Skocz do zawartości
KrisQ

Stellarium nowa wersja 0.16.1

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Seross napisał:

Od razu podepnę ciekawą stronkę z obiektami do lornetek i teleskopów. Na prawdę fajnie to zrobili.

Tak, super opracowanie i jest u nas od 4 lat z uaktualnieniami ;)  https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3467-tabela-wimmera/&tab=comments#comment-48510

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie idzie bez problemu, 32 jak i 64 bit. Coś masz z netem chyba. Jaką wersję, to spróbuję tu wsadzić ale nie wiem czy tak duży plik się da, bo to prawie 176 MB. :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja pobrałem wczoraj z ciekawości i bez problemu ściągnęło i dało się zainstalować, ale niestety nie można uruchomić programu. Coś chyba w kompie brakuje, bo wyskakuje taki komunikat:

Stellarium.exe - Błąd systemu
"Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono api-ms-win-runtime-l1-1-0.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem".

Może ktoś wie w czym tkwi problem? Może zwyczajnie mi nie pójdzie? Windows 7 Ultimate, 64 bit.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W nowej wersji dodano lokalizację przez GPS (jeśli mont posiada taki odbiornik), zdalną obsługę teleskopu RTS (Remote Telescope System), więcej tutaj http://www.rts2.org/ i  asteryzmy. Nie napisano konkretnie jakie. Link do wersji beta https://launchpad.net/stellarium/trunk/0.90.0

Może ta Ci pójdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety to samo wyskakuje, po zainstalowaniu wersji beta. Pobrałem środkową opcję. Może pobiorę w wolnej chwili nieco starszą wersję, bo do tej pory i tak korzystałem cały czas ze Stellarium 0.12.4. Po zmianie z XP na win 7 nie sprawdzałem nowszych. Może 16-stke sprawdzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najnowsza wersja jednak nie poszła, z aktualizacjami był problem (mam chyba coś z kompem i jeszcze trzeba będzie to sprawdzić), ale bez problemu poszła wersja 0.16.1 i na razie, jak dla mnie, to nowość:) Już pobrałem katalogi gwiazd do 16.5mag. Dzięki Krisq za pomoc i linki odnośnie wersji 0.17.0.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie zainstalowałem i wszystkie moje ustawienia (obiektywy i matryce) poszły się dziubać... wszystko trzeba wprowadzić od nowa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, sp3occ napisał:

Właśnie zainstalowałem i wszystkie moje ustawienia (obiektywy i matryce) poszły się dziubać... wszystko trzeba wprowadzić od nowa :)

A niby to dlaczego? Coś musiałeś popitolić w opcjach instalacyjnych - jeszcze mi się tak nie zdarzyło.... Dajesz wszystko na OK i wszystko jak było + nowe możliwości :) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy instalacji nowej wersji, trzeba odhaczyć te opcje. Program zainstaluje nowe pliki, ale zachowa poprzednie ustawienia.

Bez tytułu.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, KrisQ napisał:

Właśnie chciałem naskrobać o tym, ale mnie wyprzedziłeś. 😊

Miałeś szansę, bo ja naskrobałem post po poobiedniej drzemce dopiero. Rzadko mi się to zdarza ale byłem padnięty dzisiaj ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie istotne kto pierwszy, ważne że inni będą wiedzieć. Trzeba wpierw odinstalować poprzednią wersję, a u siebie musiałem wyłączyć ochronę antywirusową, bo blokował instalkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, KrisQ napisał:

Nie istotne kto pierwszy, ważne że inni będą wiedzieć. Trzeba wpierw odinstalować poprzednią wersję, a u siebie musiałem wyłączyć ochronę antywirusową, bo blokował instalkę.

Działa OK i jeszcze nowoscia :)  https://stellarium-web.org/#/

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, KrisQ napisał:

. Trzeba wpierw odinstalować poprzednią wersję, a u siebie musiałem wyłączyć ochronę antywirusową, bo blokował instalkę.

A czemu odinstalować poprzednią? Ja zawsze nadinstalowuję nową i mam wszystko co do tej pory + nowości :)
A ta wersja On Line jest jeszcze testowa tak wydukałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy instalacji sugeruje by wpierw odinstalować poprzednią wersję, ale robi to sam nadpisując pliki. ☺️

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta