Skocz do zawartości

Dziwne obiekty.


Zaintrygowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiejszej nocy, około godziny 21, na niebie okolicy Jeleniej Góry, zaobserwowałem dziwne obiekty (światła) krążące po niebie. Nie mam niestety zdjęć, ponieważ nie posiadam odpowiedniego sprzętu, ale postaram się je opisać. Tak więc, po niebie krążą 3 obiekty (światła), które zataczają cykliczne kręgi, jakby krążyły po swojej orbicie, cały czas w jednym miejscu, (są częściowo oddalone od siebie i przecinają się cały czas w tych samych punktach). Z daleka wygląda to tak, jakby ktoś z ziemi świecił dużymi reflektorami, ale nie ma smugi światła, a to wszystko odbywa się nad terem pół, a później gór. Nie mam niestety teleskopu, żeby się temu bliżej przyjrzeć. Głównie je widać, gdy są za chmurami, na czystym niebie są prawie niewidoczne (jednak można je dostrzec). Połączyłem ten fakt z dzisiejszym wydarzeniem, jakim jest deszcz meteorytów z rodu Orionidów, ale nie wiem czy ma to jakieś powiązanie. Na koniec dodam że jestem laikiem w temacie astronomicznym, a z podobnym zjawiskiem spotykam się pierwszy raz i jestem ciekawy czy mogą to być meteoryty? Albo jakieś inne zjawisko astronomiczne? Ktoś może zaobserwował kiedyś taki przypadek? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że te reflektory musiałyby mieć wielką moc, żeby dawać takie światło, na tak dużej wysokości, a poza tym, tak jak pisałem, odbywało się to w miejscu, w którym nie ma żadnych większych zabudowań, a tym bardziej dyskotek w okręgu wielu kilometrów. A druga sprawa że to nie było koło ze światła, charakterystyczne dla reflektorów, to były raczej kręcące się punkty świetlne, mniej więcej wielkości gwiazdy czy satelity (widzianej z ziemi oczywiście, bez teleskopu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko myślę, że to jednak reflektory lub lasery. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale naprawdę są ludzie, którzy dla zabawy "ładują w kosmos" grube kilowaty energii.

Ja coś takiego widuję od czasu do czasu (chyba w piątki albo w soboty) w Beskidzie Niskim. Też ciężko było mi zidentyfikować, skąd pochodzą te światła, bo jest to, jak podejrzewam, teren znacznie bardziej odludny od Twojego. Koniec końców okazało się, że są to światła z dyskoteki z niedużego miasteczka na Słowacji, Svidnika, odległego ode mnie o ponad 25 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co napisał pguzik to prawda, trzeba, dodać do tej wiadomości jeszcze jedno, na niebie w nocy oczy reagują inaczej zdaje się, że obiekt jest bardzo blisko a jednak znajduje się oddalony o jakieś 10km lub znaczniej dalej, światła tego typu też widziałem na niebie w mojej okolicy. Czasem tak się zdarza, że ludzie, gdy zobaczą pierwszy raz zadają mi pytanie, co to było, co widziałem. Cieszę się, że ludzie reagują na wszystko, co porusza się po nocnym niebie nawet to pochodzenia ziemskiego.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)