Skocz do zawartości

Przeniesienie systemu z programami na inny komputer.


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem z powodzeniem przekopiować system wraz z programami z jednego dysku na drugi (goły) i po zmianie dysku komputerek chodził bez problemu.
Czy ktoś próbował zrobić to samo ale na innym komputerku?
Da się zrobić za pomocą np. obrazu ISO skopiować a później podpiąć do nowego i wystartuje? Oczywiście będzie chciał nowych sterowników ale to chyba nie problem.....
Czynił tak ktoś?

P.S. Chcę tak zrobić z Win7.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś padł system na lapku i próbowałem uruchomić go na dysku z astrolapka ale nie poszło - blue screen i restart. Kiedyś już dawno temu próbowałem podobnie na stacjonarnym kompie ale z tego co pamiętam też nie chciał wystartować jak windows był instalowany na innym. Może coś źle robiłem albo są jakieś specjalne kroki by się to udało. Sam chętnie się dowiem. 
Mi niestety parę plików przepadło co miałem na partycji systemowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się robić takie rzeczy chociaż najczęściej w sytuacji wymiany jednego dysku na drugi. Sama procedura wykonania kopii dysku (sklonowania zawartości dysk) jest taka sama - ja zazwyczaj używałem programu Clonezilla , DriveImage XML lub programu Ghost z pakietu programów  Symantec. Takich programów do wykonywania kopii 1:1 dysku jest wiele, nie trzeba długo szukać. Po wykonaniu kopii dysk wystarczy podpiąć skopiowany dysk do nowego delikwenta i .. zobaczyć czy ruszy. Jeżeli różnica w sprzęcie nie będzie zbyt duża Windows powinien wstać, na tyle chociaż żeby podać mu brakujące sterowniki - Tutaj uwaga odnosi się do sytuacji gdy dysk zainicjowany jest w trybie MBR lub GBT Jeżeli jest to komputer nowszy zainstalowany na dysku zainicjowany jako UEFI to już nie przejdzie... No i jeszcze trzeba pamiętać o licencjach - tak się zdublują ogólnie lepiej jest zainstalować wszystko od nowa, przy okazji można pozbyć się niektórych problemów i nabawić innych :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię legalności, marne szanse na powodzenie.

Można spróbować odinstalować wszystkie sterowniki, zrobić obraz dysku i spróbować włożyć do nowego komputera. Po BSOD zarządzić naprawę systemu, doinstalować sterowniki, może ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj każdy ma swego rodzaju smietniczek na dysku i przenosiny na nową jednostkę dają możliwość zrobienia porządku. Jest też opcja Bare Metal Recovery ale to już zaawansowane aplikacje do ochrony danych, niepotrzebne zwykłym użytkownikom, coś takiego udostępniają. Hasło BMR w Google i można się więcej dowiedzieć.

 

Czasem podobne sprzętówo laptopy, jak ktoś już napisał, "ruszaja" na podmienionych dyskach, często z ograniczeniami pracy rdzeni  lub innymi przeszkodami ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel, który odpowiada za komputerki w firmie powiedział mi, ze należy przed sklonowaniem dysku odinstalować wszystkie sterowniki i tak przygotowany dopiero wkładać do drugiego komputerka. Nie zrobienie tego jest najczęściej przyczyną, ze Win nie chce się uruchomić a tak to łapie swoje winowe i idzie do pulpitu.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)