Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję pięknej Betoniary :)
Ubolewam i się nie odzywam więcej bo zakup załatwił pogodę chyba na kolejny miesiąc nawet nad morzem >:O

Bet..thumb.jpg.aadc6704cd770e211c1e013f215014b5.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jednak się pochwalił!

Łukasz, gratuluję zakupu. Nie to, że bym był w siódmym niebie, że przez Ciebie do końca roku nie zobaczymy gwiazd. Ale jak już niebiosa się zlitują i światło gwiazd przedostanie się na Ziemię życzę Ci zadowolenia z tej inwestycji. O recenzji z pierwszych obserwacji nie piszę bo wiem, że zapewne zapodasz jakiś elaborat. :)

pzdr.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moj mały refraktorek to za mały kaliber zeby niebo tak "załatwić". Teraz już wszystko wiadomo;). Gratuluję zakupu i pozdrawiam!!! 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje nowego nabytku :) dopóki nie ma pogody możesz usługowo zaprawę w tej betoniarce urabiać :D 

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja czekam kiedy Łukasz napisze: mam "docelowy" setup :D 

Ale bardzo dobrze, że wśród nas jest taki pilot oblatywacz. Zawsze można poznać coś nowego.

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakoś tak znowu wyszło, to już trzecia baryłka pod moim dachem, nie mówię, że docelowa oczywiście :) Pierwsza miłość nie rdzewieje - w baryłkach zakochałem się (najpierw na odległość) po przeczytaniu recenzji Celestrona Ultimy 2000 (takie coś http://www.company7.com/celestron/products/sch8.html ). Wtedy byłem na etapie mojego ATMowego newtona 180/1200, a takie cudo było w ostatniej sferze marzeń oczywiście. Ale gdzieś w tyle głowy zostało :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, bartolini napisał:

Jolo - mógłbyś zważyć tubę?

No tak - zapomniałem napisać o tym. Z szyną i deklem waży 12.5kg. To mniej więcej taka sama waga jak C11 z tego co pamiętam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Meksykańska baryłeczka już na miejscu docelowym. Jeszcze czeka na wyciąg i reduktor, ale już jest gotowa do pierwszego światła (choć pogoda niestety nie :( )  . W standardowym pręcie przeciwwagi brakło dosłownie 3cm, żeby wyważyć teleskop z kamerką i odrośnikiem. Ale ponieważ i tak ma jeszcze dojść guider na barana, więc dokręciłem przedłużkę. Podczas montażu żadnych niespodzianek nie stwierdziłem, ale z założonym odrośnikiem całość już sprawia, że w obserwatorium robi się ciasnawo :) 

acf_01.thumb.jpg.b0e74016a3f45641025cbdb06b2cb058.jpg acf_02.thumb.jpg.9de47ad1ea1fddf6bab30adfe25f7050.jpg

acf_03.thumb.jpg.5786ef53431b33b7eedfebb0c7b23747.jpg acf_04.thumb.jpg.72f79344acc02d5f35b5d573a661bbca.jpg

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, jolo napisał:

....  z założonym odrośnikiem całość już sprawia, że w obserwatorium robi się ciasnawo :)

No cóż - trzeba poszukać architekta i zlecić plany dobudowy piętra, szczególnie, że chyba na tym kalibrze się nie skończy...... :D

Jest ładnie - pasują do siebie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, to już kawał rury. A przypomnij mi Łukasz, obserwatorium masz 2x3m tak? Przy takich rozmiarach budki można spokojne pozwolić sobie na duży kaliber. Przecież  "stanowisko sterowania" i tak jest w domowym zaciszu. :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kwadratowe mam 2.5x2.5m. Dokładnie tak jak piszesz - 99% czasu siedzę tu gdzie teraz i tylko przez okno sobie patrzę (i nic w nocy nie widzę oczywiście :) )  Jest na tyle miejsca, że w każdym ustawieniu tuby można sobie usiąść na krzesełku przy okularze i podziwiać niebo. Ale więcej miejsca nie ma :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta