Skocz do zawartości

Interdyscyplinarny Konkurs Astronomiczny - ostatnia edycja


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią zaczynamy ostatnią edycję konkursu, z pulą nagród 1500 zł, ufundowanych przez DELTA OPTICAL; wziąć w niej udział mogą prace opublikowane na Forum w 2017 r. - z wyjątkiem tych, które zgłoszono w dwóch dotychczasowych  edycjach. Prace zgłaszamy w tym wątku do 15 grudnia 2017 r., a w dniach 16-31 grudnia przeprowadzimy glosowanie. To ostatnia szansa na wzięcie udziału w tej zabawie, bo w nowym roku nie przewidujemy kontynuacji konkursu. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • lukost zablokował ten temat
  • lukost odblokował ten temat

Mamy wyniki.

Pierwsze miejsce - w pełni zasłużone - zajął libmar96 za pracę, która udowadnia, że w amatorskich warunkach można osiągnąć duuuużo więcej niż tylko zaliczanie Messierów i focenie kolejnej M42. ;)

Miejsce drugie to Łukasz83 i (reaktywowane) przygody Bruneta. Łukasz to zresztą stały bywalec na podiach wszelkich konkursów, co samo w sobie świadczy o klasie autora.

Na trzecie miejsce wskoczyła Ciekawska, którą doceniliśmy za sposób, w jaki podzieliła się swymi wrażeniami z pierwszego spotkania ze wspaniałym niebem bieszczadzkim. 

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję.  Osoby z podium dostaną informację, kiedy będą mogły zrealizować nagrody, czyli bony na zakupy o wartości - odpowiednio - 800, 400 i 300 zł w deltaoptical.pl

Konkurs co prawda dobiegł końca, ale mam nadzieję, że ilość relacji i szkiców zamieszczanych na Forum nie zmniejszy się, a FA pozostanie "ostoją" wizuala. 

No i najważniejsze - szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna, miła wiadomość, otrzymana jakiś czas temu od Polarisa, który napisał, że:

"Chciałbym przekazać jako nagrodę książkę "Księżyc w nauce i kulturze Zachodu" autorowi pracy nr 13. Chyba, że autor wyraźnie zadeklaruje, że już ją ma i zrzecze się nagrody. Jeśli Janko się zgodzi, proszę o wymienienie właśnie Janka jako głównego fundatora".

Proszę zatem kolegę gruchalo o wysłanie PW do Polarisa i omówienie sposobu odbioru nagrody. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukost napisał:

Jeszcze jedna, miła wiadomość, otrzymana jakiś czas temu od Polarisa, który napisał, że:

"Chciałbym przekazać jako nagrodę książkę "Księżyc w nauce i kulturze Zachodu" autorowi pracy nr 13. Chyba, że autor wyraźnie zadeklaruje, że już ją ma i zrzecze się nagrody. Jeśli Janko się zgodzi, proszę o wymienienie właśnie Janka jako głównego fundatora".

Proszę zatem kolegę gruchalo o wysłanie PW do Polarisa i omówienie sposobu odbioru nagrody. 

No jestem w szoku :)
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos a także koledze Polarisowi za tak miłą inicjatywę :)

  • Like 1

Nikon Action Ex 10x50 + filtry słoneczne własnej roboty
GSO Dobson 8" DeLuxe + kilka filtrów

https://gwiezdnezbiory.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Wasze prace czytało się świetnie. Takie miłe 2 wieczory spędzone z owocami wysiłku naszych Kolegów i Koleżanek zamiast książki do poduszki.

Dziękuję za ten miło spędzony czas!

  • Like 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie gratuluję wszystkim Uczestnikom IKA - zamieściliście piękne prace :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim głosującym na moją pracę - oraz ogólnie wszystkim którym chciało się przeczytać relacje uczestników! Miałbym takie noworoczne życzenie - aby tych czytelników było jak najwięcej w przyszłości :)

Co do mojej pracy - jestem trochę zaskoczony bo to był taki eksperyment - cieszę się, że został ciepło przyjęty.

Gratulacje dla Gabriela, dobra robota! Gratulacje również dla Oli i dla pozostałych piszących - oby tak dalej!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło, że w gronie tak znakomitych prac udało mi się zająć tak wysokie trzecie miejsce :) Gratulacje dla Gabriela i Łukasza za czołowe miejsca, dla kolegi Gruchalo za nagrodę specjalną oraz dla wszystkich pozostałych uczestników, którzy dzielą się z nami swoimi obserwacjami :)

Chciałabym jeszcze podziękować Łukaszowi @lukost, za opiekę nad konkursem O:)

  • Like 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)