Skocz do zawartości

10 cali od miasta - astrofotki od jolo


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
13 minut temu, jolo napisał:

Gromadka otwarta NGC1502 na której kończy się (albo zaczyna?) Kaskada Kemble'a. Całość oczywiście znajdzie się w Żyrafie

A! To Piracka Flaga jest - robiłem ją w tamtym roku :)
1 klatka z Aposia 90/600 i QHY183C 180s. z Ustki.

Pirat_JR.thumb.jpg.3408451f58522dd2e7d5686e4bb967fb.jpg

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jolo napisał:

Dzięki :)

Marek - za wiele tutaj nie robiłem. Kalibracja 20x flat + 30x darki, wyrównanie i złożenie, wyciągnięcie, wyostrzenie i redukcja szumu (plugin Noise Ninja). I w sumie tyle. 

To ja muszę jakiś systematyczny błąd przy wyciąganiu robić, chętnie bym zobaczył kiedyś jak to robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ciekawe, obróbka super, z tego co potrafię juz zobaczyć ;-). Generalnie nie mogę sie nadziwić, ze jakieś 40km ode mnie niebo jest tak drastycznie lepsze :( rozumiem tez, ze jest to tylko Ha? I dlatego tez pewnie mniejsze znaczenie ma LP?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarX86 napisał:

Łukasz myślałem że jak zajmiesz się fotometrią, to trochę mniej będziesz okupował pudło w konkursie Henia3:) ale już widzę że są na to nikłe szanse :) 

Na pewno będę mniej aktywny w konkursie, ale czy coś wartościowego z tego wyjdzie, to się okaże :)

2 godziny temu, jarek.mamczarski napisał:

Zdjęcie ciekawe, obróbka super, z tego co potrafię juz zobaczyć ;-). Generalnie nie mogę sie nadziwić, ze jakieś 40km ode mnie niebo jest tak drastycznie lepsze :( rozumiem tez, ze jest to tylko Ha? I dlatego tez pewnie mniejsze znaczenie ma LP?

Tak, bez Ha to tam by na zdjęciu niewiele wyszło, nawet na 1000 minutach materiału. Przynajmniej w takich warunkach. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie oszukujmy się, tacy panowie jak jolo, DarX86, kenny, i inni... Powinni mieć zakaz startowania w konkursie astrofotografii amatorskiej. No bo to tak jakby Webber czy Hamilton podchodzili do wyścigów osiedlowych w mojej miejscowości. Serio - należałoby to przemyśleć ;) 

  • Haha 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, jolo napisał:

PS - wiecie, która kropka to pulsar? :)

Pulsar.thumb.jpg.b7fa877e29652470f5fe97b1cac46a7f.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolo napisał:

Mrożony Krab z wczorajszej nocy. Zanim zająłem się głównym celem korzystając z dobrego seeingu podejrzałem jeszcze Kraba przez 150 minut i filtr Ha. Zajęło mi to 150 minut. W tym czasie pulsar w mgławicy zakręcił się prawie trzysta tysięcy razy :)

Meade ACF 10" f/10, AP CCDT67, EQ6, QHY163M, Baader Ha 30x5 minut, niebo podmiejskie, przejrzystość słaba, seeing dobry.

M1-raw.jpg

Znalazłem sprzed nieco ponad roku 140 minut Ha Kraba z TS APO 130/910 - wtedy też seeing był dobry i bardzo mnie cieszył tamten Krab, więc pozwoliłem sobie na porównanie (w ten sposób pocieszam siebie, kiedy myślę o stracie pola widzenia :)

 

PS - wiecie, która kropka to pulsar? :)

 

O ja pierdziu, dokumentny opad kopary :) Ja też smażę skorupiaka ale do Twojej rozdzielczości to mi daleko :)

Dawno nie widziałem tak dobrego detalu. Jaką masz natywną rozdzielczość setupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing się udał i był dość stabilny, to nawet na dłuższych klatkach nie rozmywało detali. Natywnie jest 0.45"/px, a to zdjęcie jest zmniejszone do 60%. Próbowałem jeszcze potem Eskimosa, ale wstępnie wyszedł mi gorzej niż Twój. Pomęczę go jeszcze trochę po feriach :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)