Skocz do zawartości

Temat został zarchiwizowany

Ten temat został przeniesiony do archiwum. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

lolak89

Vixen Ortho 12.5 mm

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż Vixen Ortho 12,5 mm. Stan doskonały, tuleja z kilkoma mikrorysami, obudowa w doskonałym stanie. Optycznie w idealnym stanie, dawał mi super ostre obrazy planet z super kolorami i kontrastem jakich nie dały plossle.
Cena 250 + wysyłka 10zł Pocztą Polską, polecony rejestrowany.

IMG_20171031_083108.jpg

IMG_20171031_083144.jpg

IMG_20171031_083027.jpg

IMG_20171031_083056.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualny, cena 210 zł i moja wysyłka. To świetny okular do maka 127, daje idealną źrenicę wyjściową i sensowne powiększenie z którego korzystałem w 90% obserwacji planetarnych w ubiegłym roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,
Początkujący więc pytam:
Szukam okularu ortoskopowego do planet.
Mam achromat 127/635
Jak się sprawdzi według Pana?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie Pan tylko Łukasz:) Ten okular jest już nieaktualny aczkolwiek nie poleciłbym Ci go do tego teleskopu bo i tak dałby Ci za małe powiększenie. Napisałem w Twoim temacie o zakupie okularu, że na Twoim miejscu spróbowałbym kupić albo BCO 6 mm albo NPL Vixen 6 mm. To nie jest teleskop do planet, choć oczywiście popatrzeć można ale obraz będzie zniekształcony przez niebieską barwę. Nie chcę Cię zniechęcać, zwyczajnie poszukaj okularu 6 mm, jakiegoś taniego plossla (najlepiej z giełdy wtedy na ewentualnej odsprzedaży nic nie stracisz) i wtedy sprawdzisz czy ten fioletowy zafarb Ci przeszkadza. Koledzy w Twoim temacie pisali o zakupie jakiegoś dobrego szkła szerokokątnego w granicach 14mm i tego bym się trzymał:) Ci ludzie wiedzą co piszą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)