Skocz do zawartości

NGC 281


kenny

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, kenny napisał:

Dzięki Zdzichu, ale jeśli wrócę do tej fotki to chyba zacznę całą obróbkę od nowa, bo oprócz tła nie dają mi spokoju jeszcze gwiazdy...

Paweł tło jak tło, ale bym trochę przyciął bo po rogach i brzegach to brzydko wygląda ;) 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, alien napisał:

Paweł tło jak tło, ale bym trochę przyciął bo po rogach i brzegach to brzydko wygląda ;) 

A na to akurat za bardzo uwagi nie zwróciłem, przyjrzę się temu później

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak - ludziska oświećcie mnie... Co Wam się w tym tle nie podoba? Napiszcie cuś bo to będzie znaczyło, że ślepym już całkowicie :(
Jedyna uwaga z mojej skromnej strony to tak jak Paweł napisał - gwiazdki :(
A kolorki, szczegóły, kontrast - super :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacek E. napisał:

Kurczak - ludziska oświećcie mnie... Co Wam się w tym tle nie podoba? Napiszcie cuś bo to będzie znaczyło, że ślepym już całkowicie :(
Jedyna uwaga z mojej skromnej strony to tak jak Paweł napisał - gwiazdki :(
A kolorki, szczegóły, kontrast - super :)

Widać lekko kolorowe ciapy w tle.  Dla informacji powiem że na astropolis tego nie widać.

Ja z wrzucaniem zdjęć na forum mam ogromny problem. Nigdy nie wiem jak silnik forum pokaże kolory i kontrast.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Nowok76 napisał:

Widać lekko kolorowe ciapy w tle.  Dla informacji powiem że na astropolis tego nie widać.

Ja z wrzucaniem zdjęć na forum mam ogromny problem. Nigdy nie wiem jak silnik forum pokaże kolory i kontrast.

Nasze forum strasznie masakruje fotki dlatego ja staram się je oglądać inaczej. Tak jak przez niewidzialny filtr dlatego chyba tego nie zauważyłem....

Wiele razy już o tym było mówione - nasze forum masakruje fotki :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jacek E. napisał:

Nasze forum strasznie masakruje fotki dlatego ja staram się je oglądać inaczej. Tak jak przez niewidzialny filtr dlatego chyba tego nie zauważyłem....

Wiele razy już o tym było mówione - nasze forum masakruje fotki :(

Jacek żle odebrałeś moją odpowiedź. Może źle się wysłowiłem.

Ja nie uważam że forum niszczy fotkę . Ja bym chciał mieć możliwość u siebie na komputerze zobaczyć efekt końcowy tak jak jest pokazany na forum.

Jeżeli chodzi o ocenę zdjęcia , to na temat tła nie zabierałbym głosu gdyby nie inni.

Nie wiem czy to widać w moich postach, ale czasami jak wrzucam zdjęcie na forum to sprawdzam jak ono będzie wyglądać. Wprowadzam poprawki i edytuję post.

A może by zrobić coś w rodzaju testowej galerii ?? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym tłem też nie widzę problemu. Przyczepił bym się tylko tego o czym pisał Zdzisław. Same krawędzie fotki zdecydowanie odbiegają kolorystyką od tła. Przyciąć i będzie git.

Temat, który poruszyliście, mianowicie pogarszanie jakości zdjęć przez FA faktycznie mozna przedyskutować w nowym wątku.

 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kenny powrócił po długiej przerwie, a państwo mu kołki na głowie ciosacie >:O

Paweł, fajnie że znowu Twoje zdjęcia będą cieszyły nasze oczy. Dla mnie wizualowca, materiał piękny.

Zresztą, po co się czepiać gwiazdek lub narożników kadru, chłop robił zdjęcie mgławicy :)

  • Like 2

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, Jacek. nie o to chodzi żeby Pawła z błotem mieszać za głupie narożniki tła. Ja tam np lubię jeżeli ktoś mi wytknie gdzie coś na fotce nie pasi tak samo jak motywuje mnie to, że ktoś napisze, że fotka jest ładna.

Żeby nie było... Dla mnie zdjęcie Pawła jest super! :dance:

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym koledzy zauważyć, że nie chodzi o to czy została wystawiona 1 fotka czy 1500. Każdy ma wątpliwości i forum jest po to aby pomagać. Widzę iż tu się już robi coś nie tak. Mogę swoją opinię przedstawić - galaktyka jest ok ale tło nieba jest do poprawki ( widać przesadę kolorów jest takie brudno - zielone) To jest na początek, a pozostałe rzeczy to jeszcze wszystko co pozostali koledzy zauważyli. Jak zostanie to dopracowane wówczas fotka będzie super i zapewne zdobędzie mistrzostwo :)) Myślę, że kenny się nie obrazi i spróbuje to poprawić. Pozdrawiam i czekam na kolejną wersję tej fotki.

  • Like 2

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kenny napisał:

, Trochę posiedziałem jeszcze i finalna wersja wygląda tak:

 

Jeszcze troszkę popracuj i zdążysz na październik - troszkę czasu zostało ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kenny napisał:

Że co proszę? Już nic nie widzę! :P

Crazy To za karę, że przez cały rok się leniłeś! Dawaj na październik :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jacek E. napisał:

Crazy To za karę, że przez cały rok się leniłeś!

No niestety masz rację. W zeszłym roku było podobnie, ale w tym to już przesadziłem :P

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że sobie poradziłeś, ale jakbyś jeszcze mini zdjął tego zielonego na poświacie tła gwiazd. Te tło powinno być czarne. Jak już ci się nie chce to i tak jest już super kenny ! ;)

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)