Skocz do zawartości

10 cali od miasta - astrofotki od jolo


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ładnie! Też to wypiekam ale chcę mieć więcej materiału. Obecnie mam po 600 klatek 20 sekundowych kanałów R i G. Muszę dozbierać jeszcze B i luminancję (minimum 1000kl) i zobaczymy co wyjdzie.

Przynajmniej będę miał referencję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jolo napisał:

Na początku września korzystając ze stosunkowo przejrzystej (jak na moje warunki) nocki skierowałem teleskop na Pegaza na znany kwintet galaktyk - Kwintet Stephana, znany też jako Hickson 92 albo Arp319.

No aż się prosi aby TU wylądował bo dawno tam szanownego Kolegi nie widziałem :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Ładnie! Też to wypiekam ale chcę mieć więcej materiału. Obecnie mam po 600 klatek 20 sekundowych kanałów R i G. Muszę dozbierać jeszcze B i luminancję (minimum 1000kl) i zobaczymy co wyjdzie.

Dzięki i trzymam kciuki za pogodę, 1000x20 sekund na pewno pozwoli sięgnąć głęboko i da więcej swobody przy obróbce. To już taki solidny projekt - patrząc na planowaną ilość materiału :) 

25 minut temu, Jacek E. napisał:

No aż się prosi aby TU wylądował bo dawno tam szanownego Kolegi nie widziałem :)

Jeszcze się przyjrzę efektowi krytycznym okiem i zapodam :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.10.2019 o 00:11, jolo napisał:

Na przełomie września i października zapolowałem na Trąbę Słonia. Przez pięć nocek łapałem dziury w chmurach żeby nazbierać do pikseli nieco fotonów. Najwięcej napadało wodoru i efekt prezentuję poniżej. Obiekt popularny i lubiany wśród nas, więc nie ma co się za wiele rozpisywać :)

Piękny detal. Polowałem jakiś czas temu w wizualu na ten obiekt. Myślałem, że to wyłącznie fotograficzny obiekt, ale co szkodzi spróbować :)  Z filtrami UHC/OIII majaczy ciemne ,podłużne wcięcie podświetlone od południa. Ładny widoczek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Zgadza się nawet są dwa opracowania NGC3718 i daleki Wszechświat cz1 i NGC3718 i daleki Wszechświat cz2 na forum tez gdzieś to jest.  To były czasy :) 

Jak se przejrzałem wpisy na blogu to 2014 był najbardziej pracowitym rokiem pod względem astrofoto :) 

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
14 minut temu, Jacek E. napisał:

Gęsto Ci wyszło - super ?

Dokładnie. I pomyśleć, że to "tylko" 2 minutowe klatki przy tak dużej skali. Czy poza RGB będziesz jeszcze palił jakiś kanał?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Zdzichu!

7 godzin temu, Alien napisał:

Technika zbierania poszła przez ostatnie lata tak do przodu że ciężko to ogarnąć.

Ja myślę, że też wiele mitów padło na pysk przez ostatnie 5-10 lat. Przystępny cenowo sprzęt wszedł pod strzechy, okazało się że focenie 10-12 calowym teleskopem na EQ6 nie jest wcale niemożliwe, okazało się że teleobiektywem można odkrywać nowe mgławice, nowe gwiazdy zmienne i jeszcze kilka innych. Pozdrowienia dla tych, co nie boją się schodzić z utartych ścieżek.

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)