Skocz do zawartości

Problemy QHY COMOS z Win 10


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja jest dla tych, którzy dawno na stronę sterowników nie wchodzili a mają problemy z pracą kamerek na 10 Winie.
QHY opublikowała tutek pomocy:

Dear user,
 
    Due to Microsoft's driver signing changes in Windows 10, our legally signed driver programs cannot be installed on some PC with Win10 OS for failing to be verified. For example, some computers with Win10 OS whose version is newer than 1607 will be affected.
 
    When you run into this problem, to make your camera work properly on your PC, you can follow the instructions below to solve this problem.
 
    Solution A
    1. Restart your computer. Once the computer starts up, you?ll need to access your BIOS. To do it, you have to press ?Delete,? ?F1,? or ?F2?, depending on your computer, on your keyboard as soon as the computer begins its power-on process. Try each one and see if it works. Usually, the key is revealed at the startup splash screen in a message that says ?Press <some key> to Enter Setup.? 
    2. Try to find a menu labeled ?Security? or ?Security Settings.? Once you navigate to it, head straight down to ?Secure boot configuration.? There?s a possibility that you might have a ?Secure boot? option right when you arrive at the ?Security? menu, so look out for that also. Once you see a ?Secure boot? option, disable it and restart by pressing F10. (PCs with Secure Boot OFF will still permit installation of cross-signed drivers.)
    
    Solution B
    1. Click on the Start, and Open a Command Prompt, type in "gpedit.msc"then hit enter; 
    2. unfold User Configuration--Administrative Templates--System--Driver Intallation;
    3. Double click "Code Signing for device drivers" on the right panel.
    4. Choose "Disabled" and Apply this change.
 
    We'll use the EV code signing certificate as soon as possible.
 
QHYCCD
November 11th, 2017
 
The announcement of Microsoft is as follows: 
 
 
Word document to see the details:
 
 
 
pdf:

 

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Właśnie na Qhy5 prawie bym ostatnio poległ :( nie tylko, ze sterownik sie nie odzywał, ale jeszcze w trybie wdm miałem przerwy w transmisji. Byłem zdesperowany, ale okazało sie, ze ten starszy model nie lubi sie z usb3 na emulowanej windzie (parallels) oraz jest wrażliwy na jakość/długość kabla (cokolwiek szwankuje pierwsze). Słyszałem, ze Kolega ma setup z guiderem Qhy. W jakim systemie go używasz i jakiej wersji kamery?
Pozdrawiam jeszcze świątecznie
JM


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O Kurczak sorrki - nie zauważyłem wcześniej postu do mnie :(
No to ta:

W dniu 25.12.2017 o 23:00, jarek.mamczarski napisał:

Właśnie na Qhy5 prawie bym ostatnio poległ :( nie tylko, ze sterownik sie nie odzywał, ale jeszcze w trybie wdm miałem przerwy w transmisji. Byłem zdesperowany, ale okazało sie, ze ten starszy model nie lubi sie z usb3 na emulowanej windzie (parallels) oraz jest wrażliwy na jakość/długość kabla (cokolwiek szwankuje pierwsze). Słyszałem, ze Kolega ma setup z guiderem Qhy. W jakim systemie go używasz i jakiej wersji kamery?

Mam w setupie QHY183C jako główną, guiderek QHY5 - pierwsza do HUBa 3.0 idzie po kablu 3.0, guiderek do HUBa 3.0 po kablu 2.0 i z HUBa 3.0 (aktywnego) wiszącego na rurce idzie kabelek USB 3.0 (3 metrowej długości) do astrolapka do gniazda USB 3.0. Tym samym kabelkiem idzie sygnał z montażu i focusera od w/w HUBa.
Kabelki do kamerek od HUBa mają po 1m, od focusera 15cm a montażu 60cm.
System na astrolapku to WIN 7 Pro 64. Niedawno był 7 Home 64.
Obie kamerki są widziane w Maxiu (nim akwizycje prowadzę) po sterownikach ze strony QHY (QHY5 po ASCOMie)
Moze coś masz nie tak ze sterownikami QHY5?
Powinny być zainstalowane następujące pliki w systemie:

QHY5.jpg.0339756d7bb8e6cca656294ec99817c8.jpg
Jak ich nie posiadasz na PW mogę Ci wysłać :)

Co do problemów z Win 10 to QHY już od paru dni w swojej paczce ze sterownikami ma dla kamerek generacji V oddzielnie pod Win 10 i poniżej. Po zassaniu wybieramy, które nam pasują.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info. Miałem bardziej popapraną sytuacje - testowałem na lapku maca, na którym windę emulowalem :) większość chodziła, ale właśnie ta kamera nie. Ale widzę, ze QHY5 tez odpalasz w Ascomie. W phd2, którego używam kamera nie chciała sie zobaczyć inaczej jak w Ascom, a w trybie wdm szarpała transmisje, co było wina nie tylko emulowanego usb ale i kabelka, jak sie pózniej okazało - cholerka, na wizus nie sposób odróżnić kabla dobrego od nie :(.
Skoro maja sterowniki do win10 - nie zaglądałem ostatnio, to ściągnę sobie i zobaczę, chociaż juz przeznaczyłem qhy5 do zadania ?allsky?...
Pozdrawiam
JM


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jarek.mamczarski napisał:

 chociaż juz przeznaczyłem qhy5 do zadania ?allsky?...

Szkoda - uważam, że to niezawodny super guiderek. Miałem 2 i nigdy nie zawiodły :)
A odkąd FC ją widzi poprawnie to i Munia i Słonko i planetki można robić :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)