Skocz do zawartości

Astroprezenty pod choinkę :)


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

Mój astromaniak dostał już od Gwiazdora aluminiową walizę na najpotrzebniejsze podczas obserwacji rzeczy i lornetkę Nikona. Sama jestem ciekawa, co jeszcze można sprezentować... :) Chętnie skorzystam z Waszych pomysłów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie  ma. ;) ps a jakiego konkretnie Nikonka?

19 minut temu, Inga napisał:

Mój astromaniak dostał już od Gwiazdora aluminiową walizę na najpotrzebniejsze podczas obserwacji rzeczy i lornetkę Nikona. Sama jestem ciekawa, co jeszcze można sprezentować... :) Chętnie skorzystam z Waszych pomysłów.

 

 

2 minuty temu, Paweł Trybus napisał:

Ja bym chciał dobrą lornetkę 12x50. 

Paweł, rozważ też 12x56. Niby niewiele większa apertura, a różnicę w zasięgu wyraźnie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lukost napisał:

Pogody brak, to może chociaż pogadamy o świątecznych astroprezentach? Co chcielibyście dostać od Mikołaja, Gwiazdora (Wielkopolanie) czy Aniołka (Małopolskie)? :)

A może Dieda Maroza ;) https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/13502-astroprezent-pod-choinkę/&tab=comments#comment-175479

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lukost napisał:

Fajnie  ma. ;) ps a jakiego konkretnie Nikonka?

 

 

Paweł, rozważ też 12x56. Niby niewiele większa apertura, a różnicę w zasięgu wyraźnie widać. 

:)

Chyba taki standard. Aculon 10x50.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Docter Nobilem 15x60 B/GA   

Od ponad dwóch lat szukam na giełdach w PL i nic...może jedyny sposób to znaleźć pod choinką :P

  • Like 1

Vixen Ultima 8x42

 BK 102/600, Bino WO 2x 20/66*, Meade s5000 Plossl 26, Vixen LV 7, Vixen LV 5
Manfrotto 055 XPROB / 701HDV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lolak89 napisał:

Ja bym się nie obraził jakbym dostał parkę Luminosów 15 mm:) Takie ładne, że mógłbym je powiesić nawet na choinkę jako ozdobę. Widoki w bino z nimi muszą być nieziemskie.

A one akurat nie są jakieś rewelacyjne, szczególnie jeśli chodzi o transmisję. Brałbym raczej Morfeusze 14 mm od Baadera, które Delta miała w promocji po 7 stówek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Luminoski są po 400 w promocji, dlatego do nich po cichu wzdycham:) I tak by służyły pewnie tylko do Łysego. Zresztą, marzenia ściętej głowy zarówno jedne jak i drugie;) Pewnie najlepszym prezentem byłoby kawałek spokojnego nieba z lekkim mrozem i suchutkim, czyściutkim powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery razy rozmawiałem drogą radiową ze Świętym Mikołajem, za każdym razem podobno wysyła mi kamerę i karty QSL , karty doszły kamery nie, a Mikołaj nie kłamie.  Już za niczym nie tęsknię, tylko gdzie są te kamery :))

 

1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DarX86 napisał:

To pewnie byłeś niegrzeczny w tym roku :)) 

Mikołaj wszystko wie;) ciekawe czy do Ciebie przyjdzie, nie widzę Twojego głosu w ankiecie konkursu. Niegrzecznie, Mikołaj nie pochwala takiego zachowania, najwyższa pora się poprawić:czas:;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus
19 godzin temu, lukost napisał:

Paweł, rozważ też 12x56. Niby niewiele większa apertura, a różnicę w zasięgu wyraźnie widać. 

Łukasz, a doradzisz jakiś konkretny model?
Przymierzam się do zakupu podręcznej lornetki, która pokaże nieco więcej, niż moja dotychczasowa przeglądówka Zen-Ray Summit 10x42. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł Trybus napisał:

Łukasz, a doradzisz jakiś konkretny model?
Przymierzam się do zakupu podręcznej lornetki, która pokaże nieco więcej, niż moja dotychczasowa przeglądówka Zen-Ray Summit 10x42. 

Paweł, nie mi doradzać w kwestii lornetek, Maras czy Janko są tu bardziej kompetentni. Mam Omegona Hunter 12x56 i jak na moje niewygórowane potrzeby jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DarX86 napisał:

Ja wybredny nie jestem. Ucieszyłbym się z łożysk do NEQ6 :)) 

No tak, też poszedł bym w podobnym kierunku. Taki zestawik był by idealnym prezentem pod choinkę. :choinka:

RA.thumb.jpg.958b1626527a4600d17470801de7c32b.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra, hurra,dostałem,dostałem- wycieczkę do Chile,na pustynię atacama:))A,drobnym drukiem,do przeczytania użyłem powiększenia 125x,okazało się że to....piesza wycieczkaCrazyjak tu żyć:(

  • Haha 2

CGEM DX,BM-152/760,ES-30/82,ES-14/82,MTO-500,Canon700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pery napisał:

Hurra, hurra,dostałem,dostałem- wycieczkę do Chile,na pustynię atacama:))A,drobnym drukiem,do przeczytania użyłem powiększenia 125x,okazało się że to....piesza wycieczkaCrazyjak tu żyć:(

Prezentów nie wolno odrzucać, Mikołaj myśli, że już nie wrócisz i zostaniesz tam pod czystym niebem, tam są obserwatoria i jest bardzo ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kto z Was, ale ja swój astroprezent już dostałem, z zaskoczenia, dwa tygodnie przed terminem!:pajacyk:Magia świąt robi swoje, no i chwała św. Mikołajowi!

Ps. Święty Mikołaju, taka jeszcze mała, maluteńka prośba, proszę o choć jedną nockę czystego nieba!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolo napisał:

To dostałeś baaderka semi apo? To teraz możesz testować na antenach i blaszanych kominach :) 

Dokładnie - szczególnie poprawę powinieneś zauważyć na jasnym kominie, ścianach lub wieżowcu - i już się humor poprawi :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)