Skocz do zawartości

Astrofotografia z telefonu


BlackAdder

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł wcale nie głupi, coraz więcej osób robi to co Ty z ogromnym powodzeniem, tym bardziej, że telefony dysponują coraz lepszymi aplikacjami do robienia  zdjęć (w formacie RAW). Też jestem za wyodrębnieniem tego tematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja próbowałem wiele razy na różne sposoby, o ile Ksieżyc jeszcze wyjdzie to planety typu Jowisz, Wenus - to takie prześwietlone lekko rozmazne jajka do tego z piękną abeeracją. Fotografowanie samych gwiazd telefonem - mój ma maksymany czas naświetlania 8 sekund,mimo doboru ISO, gaina, recznego ostrzenia w nieskończoność - robienie z ręki skazane jest na niepowodzenia - po prostu wychodzą ładne kreseczki w kierunku zadrgania ręki prowadzącej aparat wbudowany w telefon.

Ja po roku różnych prób łącznie z dedykowanym adapterem do telefonów - odpuściłem sobie i to całkiem niedawno.

Chyba już lepiej kupić kamerkę do planet - efekty będą dużo bardziej spektakularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2017 o 19:34, Mirek napisał:

Pomysł wcale nie głupi, coraz więcej osób robi to co Ty z ogromnym powodzeniem, tym bardziej, że telefony dysponują coraz lepszymi aplikacjami do robienia  zdjęć (w formacie RAW). Też jestem za wyodrębnieniem tego tematu.

To jest dopiero moje drugie zdjęcie telefonem, wczoraj rozstawiłem teleskop, podłączyłem laptop, kamerkę planetarną i przyszły chmury :) - dlatego, spróbowałem chociaż uchwycić Księżyc przez komórkę :D

Stworzyłem ten temat z myślą o osobach dopiero zaczynających przygodę z astronomią (zaawansowanych także), które mają tylko pod ręką telefon :) Jak zaczynałem przygodę z astronomią to bez lustrzanki na klisze nie można było myśleć o żadnych zdjęciach astro :)

 

Poniżej zdjęcie dodane już wcześniej na forum, Księżyc + Wenus z 16 października 2017 (iPhone 6, 1x1/33s, ISO 125, F 2.2)

59ff73527886d_ksiezycwenus16102017opis.thumb.png.d0333fed19212ea8074b8b303d0f1db9.png

 

  • Like 4

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirek napisał:

Mógłbyś do tych zdjęć dodać podstawowe dane typu przysłona, czas ekspozycji, balans bieli oraz czas. Te dane będą pomocne innym chętnym do robienia takich zdjęć. Fotka ogólnie b.dobra.

Są to pojedyncze ujęcia - zdjęcie powyżej już opisane, a zdjęcie Księżyca (ustawienia aparatu były już ujęte na zdjęciu). Dzięki :)

 

 

 

SW BKP150/750 Dual Speed, SW MAK 127, GSO Dobson 10”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)