Skocz do zawartości

Duchy...


Rekomendowane odpowiedzi

Piękności. Seeing musiał dopisać, bo przy 1.15" podobną jak nie gorszą fotkę widziałem tutaj http://www.capella-observatory.com/ImageHTMLs/DiffuseNebula/IC349.htm . Kwintesencja lucky imagingu. Pewnie się już zastanawiasz nad montażem do 16tki żeby łapać szybciej fotony :)) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Słonko Ci nie wystarcza? No powiem Ci, że naprawdę przywaliłeś z grubej rury. Uchwycenie tych maleństw to nie lada wyczyn.

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prestoneq napisał:

Bardzo wartościowe zdjęcie wykonałeś z Mgławicą Barnarda, jako bonusik złapałeś galaktyczkę 2MASX J03461550+2400544 :))

http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=2MASX+J03461550%2B2400544&extend=no

 

Ciekawe - w ogóle nie zauważyłem, a ile ten kłak ma magnitudo? Orientujesz się?

16 godzin temu, szdom1 napisał:

Już Słonko Ci nie wystarcza? No powiem Ci, że naprawdę przywaliłeś z grubej rury. Uchwycenie tych maleństw to nie lada wyczyn.

pzdr.

Dzięki :) Słońce jest fajne ale trzeba się rozwijać i focić też w nocy. Wchodzę w dużą skalę jeśli chodzi o DSy więc będę Was w najbliższym czasie zarzucał taką drobnicą ;)

 

19 godzin temu, jolo napisał:

Piękności. Seeing musiał dopisać, bo przy 1.15" podobną jak nie gorszą fotkę widziałem tutaj http://www.capella-observatory.com/ImageHTMLs/DiffuseNebula/IC349.htm . Kwintesencja lucky imagingu. Pewnie się już zastanawiasz nad montażem do 16tki żeby łapać szybciej fotony :)) 

Seeing był niezły ale nie rewelacyjny. Mam nadzieję na lepsze efekty późną jesienią i złapanie tego poszarpanego szczegółu w IC349. Tutaj fotka referencyjna dla mnie:

http://www.astrofototeam-niederrhein.de/astrofoto_galerie_einzel.php?FOTO=99936&KAT=6

21 godzin temu, lukost napisał:

Szacunek, zacna skala i detal. Próbowałem kiedyś podejścia do IC 349 w wizualu, ale nie było szans, blask Merope ją zabija.

Też próbowałem w wizualu i 16''. U mnie na podwórku poległem ale przejrzystość była marna. Do tego obiektu musi być idealne przejrzyste i wolne od wilgoci niebo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prestoneq napisał:

No czasami jest tak że baza NED nie pokazuje danych o magnitudo, ja korzystam wtedy z katalogu GSC 2.3 i tutaj jest w Vmag (500-600nm) 18.21, a w jmag (400-500nm) 20.23

 

Kurcze, coraz bardziej mi się ta "rewolucja" CMOSowa podoba - klatki po 1,5 sekundy i zasięg w granicach 18-19mag

Ale to w sumie dzięki znikomemu szumowi odczytu i bardzo dużej ilość subekspozycji. Na pojedynczych klatkach próżno szukać tej galaktyki, ale po zsumowaniu kilkuset pojawia się dość wyraźnie.

Bez guidingu planuję ciągnąć klatki nawet po 10 sekund tym setupem więc myślę, że większość obiektów 10-12mag (i jaśniejszych oczywiście też) będzie pokazywało ciekawy detal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pobawiłem się trochę tłem i wywaliłem czerwień żeby nie było widać tych "motylków" z kanału czerwonego  Wydaje mi się, że jest nieco lepiej.

59d9058acb741_FinalICMeropecropcopyv2.thumb.jpg.008286cb5fe47060909c3c645698153b.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)