panią Sołtys w wiadomej sprawie. Pani Sołtys oczywiście o niczym nie wiedziała. Przedstawiłem jej sprawę i okazuje się, że nasza propozycja wyłączania lapm pilotem ma same plusy. Po pierwsze jest to dodatkowa władza ;) po drugie często zdarzało się, że energetyka podłączała lapmy dopiero kilka dni po zlocie. Pani Sołtys jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do propozycji i jeżeli ktoś "z góry" zapyta ją o zdanie to bez wahania powie: róbcie to natychmiast. Jak dla mnie konsultacje społeczne właśnie się zakończyły.

Dziękuję Zarek w imieniu Forum za Twoją wizytę w Zatomiu.  Fajnie, że inicjatywa ma poparcie pani Sołtys. Niestety jej zdanie choć oczywiście cenię i popieram ?nie będzie miało  większego znaczenia jeśli mieszkańcy zablokują inicjatywę. Sam piszesz, że energetyka nie kwapiła się z ponownym włączaniem lamp, zatem ludzie pod tym względem mogą mieć niemiłe doświadczenia z naszym pobytem. Oczywiście uświadomienie mieszkańcom plusów płynących z rozwiązania zdalnego sterowania oświetlenia, będzie rzeczą najistotniejszą. 

Największe w tej materii nadzieje, pokładam w osobie Pana Pyry z którym jestem w stałym kontakcie, a  który jest częścią społeczności i ma osobiste relacje z mieszkańcami.

Nie pisałem w temacie, gdyż Pan Leszek miał  się udać do Zatomia i rozmawiać z mieszkańcami, jednak z przyczyn zdrowotnych będzie tam dopiero po świętach.

Ja będę też sprawę prowadził we własnym zakresie  z gminą czyli rozmawiając z osobami decyzyjnymi.

Tak jak wcześniej pisałem Pan Burmistrz będzie rozmawiał z panią Sołtys i poprosi o wywiad społeczny we wsi.

To zostało mi przekazane i tego się będę trzymać.

I nie zależnie od "pejoratywnego stosunku"  jaki  niektóre osoby na FA do mnie mają"  będę trzymał się planu.

Z panią Alicją umówiłem się po Nowym Roku  i będę z nią w tym czasie rozmawiać. 

Zapytam wtedy: czy do spotkania Burmistrza i Sołtys  doszło oraz o ustalenia!  

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignisdei napisał:

I nie zależnie od "pejoratywnego stosunku"  jaki  niektóre osoby na FA do mnie mają"  będę trzymał się planu.
 

Robert - zapoznaj się dokładnie z definicją pejoratywności bo widzę, że jej nie znasz.
Przykre to, że mnie tak oceniasz.
Zawsze do takiego podejścia do spraw jaki Ty od jakiegoś czasu prezentujesz (było to powodem mojej rezygnacji z moderatora globalnego) będę miał stosunek bardzo krytyczny. Dokładnie do wszystkiego i wszystkich, którzy taką postawę prezentują.
Jak pisałem w swoich postach (w różnych tematach) sprawy ważne dla FA muszą być załatwiane szybko i konkretnie.
A jak są załatwiane to niestety widać :(
Chcę (nie tylko ja) aby sprawy postawione jako priorytet załatwiane były priorytetowo.
To tylko tyle, albo aż.....
I proszę ne przedstawiaj mnie jako ostatniego malkontenta i Twojego wroga na FA bo tak nie jest. Przykro mi, że tak to odbierasz. Od jakiegoś czasu nie możesz tego zrozumieć.
Wystarczy ,,zamienić się miejscami" Admin-User i przeczytać temat z takiej pozycji  - zobaczysz wtedy jakie się ma odczucia się ma gdy ważne sprawy/tematy idą w niebyt lub ciągną się jak brazylijski tasiemiec. Ten konkretny już ciągnie się 3 miesiące.
Stąd taki mój negatywny stosunek do Twoich działań i tylko do nich wyrażany przez cierpkie i niewygodne dla Ciebie zdania w temacie/tematach.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem tu i tam i po rozmowie z Panem Grzegorzem Wiśniowskim, który odpowiada m.in. za oświetlenie w gminie dowiedziałem się że nie czekają na jakieś tam konsultacje społeczne tylko na pozytywną opinię Enei ws wyłączników, które mają zostać zainstalowane na ich infrastrukturze. Nie zawracajmy zatem głowy Panu Leszkowi i mieszkańcom Zatomia, bo jestem przekonany, że Pani Sołtys doskonale zna wszystkich swoich mieszkańców i jej zdanie jest reprezentatywne. Chodzi mi o to, że nie tu jest źródło problemu. Jeżeli sprawa ma się posunąć do przodu potrzebna jest najpierw opinia/zgoda Enei

  • Like 2

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jacek E. napisał:

Robert - zapoznaj się dokładnie z definicją pejoratywności bo widzę, że jej nie znasz.
Przykre to, że mnie tak oceniasz.
Zawsze do takiego podejścia do spraw jaki Ty od jakiegoś czasu prezentujesz (było to powodem mojej rezygnacji z moderatora globalnego) będę miał stosunek bardzo krytyczny. Dokładnie do wszystkiego i wszystkich, którzy taką postawę prezentują.
Jak pisałem w swoich postach (w różnych tematach) sprawy ważne dla FA muszą być załatwiane szybko i konkretnie.
A jak są załatwiane to niestety widać :(
Chcę (nie tylko ja) aby sprawy postawione jako priorytet załatwiane były priorytetowo.
To tylko tyle, albo aż.....
I proszę ne przedstawiaj mnie jako ostatniego malkontenta i Twojego wroga na FA bo tak nie jest. Przykro mi, że tak to odbierasz. Od jakiegoś czasu nie możesz tego zrozumieć.
Wystarczy ,,zamienić się miejscami" Admin-User i przeczytać temat z takiej pozycji  - zobaczysz wtedy jakie się ma odczucia się ma gdy ważne sprawy/tematy idą w niebyt lub ciągną się jak brazylijski tasiemiec. Ten konkretny już ciągnie się 3 miesiące.

Nie wskazałem imiennie na Ciebie więc nie rozumiem Twojego rozgoryczenia Fools. Moje stwierdzenie było ogólne, podyktowane osobistymi odczuciami z wiadomości tu publikowanych. Bo nie wiem już czy adwersarze celują w gminę czy we mnie...A to że jestem pod ostrzałem czuję dobitnie. Mi też zależy by zloty były jak najlepsze.

Jestem do kroćset ich organizatorem i twarzą. Od lat staram się wszystkim jak najlepiej dogodzić. Bawię się w szczegółowe koszty (wg życzenia zlotowicza ) z wyżywieniem lub bez wyżywienia, dwa, jeden lub trzy dni,  bez śniadań z śniadaniami, z posiłkami wege lub bez... Załatwiam sponsoring, spływy kajakowe. Jak trzeba załatwiam kwatery poza zlotem.

I nie mam sobie nic do zarzucenia!

Zloty zawsze dopinałem na ostatni guzik i z mojej strony dopilnowuję wszystkiego. O Lampach przypominałem w każdej rozmowie z Panią Alicją  koordynatorem( do tych spraw )w imieniu Burmistrza.

Gmina zawiniła, ale wszyscy z naszym Patronem zlotowym  dążymy teraz do tego by sprawa się nie powtórzyła. Co leży w obopólnym interesie. I moim osobistym.

Nie będę bić piany, dodam tylko, że sprawę lamp załatwię do zlotu niezależnie,  czy będą to piloty czy fizyczne wyłączenie.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zarek napisał:

Zadzwoniłem tu i tam i po rozmowie z Panem Grzegorzem Wiśniowskim, który odpowiada m.in. za oświetlenie w gminie dowiedziałem się że nie czekają na jakieś tam konsultacje społeczne tylko na pozytywną opinię Enei ws wyłączników, które mają zostać zainstalowane na ich infrastrukturze.

I tu powinien nastąpić ,,strzał" wspomagający.
Pismo Administratora reprezentującego astrospołeczność do Enei. Zapewne by pomogło napisanie go i równoczesne wysłanie z prośbą o opinię ze strony Urzędu gminy.
No ale tu musi być bezpośredni i częsty kontakt o realizacji założonego planu działania, nie czekanie.
Robert, zadzwoń do Gminy Pana Grzegorza Wiśniowskiego ), zapytaj o nr pisma wychodzącego i napisz szybko do chyba szczecińskiego oddziału Enei powołując się na nie. Wyjaśniające w czym rzecz i po cholerkę te urządzonka.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zarek napisał:

Zadzwoniłem tu i tam i po rozmowie z Panem Grzegorzem Wiśniowskim, który odpowiada m.in. za oświetlenie w gminie dowiedziałem się że nie czekają na jakieś tam konsultacje społeczne tylko na pozytywną opinię Enei ws wyłączników, które mają zostać zainstalowane na ich infrastrukturze. Nie zawracajmy zatem głowy Panu Leszkowi i mieszkańcom Zatomia, bo jestem przekonany, że Pani Sołtys doskonale zna wszystkich swoich mieszkańców i jej zdanie jest reprezentatywne. Chodzi mi o to, że nie tu jest źródło problemu. Jeżeli sprawa ma się posunąć do przodu potrzebna jest najpierw opinia/zgoda Enei

Wiesz, osoby upoważnione do kontaktów poinformowały mnie o stanie rzeczy i tego się trzymam. Jestem umówiony na rozmowę w Nowym Roku  w imieniu Forum. 

Skoro wykazujesz inicjatywę i indywidualnie badasz postępy chwała Ci za to.

Masz do tego pełne  prawo jako astronomiczny gość Zatomia.

Pozwól jednak, że będę trzymał się informacji przekazanych mi przez gminę. Do rozmów Burmistrza z Sołtysem miało dojść.

ps. Ze  swej strony podziwiam optymizm P. Sołtys.

Oby miała racje!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignisdei napisał:

Pozwól jednak, że będę trzymał się informacji przekazanych mi przez gminę. Do rozmów Burmistrza z Sołtysem miało dojść.

ps. Ze  swej strony podziwiam optymizm P. Sołtys.

Robert - przecież masz na tacy podane przez Michała najnowsze wieści - wczoraj rozmowa z panią Sołtys (która notabene o niczym nie wiedziała) i dzisiejszą rozmowę telefoniczną z odpowiedzialnym za energetykę w gminie.
W cholerę taki plan, którego tak zawzięcie chcesz się trzymać - pamiętaj, że jedną z podstawowych cech planu jest elastyczność.
Zobacz ile wieści i relacji z działań zostało Ci w 1 dzień przekazane. Wykorzystaj to - to naprawdę niewiele roboty - 1 telefon do pana Wiśniewskiego (o nr pisma z gminy) i mail na adres Enei z dodatkowym poparciem dla działań gminy i prośbą o przyspieszenie działań. A jak można być do przodu takim zadziałaniem, nie czekanie bierne po Nowym Roku.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem sobie kilka cytatów i miałem odpisać. Ale po doczytaniu do końca chyba jednak tego nie zrobię bo będzie znów, że atakuję kogoś personalnie. 

 

49 minut temu, Alice napisał:

Tak abstrahując od dyskusji na temat zgód itd. Czy za wyłączniki zapłaci gmina, czy może będzie z tym problem? W razie czego może jakaś zrzutka? Chętnie bym się dorzucił w razie potrzeby.

 

Co do kosztów...

Myślę, że gdyby koszty pokryła gmina (a dla niej nie jest to wiele) nic złego by się nie stało. Zrewanżowali byśmy się na FA jakimś logo z podziękowaniami reklamującym gminę. To oczywiście moje zdanie bo rękę na tym trzyma tu Robert i On stawia tu kropkę nad i. Ściepa też jest jakąś forma uregulowania tego przedsięwzięcia.

pzdr.

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jacek E. napisał:

Robert - przecież masz na tacy podane przez Michała najnowsze wieści - wczoraj rozmowa z panią Sołtys (która notabene o niczym nie wiedziała) i dzisiejszą rozmowę telefoniczną z odpowiedzialnym za energetykę w gminie.
W cholerę taki plan, którego tak zawzięcie chcesz się trzymać - pamiętaj, że jedną z podstawowych cech planu jest elastyczność.
Zobacz ile wieści i relacji z działań zostało Ci w 1 dzień przekazane. Wykorzystaj to - to naprawdę niewiele roboty - 1 telefon do pana Wiśniewskiego (o nr pisma z gminy) i mail na adres Enei z dodatkowym poparciem dla działań gminy i prośbą o przyspieszenie działań. A jak można być do przodu takim zadziałaniem, nie czekanie bierne po Nowym Roku.

PW

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alice napisał:

Tak abstrahując od dyskusji na temat zgód itd. Czy za wyłączniki zapłaci gmina, czy może będzie z tym problem? W razie czego może jakaś zrzutka? Chętnie bym się dorzucił w razie potrzeby.

Lepiej się dorzućmy na akcję z  obserwatorium z RB 100 - która ruszy po zlocie!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ignisdei napisał:

Lepiej się dorzućmy na akcję z  obserwatorium z RB 100 - która ruszy po zlocie!

 

To może jakiś wątek o tej akcji, dobrze byłoby przed zlotem wiedzieć co i jak żeby na zlocie porozmawiać o konkretach. Nie traćmy czasu do zlotu.

  • Like 1

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witojcie w Nowym Roku

Co do wcześniejszych wpisów naturalnie,że poproszę księdza Proboszcza o zabranie stanowiska ze społecznością lokalną. Ksiądz   jest również w jakimś stopniu miłośnikiem astronomii i na pewno poprze nasze starania . Porozmawiam również z kierownikiem lokalnej energetyki , dowiem się ,,co zrobić żeby było dobrze''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, azar4drawno napisał:

Witojcie w Nowym Roku

Co do wcześniejszych wpisów naturalnie,że poproszę księdza Proboszcza o zabranie stanowiska ze społecznością lokalną. Ksiądz   jest również w jakimś stopniu miłośnikiem astronomii i na pewno poprze nasze starania . Porozmawiam również z kierownikiem lokalnej energetyki , dowiem się ,,co zrobić żeby było dobrze''.

Siema.

Jak będziesz wiedział o jakichkolwiek postępach to informuj bo jak na razie to tylko zegar tyka.

zegar.gif.9f52198b4d486d971b5a125e7eeaf82f.gif

 

W dniu 15.12.2017 o 23:34, zarek napisał:

To może jakiś wątek o tej akcji, dobrze byłoby przed zlotem wiedzieć co i jak żeby na zlocie porozmawiać o konkretach. Nie traćmy czasu do zlotu.

No właśnie, czy wątek RB100 i temat budowy obserwatorium został wydzielony?

Można by faktycznie obgadać czy jesteśmy w stanie coś zrobić czy niestety będzie to kolejna porażka.

Póki co...

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 08:49, ignisdei napisał:

Z panią Alicją umówiłem się po Nowym Roku  i będę z nią w tym czasie rozmawiać. 

Zapytam wtedy: czy do spotkania Burmistrza i Sołtys  doszło oraz o ustalenia!  

 

Czy już znamy odpowiedź?

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)