Skocz do zawartości

EQMOD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...

Nie wiem czy tylko u mnie, ale po zainstalowaniu wersji 200q montaż (HEQ5) przestał być widziany przez EQMOD - nie wykrywał go na porcie COM, tak jakby był odłączony. Łączę się przez pilota Synscan i kabelek RS232-USB marki krzak. Rollback do poprzedniej wersji rozwiązał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu próbowałem już jedną z pierwszych wersji 200-ki i też miałem z nią poważny problem (teraz dokładnie nie pamiętam o co chodziło). Musiałem cofnąć się do 1.28. Mam jednak pytanie związane z tematem. Czy macie informacje jakie zmiany są wprowadzone w tych nowych wersjach ?

 

Dodane: przypomniało mi się, że to był też problem komunikacyjny. W obserwatorium mam WindowsXP, więc może to stanowiło problem. Dlatego chętnie poznałbym dokładną specyfikację tych nowych wersji.

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po "downgrade" z wersji 2.00 na 1.28.

U mnie problem polegał na tym, że jeśli komputer rozłączał się z montażem (np przez wyjęcie kabla USB) to po ponownym połączeniu nie zczytywał poprawnie aktualnej pozycji montażu i ustawiał się na biegun północny. Mój montaż to astroEQ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Esku1RES napisał:

Mam jednak pytanie związane z tematem. Czy macie informacje jakie zmiany są wprowadzone w tych nowych wersjach ?

Proszę:

EQASCOM V2.00q
    Fix to points editor transformation map display (loop stooped short creating a void).

EQASCOM V2.00p
    ASCOM SetLongitude didin't set seconds display box.

EQASCOM V2.00n
    ASCOM sync rejection exception reinstated

EQASCOM V2.00m
    Update checking now asynchronous to prevent delayed startup if internet or update site is down

EQASCOM V2.00l
    Fix to polar hour angle not being calcutated whe displaying Air-mass rather than LST.

EQASCOM V2.00k
    disable gamepad poll option added to ini file

EQASCOM V2.00j
    Exception handling on gampad read.

EQASCOM V2.00i
    Fix to ASCOM rightAscensionRate southern hemisphere handling

EQASCOM V2.00h
    Change to ASCOM rightAscensionRate handling when returing to sidereal - now explicit sidereal restart is triggered.

EQASCOM V2.00g
    Fixes to PPEC

EQASCOM V2.00f
    Tracking write exception whilst parked supressed for ACP's benefit.
    COM interface to read hardware encoders
    ASCOM commandstring interface to read hardware encoders

EQASCOM V2.00e
    features list shown on get button press;
    ASCOM commandstring interface added for driving SNAP ports.
    Dll - detection of polar scope led changed to support older mounts.

EQASCOM V2.00d
    more fixes to encoder/disable; PPEC and SNAP port funcitons added; comms log interface reworked.

EQASCOM V2.00c
    fix to encoder/disable - click event wasn't being picked up

EQASCOM V2.00b
    support for extended mount functions: Encoders enable/disable; LED brighness; comss log.

EQASCOM V2.00a
    New eqcntrl.dll

EQASCOM V1.29a
    ASCOM strict conformance option aded to setup screen. Will enable all exceptions, SOP=pointing; moveaxis disabled
    Auto detect of EQ8 and AZEQ5GT mounts - automatic correction of worm steps.
    Improved gamepad calibration
    Joystick max speed kicks it at 90% deflection
    SEtup screen changes to make access to custom mount easier.

EQASCOM V1.28t
    Fix for dual speed gamepad calibration.

EQASCOM V1.28s
    Range checking fixes to satisfy ASCOM conformancy.

EQASCOM V1.28r
    new version of gamepad monitor - doesn't fail on "unnamed devices"
    Swap XY gamepad option
    POV_Eanbled save fix - wasn't being saved/loaded correctly.
    Rate preset sounds play on dropdown change.

EQASCOM V1.28p
    Change to parsing of GPS NMEA mesages to accepy GP, GL and GN prefixes

EQASCOM V1.28n
    Reworking of COM Exception error codes to make them consistent with .Net exceptions
    ASCOM sync reports an InvalidOperation exception if sync is beyond the meridian or "too large"
    Invlaid syncs no longer clear existing sync data - previous data is retained
    AZEQ5 parameters added to custom mount definitions.
    Ability to ignore joystick axis data.

EQASCOM V1.28m
    Fix to southern hemisphere pointing state (was swapped).
        Fix to trackingrates enumeration (failed ASCOM conform)
    Fix to moveaxis slew reporting (failed ASCOM conform)

EQASCOM V1.28k
    Fix to the enabling/disabling of the move to polar scaope home button

EQASCOM V1.28j
    Fix to pulse guide dec backlash display - vlaue wasn't beig updaed on startup (but was correctly set internally)

EQASCOM V1.28h
    Change to pulse guide timer operation to hopefully achiieve a more accurate/consistent pulse time.

EQASCOM V1.28g
    Fix to loading custom mount preset definitions (DEC values were always set same as RA).

EQASCOM V1.28f
    115200 baud rate option added to setup form.

EQASCOM V1.28e
    disable option on the set polar scope home button.

EQASCOM V1.28d
    AutoPEC cycles increased to maximum of 9

EQASCOM V1.28c
    Fix to spiral slew numpad assignment and key release

EQASCOM V1.28b
    Addition of option for old V1.24g declination based pieriside reporting (Not ASCOM compliant).

EQASCOM V1.28a
    Slew pad key assignments chaneble via ini file

 

  • Thanks 2

CFF105, TS APO80Q, ATIK490ex mono, AstroHub, jolofocuser, ATIK EFW2+OAG, LOP650CM, AZ EQ6, Nikon Action EX 10x50CF, Pentaflex R-80/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Jak mnie ten wynalazek wku..rza.

Znowu Windows się uaktualnił i nie mogę włączyć Eqmoda. Wszystko jakoś grało, teraz chcę coś podziałać, odpalam CdC, klikam na "podłącz teleskop", na ułamek sekundy pojawia się Eqmod, po czym znika. I tyle

O co chodzi? Macie jakieś pomysły?

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wymieniłem laptopa na Della z win 10 pro i pierwsze próby tydzień temu idealne, dzisiaj po odpaleniu wszystko elegancko łączy, ale montaż zupełnie się gubi, daję mu przykładowo slew to moon i kursor jedzie po maximowej mapce ładnie na księżyc, ale teleskop przesuwa się w zupełnie inną stronę i patrzy pod ziemię, to samo przy Betelgezie, jak robię parkuj to parkuje jak powinien, ale po odparkowaniu i włączeniu śledzenia samo ono się po chwili wyłącza i pinpointa można zrobić tylko w pozycji parkowania lecz gdy chcę zsynchronizować wyskakuje taki komunikat jak w załączniku, kurde jestem po operacji, chodzę o kulach, 2 godziny mordowałem się ze zniesieniem i rozstawieniem sprzętu i porażka, jak zasugerował mi Łukasz (jolo) to wina tego nieszczęsnego eqmod'a v2.00q już go wywaliłem i zainstalowałem 1.29, mam nadzieję, że to była przyczyna.

received_2656605397690087.jpeg

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Wymieniłem laptopa na Della z win 10 pro i pierwsze próby tydzień temu idealne, dzisiaj po odpaleniu wszystko elegancko łączy, ale montaż zupełnie się gubi, daję mu przykładowo slew to moon i kursor jedzie po maximowej mapce ładnie na księżyc, ale teleskop przesuwa się w zupełnie inną stronę i patrzy pod ziemię, to samo przy Betelgezie, jak robię parkuj to parkuje jak powinien, ale po odparkowaniu i włączeniu śledzenia samo ono się po chwili wyłącza i pinpointa można zrobić tylko w pozycji parkowania lecz gdy chcę zsynchronizować wyskakuje taki komunikat jak w załączniku, kurde jestem po operacji, chodzę o kulach, 2 godziny mordowałem się ze zniesieniem i rozstawieniem sprzętu i porażka, jak zasugerował mi Łukasz (jolo) to wina tego nieszczęsnego eqmod'a v2.00q już go wywaliłem i zainstalowałem 1.29, mam nadzieję, że to była przyczyna.

received_2656605397690087.jpeg

Ostatno w Zatomiu miałem to samo.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Anva napisał:

Ostatno w Zatomiu miałem to samo.

I pomogło wywalenie v2.00q ? Proszę Cię Włodek, napisz , że tak, bo wczoraj masę nerwów przy tym straciłem

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowany v2.00q od zeszłego lata. I powiem, że nie miałem takich problemów, które tu opisujecie. Będąc teraz na zlocie w Zatomiu, to samo. Po zaznaczeniu obiektu, montaż wycelował w obiekt. Może jakaś aktualizacja systemu coś namieszała.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop tylko po teleskop i wyłączyć aktualizacje dla Win 7 i Win 10. Choć Win 7 jakoś sobie radzi na razie. Ale z 2 to i ja zrezygnowałem. Szkoda mi czasu na walkę i szukanie dziury w całym. Wyznaję zasadę, że jak coś działa, to nie warto grzebać. Przesiądę się jak będzie ku temu wyraźna potrzeba.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Artir napisał:

 Może jakaś aktualizacja systemu coś namieszała.

Dokładnie. Ludziska, wyłączcie w astrolapkach aktualizację w usługach. Chodzi system dobrze? Po cóż te ciągle durne poprawki pod wodotryski medialne wrzucać. Nam to do niczego niepotrzebne a co rusz coś u nas namieszają. Co troszkę jakiś post na forach astro: ,,po aktualizacji Win nie chodzi mi kamerka, czy montaz :( "

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz Czernecki napisał:

I pomogło wywalenie v2.00q ? Proszę Cię Włodek, napisz , że tak, bo wczoraj masę nerwów przy tym straciłem

Grzegorz prawdopodobnie namieszał mi Windows (zassał aktualizację) montaż opanowałem ale przestała działać kamera(QHY) robiła tylko darki.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Anva napisał:

 ale przestała działać kamera(QHY) robiła tylko darki.

Że Ty mi o tym nie powiedziałeś :( Najnowsze sterowniki QHY. Przez chwile to miałem. Wróciłem natychmiast do poprzednich i trzy nocki zlotowe spokój.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.04.2019 o 20:30, Anva napisał:

Grzegorz prawdopodobnie namieszał mi Windows (zassał aktualizację) montaż opanowałem ale przestała działać kamera(QHY) robiła tylko darki.

Włodek , jak ogarnąłeś montaż? bo u mnie wywalenie zastąpienie eqmod 2.00 na 1.29 nie pomogło, niestety nie potrafię tego ogarnąć :( i już jestem bliski poddania się i wywalenia tego w pi........u

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)