Skocz do zawartości

Teleskop za ok 1400 zł


damian78

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, damian78 napisał:

chciałbym żeby był dobry i cena Max 200 zł

 

GSOwsi edek, o którym wspomniał Darek to dobre szkiełko, trzeba polować. W sklepie https://www.teleskopy.pl/Soczewka-Barlowa-GSO-2x-2-ED-teleskopy-1749.html

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wszystko zakupione :) Czekam na pogodę i zaczynam przygodę ;) Mam jeszcze małe pytanie dotyczące miejsca przechowywania sprzętu. W domu z miejscem średnio, ale obok mam gospodarczy (dobrze zamknięty - drzwi zew i wkładka patentowa). Niestety nie jest ogrzewany. Jest tam sucho, ale  temperatura zimą może być o od 0 do  -5 stopni. Czy przechowywanie teleskopu w takich warunkach jest bezpieczne ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, damian78 napisał:

 Mam jeszcze małe pytanie dotyczące miejsca przechowywania sprzętu. W domu z miejscem średnio, ale obok mam gospodarczy (dobrze zamknięty - drzwi zew i wkładka patentowa). Niestety nie jest ogrzewany. Jest tam sucho, ale  temperatura zimą może być o od 0 do  -5 stopni. Czy przechowywanie teleskopu w takich warunkach jest bezpieczne ?

Przykryć czymś oddychającym aby się nie kurzył i nic mu nie będzie :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Jestem po pierwszej obserwacji księżyca. Ogólnie wrażenia niesamowite :) 30mm spisał się dobrze, w 9mm też był obraz bardzo ostry. Ale niestety problem pojawił się jak dołączyłem soczewkę Barlow x2 :( Nie wiem może robię coś źle, ale jak dołączyłem tą soczewkę do okularu 9mm dostałem obraz w postaci ogromnej żółtej plamy... Nie umiałem wyostrzyć go w żaden sposób. Tak samo sytuacja miała w przypadku zestawienia go z okularem 30mm. Przypomnę, że obraz z samymi okularami był bardzo dobry.  Macie jakiś pomysł co robię nie tak?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że z tuleją jest za daleko do wyostrzenia, a bez niej jak włożysz całego barlowa będzie za blisko. Bo barlowa masz GSO 2" 2x tak? Spróbuj włożyć tak by cała tuleja barlowa nie wchodziła w wyciąg tylko zostawić 1-2cm luzu i sprawdzić wtedy czy coś lepiej jest. Ogólnie popróbować z barlowem wsuniętym na różną głębokość. 

U siebie by wyostrzyć mam barlow włożony tak:
IMG_0107.thumb.JPG.549878e31149e016d5774acb697a9c57.JPG
Ja mam podniesione lustro. Podejrzewam, że Ty będziesz musiał go wsunąć trochę bardziej. Ten barlow ma długą tuleję więc można takim sposobem dobrać odpowiednią odległość do wyostrzenia czy to z lustrzanką czy okularem. 
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DarX86 napisał:

Może być tak że z tuleją jest za daleko do wyostrzenia, a bez niej jak włożysz całego barlowa będzie za blisko. Bo barlowa masz GSO 2" 2x tak? Spróbuj włożyć tak by cała tuleja barlowa nie wchodziła w wyciąg tylko zostawić 1-2cm luzu i sprawdzić wtedy czy coś lepiej jest. Ogólnie popróbować z barlowem wsuniętym na różną głębokość. 

U siebie by wyostrzyć mam barlow włożony tak:
IMG_0107.thumb.JPG.549878e31149e016d5774acb697a9c57.JPG
Ja mam podniesione lustro. Podejrzewam, że Ty będziesz musiał go wsunąć trochę bardziej. Ten barlow ma długą tuleję więc można takim sposobem dobrać odpowiednią odległość do wyostrzenia czy to z lustrzanką czy okularem. 
 

miałeś rację :) jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam. Dziś podczas obserwacji nieba zauważyłem, że zapinając okular 30mm muszę go troszeczkę wysunąć by móc prawidłowo wyostrzyć obraz. Wcześniej

nie miałem takiego problemu.  Macie jakieś pomysły co może byś tego przyczyną?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)