Skocz do zawartości

Modelarstwo teleskopowe


bartolini

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała zajawka:

Kolega dostał na gwiazdę taki miniaturowy model teleskopu (z funkcjonalnym torem optycznym) :

 

Przypomniało mi się, że w USA był taki człowiek który budował miniatury teleskopów - Barry Crist:

http://www.cave-astrola.com/restorations/page30/index.html

Ale przy okazji szukania jakiejś stronki z innymi pracami Barrego, znalazłem wątek na cloudynights z dioramami miłośnika astronomii z Korei:

https://www.cloudynights.com/topic/557514-miniature-telescope/

Gość rozwala system :)

  • Like 6

Taurus 500 | GPO 8x42 | TS BA8 20x110 | Messier 110/110; H400 399/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarstwem zajmowałem się ponad 13 lat i widziałem już naprawdę wiele na międzynarodowych wystawach, ale to jest coś co zwala z nóg... :aaaa:

Bresser NT 203/1000 EXOS 2, Baader Scopos 30mm, Baader Hyperion 13mm, Baader Hyperion 8mm, SW UWA 5mm, GSO Plossl 4mm, GSO Plossl 26mm, Barlow SW 2x, Barlow ES Focal Extender 3x, ZWO ASI 120MC-S, kilka filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sam zacząłem niedawno projekt synty 8 w skali 1/10 i 1/25 być może też 1/48. Jako że o modelarstwie mam o wiele więcej do powiedzenia niż astronomii to powiem, że nie jest to jakiś wybitny model. Wiele rzeczy jest uproszczonych i przeskalowanych. Sam potrafię spędzić przy jednym modelu nawet 500-600 godzin.  Ale jako, że moje modele dopiero w powijakach to nie będę mówił nic więcej ;) fajnie, że ktoś zajmuje się takimi rzeczami :)

Dobson 8, tmb 6mm, sw zoom 8-24, kitowce 10, 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Prousse napisał:

Hmmm, sam zacząłem niedawno projekt synty 8 w skali 1/10 i 1/25 być może też 1/48. Jako że o modelarstwie mam o wiele więcej do powiedzenia niż astronomii to powiem, że nie jest to jakiś wybitny model. Wiele rzeczy jest uproszczonych i przeskalowanych. Sam potrafię spędzić przy jednym modelu nawet 500-600 godzin.  Ale jako, że moje modele dopiero w powijakach to nie będę mówił nic więcej ;) fajnie, że ktoś zajmuje się takimi rzeczami :)

No widać, że zajęcie jest strasznie pracochłonne. Może masz jakieś inne projekty, chętnie bym coś zobaczył Blush 

Projekty Pana z Korei powalające     :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, modelarstwo tego Pana z Korei już jest na bardzo wysokim poziomie :)
Bardzo lubię dioramy i makiety.
Ja w ostatnich latach ze względu na charakter mojej pracy, wykonywałem głównie modele kolejowe.
Tworze modele przede wszystkim na podstawie własnych fotodokumentacji, które później w Gimpie projektuje i drukuje.
Wszystkie moje modele w całości tworzę z papieru ( i jego wielu odmian, grubości granulacji itd...)
W 2018 może będę miał w końcu trochę więcej czasu na modelarstwo i mam nadzieję, że wezmę się za modele teleskopów :)
 

drez2.jpg

drez8.jpg

fotor_(7).jpg

fotor_(1).jpg

 

fotor_(12).jpg

fotor_(10).jpg

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_15168795_1269371939793304_5189208362330586179_o.jpg

drez1.jpg

fotor_(19).jpg

  • Like 3

Dobson 8, tmb 6mm, sw zoom 8-24, kitowce 10, 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)