Skocz do zawartości

Model Ukladu Slonecznego Copernicus


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niemal każdy wie...istnieje cos takiego jak Model Układu Słonecznego  Copernicus. Jest to domowe planetarium do samodzielnego montażu. Postanowiłem je zaprenumerować i składam je z córką.

W prenumeracie są  52 numery, czyli  26 przesyłki  po 2 numery każda. Cena przesyłki

za 2 numery to 59,98 zł.

Wyjątkowo 1 i 2, to 9,99 zł oraz 19,99 zł .Jeden numer zaś, dla tych którzy wykupią prenumeratę jest gratis- bez względu na numer początkowy ( pierwsza przesyłka )

W każdej chwili mona zrezygnować z prenumeraty.

Osobiście chciałem zrezygnować po drugim numerze...jednak córka gdy zobaczyła w Toruńskim planetarium cały model..zmusiła mnie psychicznie do kontynuacji.

Każdy numer prócz elementów montażowych zawiera gazetę astronomiczną, którą można wpinać w załączony z pierwszym numerem segregator.

Pierwsza przesyłka zawierała naszą dzienną gwiazdę wraz z osią obrotu i podstawką. Solidnie wykonane.. miały zachęcić do dalszego zbierania.  Druga przesyłka zawierała kilka trybików i Merkurego

To plon 1 przesyłki.. będę wklejał następne w miarę powiększania się modelu.

Obiecano  dołączyć dla prenumeraty  śródokręciami i klucze montażowe gratis. Dotąd  ich nie dostałem.

post-2-137699790502_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na miesiąc kwiecień..

5 numer ) Przekładnia

6 numer ) Wenus :D

Do tego, prócz fajnie ilustrowanych gazetek  3 zdjecia astro do oprawienia w ramki ;D

1) Sonda w kosmosie na tle Ziemi i Księżyca (wizja artystyczna)

2) Widok Ziemi z Księżyca

3) Widok skrawka Ziemi z orbity

post-2-137699790513_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coraz mniej tych części dają.  ;D Takie coś by jescze było w miarę opłacalne jakby tych numerów było kilka. A generalnie  takie kolekcje to marketingowy skok na kasę, jak zgarnąc znacznie wiecej niż to wszystko tego warte.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dokładnie fajny modelik ale cena to taka że może warto było by kupić gotowy, ale trudno, ja liczę, że macie za to fajną rodzinną zabawę, a o to w tym wszystkim chodzi aby się bawić. Sam miałem ochotę, ale jak zobaczyłem cenę i ile numerów zrezygnowałem.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eppur si muove  :)

Numery:7 i 8

Oraz

Numery:9 i 10

UWAGI:  Dali ziemię Księżyc  wraz z całym mechanizmem ich poruszania.

Wreszcie dali zestaw śrubokrętów dla prenumeratorów.. tak są wliczone w cenę prenumeraty ale po 10 numerze  :P 

post-2-137699792099_thumb.jpg

post-2-137699792106_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja w pierwszym impulsie złożyłam zamówienie na ten model, ale po 6 godzinach napisałam, że rezygnuję, bo działałam pod wpływem błędu. Pan mi potwierdził, że przyjął rezygnację. Takie rzeczy trzymam w osobnym folderze w outlooku, gdyby do kogoś coś nie dotarło i chciał się ze mną kłócić.

Po 2 tygodniach otrzymałam 2 pierwsze numery z blankietem do zapłaty. Stwierdziłam, że szkoda mojego czasu, skoro u nich dział wysyłki jest na innej planecie niż dział zamówień. Potem przyszło kolejne pismo i kolejne już nie takie miłe.

Sięgnęłam więc do folderu i odpisałam tak:

.........................

Szanowni Panstwo,

Jak widac z korespondencji poniżej przyjęliście Panstwo rezygnacje mojego zamowienia.

Jednak otrzymalam pierwsza czesc układu słonecznego. Ponieważ go nie zamawialam, wiec uznalam, ze nie będę ponosic kosztow związanych z odeslaniem.

W maju spolka Eaglemoss Polska przyslala mi ponaglenie zaplaty, a dzisiaj otrzymalam drugie wraz z perspektywa przekazania roszczenia do firmy windykacyjnej.

Proszę wyjaśnić miedzy soba te sprawe. Uklad słoneczny lezy u mnie w domu, możecie Panstwo przyjechac i odebrac, bo nie zamierzam obciążać się finansowo za czyjes niedopatrzenie bądź bałaganiarstwo.

W przypadku przekazania sprawy do windykacji obciążę Panstwa wszelkimi szkodami związanymi z wpisaniem do rejestru długów oraz kosztami sadowymi w przypadku zalozenia mi sprawy.

.............................................

Póki co finito.

Kodeks cywilny w art. 60 mówi, że wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również w postaci elektronicznej.

Uwielbiam takie historie.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Doszliśmy do numeru 15-tego..dlatego, że zestaw zawierał szereg trybów i przekładni zdjęcie zrobiłem dopiero gdy zaistniała możliwość montażu Marsa z księżycami  8)

post-2-137699794754_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)