Skocz do zawartości

10 cali od miasta - astrofotki od jolo


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zimno tam - aż mu włoski od futra czapy się nastroszyły ;)
Kolor będzie?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi się właśnie ta glutowatość podoba :) Nie ma żarówy i jednocześnie ładnie widać włókna.

  • Like 1

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w tej kwestii więc moja opinia jest tylko wyrazem mojego gustu.Ten zaś wyraźnie mi mówi że wolę taką glutowatość jak sam ten efekt określiłeś niż nie jedno "agresywnie doskonałe"zdjęcie które nieraz na fachowych witrynach można zobaczyć.Dzięki temu jest ono delikatne w odbiorze,a słowo mgławica zawsze z czymś delikatnym mnie się kojarzy.

Dla mnie już teraz zdjęcie jest piękne,ale podkreślam to tylko moje skromne zdanie.

Pozdrawiam :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne! Przy okazji przypomniała mi się zabawna sytuacja, na jednym anglojęzycznym forum (chyba CN). Maurice Gavin opublikował kiedyś ładne zdjęcie też jakiejś gromadki. Jeden z forumowiczów napisał po jakimś czasie, że też próbował takim samym zestawem osiągnąć podobny efekt. Gwiazdy wyszły jednak gorzej i bardzo "monochromatycznie". Zasugerował, że Maurice stosuje jakieś "nieczyste techniki". Ten mu odpowiedział coś w stylu "...przykro mi, że nie potrafisz osiągnąć podobnego efektu, próbuj dalej..". No właśnie. Sprzęt, sprzętem, ale ważne jest jeszcze kto za nim stoi.

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam na celowniku ale pogoda jej chyba nienawidzi i już chyba nie zdązę :(  Fajna :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.01.2018 o 21:42, jolo napisał:

Gromadka otwarta NGC1502 na której kończy się (albo zaczyna?) Kaskada Kemble'a.

Jedno z najładniejszych zdjęć gromad jakie widziałem, szukam po sieci takich ale o nie nie łatwo :)

W dniu 16.01.2018 o 21:13, jolo napisał:

Na normalnych, DSowych - gain 0, offset 40.

Nie dokucza Ci kwantyzacja? Czasy masz w sumie dość długie. Porównywałeś "0" z UG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)