Skocz do zawartości
damian78

Teleskop za ok 1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Do podłączenia użyłbym ring bagnet Nikon/T2 plus do tego nosek 2" z gwintem T2. Mam tak u siebie tylko z Canonem. 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Wszystko zakupione :) Czekam na pogodę i zaczynam przygodę ;) Mam jeszcze małe pytanie dotyczące miejsca przechowywania sprzętu. W domu z miejscem średnio, ale obok mam gospodarczy (dobrze zamknięty - drzwi zew i wkładka patentowa). Niestety nie jest ogrzewany. Jest tam sucho, ale  temperatura zimą może być o od 0 do  -5 stopni. Czy przechowywanie teleskopu w takich warunkach jest bezpieczne ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, damian78 napisał:

Mam jeszcze małe pytanie dotyczące miejsca przechowywania sprzętu. W domu z miejscem średnio, ale obok mam gospodarczy (dobrze zamknięty - drzwi zew i wkładka patentowa). Niestety nie jest ogrzewany. Jest tam sucho, ale  temperatura zimą może być o od 0 do  -5 stopni. Czy przechowywanie teleskopu w takich warunkach jest bezpieczne ?

Przykryć czymś oddychającym aby się nie kurzył i nic mu nie będzie :)

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, Jacek E. napisał:

Przykryć czymś oddychającym aby się nie kurzył i nic mu nie będzie :)

dzięki za odpowiedź.  to rozwiązuje moje wszystkie problemy ;) pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Jestem po pierwszej obserwacji księżyca. Ogólnie wrażenia niesamowite :) 30mm spisał się dobrze, w 9mm też był obraz bardzo ostry. Ale niestety problem pojawił się jak dołączyłem soczewkę Barlow x2 :( Nie wiem może robię coś źle, ale jak dołączyłem tą soczewkę do okularu 9mm dostałem obraz w postaci ogromnej żółtej plamy... Nie umiałem wyostrzyć go w żaden sposób. Tak samo sytuacja miała w przypadku zestawienia go z okularem 30mm. Przypomnę, że obraz z samymi okularami był bardzo dobry.  Macie jakiś pomysł co robię nie tak?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Damian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz wersję teleskopu z podniesionym lustrem czy standardową? Z okularami korzystasz z takiej przedłużki do wyciągu (tulejki) czy wkładasz bezpośrednio w wyciąg?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może być tak że z tuleją jest za daleko do wyostrzenia, a bez niej jak włożysz całego barlowa będzie za blisko. Bo barlowa masz GSO 2" 2x tak? Spróbuj włożyć tak by cała tuleja barlowa nie wchodziła w wyciąg tylko zostawić 1-2cm luzu i sprawdzić wtedy czy coś lepiej jest. Ogólnie popróbować z barlowem wsuniętym na różną głębokość. 

U siebie by wyostrzyć mam barlow włożony tak:
IMG_0107.thumb.JPG.549878e31149e016d5774acb697a9c57.JPG
Ja mam podniesione lustro. Podejrzewam, że Ty będziesz musiał go wsunąć trochę bardziej. Ten barlow ma długą tuleję więc można takim sposobem dobrać odpowiednią odległość do wyostrzenia czy to z lustrzanką czy okularem. 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 godzin temu, DarX86 napisał:

Może być tak że z tuleją jest za daleko do wyostrzenia, a bez niej jak włożysz całego barlowa będzie za blisko. Bo barlowa masz GSO 2" 2x tak? Spróbuj włożyć tak by cała tuleja barlowa nie wchodziła w wyciąg tylko zostawić 1-2cm luzu i sprawdzić wtedy czy coś lepiej jest. Ogólnie popróbować z barlowem wsuniętym na różną głębokość. 

U siebie by wyostrzyć mam barlow włożony tak:
IMG_0107.thumb.JPG.549878e31149e016d5774acb697a9c57.JPG
Ja mam podniesione lustro. Podejrzewam, że Ty będziesz musiał go wsunąć trochę bardziej. Ten barlow ma długą tuleję więc można takim sposobem dobrać odpowiednią odległość do wyostrzenia czy to z lustrzanką czy okularem. 

miałeś rację :) jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta