Skocz do zawartości

Czy taki kompakt nada się do fotografi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Sw 150/750 na eq32 (kitowe okulary, barlow x2)

Chciałbym kupić jeszcze aparat, najlepiej kompakt aby cokolwiek sfotografować, chcodzi mi głównie o DS, orion etc.

zastanawiam się nad czymś takim

 

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjh77-k_MTXAhVVSRkKHTtHB_YYABAHGgJsZg&ohost=www.google.pl&cid=CAESEeD2007uBNtlNpNFUs-5YyaQ&sig=AOD64_1VEXcX0Xi0crISlHWUoaGiBI4mMA&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwjNjrqk_MTXAhXJCJoKHeNOBysQ9aACCDI&adurl=

 

Czy wogole można takim kompaktem coś oprocz księżyca i planet sfotografować przez okulary?

Wiem, że do astro to lustrzanki, jednak nie mogę ogarnąć w jaki sposób zrobić takie przybliżenia lustrzanką mocowaną bez obiektywu i bez okularó w teleskopie.

 

Jeżeli ktoś udzieli mi pomocy to będę niezmiernie wdzięczny, nie chciałbym niepotrzebnie wydać pieniędzy.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kłopotliwe i niemal niemożliwe ze względu na obiektyw zamontowany na stałe  i zdecydowana strata pieniędzy. Lepiej kup używanego Canona 350D w tej samej cenie, pełno ich na Allegro.

ps. Np tu. Samo body, obiektywu nie trzeba do astrofoto.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ignisdei napisał:

To raczej kłopotliwe i niemal niemożliwe ze względu na obiektyw zamontowany na stałe  i zdecydowana strata pieniędzy. Lepiej kup używanego Canona 350D w tej samej cenie, pełno ich na Allegro.

ps. Np tu. Samo body, obiektywu nie trzeba do astrofoto.

Rozważam jeszcze zakup nowej lustrzanki typu 1200 eos, ale w jaki sposob zrobie jakies w miare zblizone zdjęcie mgławicy oriona tym bez obiektywu a po dołaczeniu za pomoca złaczki do teleskopu? da rade zrobic foto takiej mgławicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy teleskop robi za obiektyw, u Ciebie będzie to obiektyw o ogniskowej 750mm.  Tu masz stronkę gdzie możesz wpisać parametry sprzętu i wybrać obiekt by zobaczyć jaką część kadru zajmie : http://www.12dstring.me.uk/fovcalc.php

Najbardziej będzie ograniczał Cię montaż, musisz jak najdokładniej go ustawić by podjąć jakieś sensowne próby bez guidingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarX86 napisał:

Wtedy teleskop robi za obiektyw, u Ciebie będzie to obiektyw o ogniskowej 750mm.  Tu masz stronkę gdzie możesz wpisać parametry sprzętu i wybrać obiekt by zobaczyć jaką część kadru zajmie : http://www.12dstring.me.uk/fovcalc.php

Najbardziej będzie ograniczał Cię montaż, musisz jak najdokładniej go ustawić by podjąć jakieś sensowne próby bez guidingu. 

czy bez naswietlania kilkunastu sekund mglawica jako tako bedzie widoczna? czy jest sens kupna nowego tego 1200 lub 1300 d zakladajac ze bede chial tez poszalec w plenerze jak ze zwyklym aparatem. pytam gdyz podobno nie da sie tam zmienic filtra na matrycy i ma czas naswietlania max 30 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa w astrofotografii polega na dłuuuuuuugim naświetlaniu obiektu. Czasy dla pojedynczej fotografii stosuje się różne. Przeważnie oscylują w granicach 300-600s.  Ale nie zapominaj, że na zdjęcie finalne potrzebujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu pojedynczych ujęć.

A więc jeżeli chcesz ruszyć z a-fotografią mając już w domu SW 150/750 na EQ3-2 to zainwestuj w jakiegoś Canonka. Jeżeli ma to być domowy aparat to faktycznie może kup sobie jakąś tam nówkę klasy 1200D. Jeżeli natomiast ma to być aparat typowo do a-foto, celuj w używanego Canonka 450D.

Czasami naświetlania się nie przejmuj bo jeżeli podepniesz sobie aparat pod kompa z odpowiednim softem to czas naświetlania będziesz mógł wydłużyć do nieskończoności. Ograniczy cię jedynie błąd ustawienia montażu na Polarną i LP. :)

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie , 4ty post masz wynik lustrzanki na dobsonie bez napędu. Niestety astrofotografia wymaga jakiegokolwiek paralaktycznego montażu (ustawionego na biegun) z guidingiem (może być bez ale czasy będą małe - np: 30sec.).

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2017 o 07:29, Nielicha Historia napisał:

Chciałbym kupić jeszcze aparat, najlepiej kompakt aby cokolwiek sfotografować, chodzi mi głównie o DS, Orion etc.

zastanawiam się nad czymś takim

Jeżeli ktoś udzieli mi pomocy to będę niezmiernie wdzięczny, nie chciałbym niepotrzebnie wydać pieniędzy.

Aparat typu kompakt nie nadaje się do astro-foto. Posiadam inny kompakt, służy mi  wyłącznie do wycieczek pieszych czy rowerowych, jest dużo lepszy od aparatu nawet w dobrym telefonie. Poczytaj porad doświadczonych Kolegów, dali Ci odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)